Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért én vagyok a hibás?...

Most ezért én vagyok a hibás? Megbuktam, megvonják a családit, minden miattam van.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy majdnem 310 órát hiányoztam a suliból, ebből 5 volt igazolatlan.

Mindenből megvoltak a jegyeim, mégis évet kell ismételnem, ráadásul megvonják a családit a sok hiányzás miatt! Ezt mind az igazgató mondta..

Nem önszántamból hiányoztam, nem lógtam, 3 műtétem volt ebben az évben, az egyik után 5 hétig itthon kellett maradnom..


A szüleim üvöltöznek velem, kaptam már pofont, pedig nem tehettem róla.. Most mit csináljak?... Ráadásul évet ismételni nagyon ciki..


2013. jún. 11. 16:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként ha olyan suliba jársz, ahol gyakorlati képzés is van, ott tényleg kizáró ok lehet a továbbhaladásban a sok hiányzás. Sima giminél ilyenkor osztályvizsgákat kell tenni. Egy osztálytársam volt hasonló helyzetben, életében még olyan jó nem volt a bizonyítványa, mert az összes tanár sajnálta, amiért egész évben szinte kórházban volt, és nagyon lazán vették a vizsgát, majdnem kitűnő lett.
2013. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

250 nél több hiányzás esetén évismétlés, nem lehet vizsgázni utolsó...

Ha valamelyik tárgyból 30% ot megaladó a hiányzás,makkor abból a tárgyból kell vizsgázni, persze az egészet bizottság elé kell vinni. A szülőt a hiányzásokról időben tájékoztatni, stbstbstb


50 óra igazolatla esetén veszik el a családit, de ezt előtte szülőnek, jegyzőnek, meg még több szervnek hivatalosan jeleznie kell az iskolának (5 óra igazolatlant a szülőnek csak)


Igazolt hiányzás családi megvonással nem jár, év ismétlésével sajnos igen, szüleidnek időben kellett volna gondolkodnia, sőt az ofődnek is, hogy magántanulóként vagy egyéni tanrendben tanulj,mha ennyi egészségügyi problémád van/volt az évben..



Amúgy mi történt?

2013. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Először is nagyon sajnálom, hogy ez történt.

Szerintem kérd meg őket, hogy üljenek le és hallgassanak végig. Mondd el nekik NYUGODTAN, hogy ez nem a Te hibád volt és bármire képes lennél, hogy ne ez legyen. Kérd meg, hogy menjenek be a suliba és beszéljenek az igazgatóval.

Még egy lehetőség! Van nálatok gyermekvédelmis? Beszélj vele! Talán tud valamit tenni az érdekedben.


Sok szerencsét!

2013. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
Valami nem tiszta nekem. Lányom 350 órát hiányzott ebben az évben betegség miatt, de mivel a jegyei megvannak vizsgáznia sem kell. Családi megvonásról meg szó sincs. Pont azért mert betegség miatt nem ment, és nincs egyetlen igazolatlanja sem. Tőletek sem vehetik el a családit csak azért, mert beteg voltál. Ezt mondd meg a szüleidnek is. Mert szerintem ezért megy a tam-tam. Majd ha érkezik a pénz, akkor megnyugodnak.
2013. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó... Olvasás...


310 hiányzás....


5 igazolatlan...


250 hiányzás esetén kötelezhetik évismétlésre, ha jó fejek osztályozót tehet....

2013. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
66%
Nh jó én nem tudok olvasni... Elnézést a hangnem miatt!!!!!
2013. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
11%
Miféle műtéted volt? Mert ha csak anyajegy leszedés, fenének nem halasztottad el.
2013. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Meg tudom érteni a helyzetedet, kissé fura is, sajnálom is, tanácsom nincs sajnos... Nem te vagy a hibás, asszem.
2013. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
94%

50 igazolatlan után vonjuk meg az iskoláztatásit. (MÁK-nál ezzel foglalkozom).

Szóval 5 óra után kizárt, hogy ez történt.

2013. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
51%
Az iskola nem tehet semmit, mert a törvény az törvény. De megkérheted az oföt, vagy valamelyik tanárt, vagy az igazgatót, hogy beszéljen a szüleiddel, hogy nem a lustaság miatt lógtál, hanem azért, mert beteg voltál. Bár ezzel nekik kéne felnőttként a legjobban tisztában lenniük. Szerintem csak sok a pénzkiesés azzal, hogy megvonják a családit és rajtad verik le a mérgük, ennyi. Azt meg képtelenek beismerni, hogy balfékek és hogy ezt nem így kell intézni, úgyhogy valószínű, maradsz te a hibás. Én a helyedben beszélnék egy tanárral, hogy beszéljen velük.
2013. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!