Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyáék elkényeztettek, most...

Anyáék elkényeztettek, most egy undorító sz*r ember vagyok, hogy változtassak?

Figyelt kérdés
Anyáék kiskoromtól kezdve mindig túl jót akartak nekem: mindig az volt, amit én akartam, ha kinyögtem bármit, amit szerettem volna, megkaptam. Ez a mai napig így van és egy elkényeztetett hülyegyerek lettem. Cserébe nem adtam nekik soha semmit, nem segítek itthon, nem teljesítek az iskolában, nincs semmi motivációm, hogy bármit is csináljak. Sőt, még bunkó is vagyok velük elég gyakran. Szociális kapcsolataim, barátaim szinte egyáltalán nincsenek, amit nem is csodálok, én sem barátkoznék magammal. Mindig másoktól várom el, hogy majd ők keresnek, majd ők elhívnak valahova (ez általában meg is történik, mert alapvetően nem lennék rossz fej), de ebbe egy idő után mindenki beleun, hogy én soha nem keresek senkit. Nem is szokott hiányozni senki, csak nagyon ritkán. Nem tudok értékelni senkit és semmit. Tudom, sokan lennének a helyemben, sokaknak van rosszabb soruk, anyáékat sem okolom, mert ők csak jót akartak, mégis az ellenkezője sült el, hogy egy sz*r ember lettem.
2013. jún. 14. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hibáidat felismerted, fél siker. Apránként kezd el segíteni otthon, mosogass, főzz nekik kávét, teát. Bizonyítsd be, nem bébike vagy, önálló ember.

Barátaidat hívd fel néha, érezzék, fontos vagy nekik. Különben honnan tudnák?

Kétlem, hogy sz.r ember lennél, legfeljebb most nem vagy a toppon. Mással is megesik. Menj, beszélgess a szüleiddel, keresd meg a szemüvegüket, vagy hallgasd meg, körülöttük ki volt ma hülye. (mindenki)

2013. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy sz@r ember, akkor nem lenne lelkiismeret furdalásod.

Talán nem vagy igazán társasági ember, és ezért el vagy inkább magadnak.

Jó uton haladsz és tudni is fogsz változtatni, csak kitartás.

Na és tessék neki állni tanulni, szedd össze magadat, mert nem mindig lehet a szülõi támogatásra számitani.

2013. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ha ezt komolyan így érzed, akkor tudsz is változtatni! (persze nem hirtelen, csak szépen lassan...) Amit nem szeretsz magadon, azon gondolkozz el, hogy hogyan javíthatsz!

Jó úton vagy!

2013. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szélcsend válasza:
Ideje összebarátkoznod magaddal. Az önmarcangolásnak nincs értelme. A beismerés már fél siker. Például porszívózz ki , hidd el észre fogják venni. Kezdésnek ez is jó. Sok sikert! :)
2013. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Szervusz!


Az tényleg tök jó, hogy felismerted a helyzetet. De szerintem annyira nem súlyos igazából.


Régebben én is elég lusta voltam, rajtam a szakdolgozatírás segített: több hónapig iszonyú sokat (60+ órát hetente) kellett tanulnom az egyetemen (ebbe az előadások hallgatását is beleértve). Ez elég rossz volt, de azóta be tudom osztani az időmet. Tudom, hogy mennyi munkára vagyok képes anélkül, hogy belebetegednék, és ennél többet nem vállalok. Remélhetőleg neked is lesz egy ilyen periódus az életedben, amikor rá leszel kényszerítve, hogy megtanuld ezeket a dolgokat.


Most a következő ötleteim vannak. Egyrészt írd le egy papírra most, hogy holnap mit fogsz segíteni. Írj fel három dolgot, ne túl nagyokat: pl. 10 perc mosogatás, előszoba felseprése és a mosdókagyló tisztára törlése egy szivaccsal. Holnap este, ami sikerült, azt pipáld ki, ami nem, azt húzd át. Többet ne is törődj vele, hanem írj egy listát a következő napra is (ugyanarra a lapra, ha még fér). És így tovább. Elsőre ne vállald túl magad, az a fontos, hogy a rendszeres munkához hozzászokj. Ha már nagyjából megy minden napra a három feladat, akkor írhatsz négyet. De ez csak egy ötlet, ebből kitalálhatsz mást is.


A másik, amire gondoltam, hogy el kéne kezdened valamit rendszeresen (heti legalább 2-3 alkalommal) sportolni, ha eddig nem tetted. A rendszeres sport formálja a jellemet is, jót fog neked tenni. Ott barátokat is szerezhetsz.

2013. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szüleidnek is ezt elmondhatod, és azt hogy jobban vonjanak be a házimunkába. Mert könnyebb ha valaki más kér meg rá.
2013. jún. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, volt egy barátnőm, neki is a fiát mindenki elkényeztette körülötte.

Nehéz dolog ez a pszichológia, sokszor úgy sül el minden, ahogy az ember nem is gondolná a gyereknevelésben.

Gondolom onnan ismerted fel, hogy milyen lehetsz, a fokozatos visszajelzésekből. Még szerencsés vagy, ha ezt mielőbb visszakaptad máshonnan.

Próbálj meg minél több embert megismerni, nézz rengeteg filmet, és....

Valami olyan munkahely kellene egy darabig Neked, ahol homlok egyenest más "nevelést" kapsz, mint otthon.

Sajnos szüleid nem jól csinálják. :-(

2013. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy szar ember, akkor lennél az ha ezt ugyanígy tudnád és büszke lennél rá és elvárnád, úgy gondolnád hogy neked jár ez. De nem, rájöttél hogy nem oké és biztos hogy változni fog. Igaz nehéz változtatni de sikerülni fog ez biztos.
2013. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerves önkritika: FaszÉn
2013. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem értelek...:) Tudod, mi a gond, tudod hol vagy elcseszve és hogy miért, és tudod is mit kellene tenned ellene.. hol itt a gond? :)

Neked csak megerősítés kell, hogy jól gondolod-e és meglépheted-e amit gondolsz. A válasz: IGEN!!!:)


Sztem amit javasoltak(az 5-ös) az jól hangzik.

A tanulással és szorgalommal még senki nem vesztet semmit.

:)


Tök jó hogy s.eggfejek is tudják magukról hogy s.eggfejek, meg elkényeztetett p.öcsök.. Nekik meg úgy néz ki ez a keresztjük.. de jó..:)

(én a másik oldal vagyok, akit kisemmiztek a szülei!:)

2013. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!