Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hanyagolja el magát...

Miért hanyagolja el magát apám ennyire?

Figyelt kérdés

Apám 53 éves, szerzett cukorbetegsége van, cigizik és érszűkületes a lába.

Semmit nem hajlandó tenni azért, hogy ne legyen nagyobb baja. A legrosszabb az, hogy orvos, tehát ő nagyon is jól tudja, hogy mikkel járhat ha cukorbeteg. De nem foglalkozik vele, ha úgy tartja kedve akár este 11-kor is vajas molnárkát eszik kakaóval v. túrós palacsintát, tejföllel-cukorral megöntve.

Rendszeresen elalszik a tv-nél, ha felkeltem, hogy menjen fel a szobájába aludni, akkor hisztizik és üvölt velem, holott mindig panaszkodik, hogy milyen kényelmetlen a tv előtti fotel.

Hiába okos, mert orvosként nagyon is ért a dolgokhoz, de ezt nem bírom (bírjuk) elviselni. De nem tudok ezzel mit kezdeni, ő az orvos, neki kellene tudni, hogy mit tesz.

Lehet hogy gonosznak hangzik ez. Azért mondom így, mert a nagyapám (apám apja) amikor ennyi idős nem hanyagolta el magát.

Hiába probáljuk meggyőzni hogy tegyen valamit, hogy ne hanyagolja el magát, senkire nem hallgat, ha a bajairól van szó.


2013. jún. 14. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy másik orvos nem beszélhet vele?Hátha mégis hallgat rá,ha egy "kolléga" mondja.
2013. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is dolgozott egy ilyen orvos. Sőt, a fia, és a lánya is orvosok voltak. A papa cukorbetegség valamelyik szövődményébe halt bele, miután már levágták egyes részeit...Gondolom tudatosan csinálta. Orvos lévén sok gyógyszerhez, szerhez hozzáfért, a fájdalomtól nem félt, talán az öregkortól félhetett. Szerintem tudta mit csinál...
2013. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Nekem apukám ugyanez... Ő is orvos, de minden nap iszik. Szerencsére a cigit már abbahagyta (30 év után) de a pia az megy minden nap. Sajnos én sem tudom, hogy szóljak neki, mert kitörne a háború ha mondanám hogy szerintem segítségre van szüksége, vagy egy kicsit többet iszik mint kéne.

Ráadásul volt már egy gyomorfekélye, amibe majdnem belehalt, addig halogatta azt is. Nem volt hajlandó elmenni kivizsgálásra, csak amikor már minden lyukából vér folyt... Szóval beszélhet nekik az ember akármit.

2013. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy depressziós, vagy kiégett és nem látja értelmét az életnek, vagy nem éri elég öröm az életben, vagyis nem boldog. Mert akkor szoktak az emberek így viselkedni. Le is vághatják a lábát, azért ez elég ijesztő. Orvosként biztos felfogta ezt, csak nem érdekli, vagy nem mer szembenézni a valósággal.
2013. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs orvos a családban, de én apám aki villanyszerelő, sokáig ugyanezt csinálta, de megjött az esze amikor nem bírt a létrán stabilan állni mert annyira fájt a lába és le esett miatta. Szerencsére akkor nem lett komolyabb baja. De akkor mondták neki hogy kezdjen magával valamit, főleg az érszűkületével mert rosszul járhat. Akkor teljes életmód váltás, letette a cigit, egészségesen étkezett, járt sportolni, meg egy speciális kezelésre. Igaz nem lett 100% os a gyógyulása, de már rég nem lenne meg a lába ha akkor nem tért volna észhez.

Italozni nem italozott, igaz hogy sajnos ma is néha elszáll ha kajálásról van szó, de azért odafigyel már magára, és legalább sportol mellette minden nap.

A szomszédunk rosszabb volt, ő pszichiáterként kezdte majd szakterületet váltott és onkológus lett. Most onkológián dolgozik, de heti 1 alkalommal egy másik városba eljár pszichiátriára is rendelni, meg kezelni betegeket. Ő is cukor beteg sajnos elég komolyan, inzulinozza is magát, de ő mellette iszik, dohányzik, bulizik ezerrel, arról nem is beszélve hogy tömi magába a zsíros disznóhúst, meg amikor disznóvágás van akkor utána hetekig csak hurkán, kolbászon, meg sonkán él. Nála a reggeli minden nap tojásrántotta, vagy főtt tojás. Akkor a felesége mindig sütiit süt neki minden hétvégén! Már hozzánk hordja át a felét mert félti a férjét. Nagyon elhanyagolja magát, nem sportol. 130 kilónál többet nyom. Pedig régen amikor 10 éves voltam akkor költöztek ide, még akkor volt 60 kiló sovány, tekintélyes, ember volt, ma meg olyan nagy darab hogy minden nap hallom az utcán hogy na itt lakik a disznó doktor! Nem foglalkozom nagyon vele, mert ő dolga, de a fia is orvos lett, a legidősebb aki már 26 éves, sokáig felnézett az apjára de már alig mer odamenni, mert egyszerűen nem tudja már elviselni hogy tönkreteszi magát. Neki már hamarosan itt a nyugdíj, kicsivel több mint 2 év és már mennie kell. És lehet hogy azokat az időket már nem fogja megérni!

A lánya a középső gyereke nagyon jó sportoló és ő rendőrnek készül éppen. Néha látom őt is de minden nap azon vesznek össze hogy az apját félti az egészsége miatt és az elmúlt 1 év alatt nem volt olyan hogy zokogva ment ki az autójához aztán vissza a kollégiumba vagy haza éppen. A legkisebb lánya pedig jövőre lesz végzős, ő is orvos akart lenni, meg is van hozzá az esze nagyon okos és nagyon jó tanuló, de ő meg fél hogy olyan lesz mint az apja és inkább lemondott az álmáról, és inkább a jogi vagy a mérnöki pálya felé hajlik.

A felesége meg már undorodik attól hogy elhanyagolta magát a férje. Már egyedileg kellett ágyat csináltatniuk mert nem bírta el a súlyukat, főleg a férje súlyát, plusz szélesebbet. Akkor ugye, nagy hűtő szekrényük van a kajája miatt. Minden nap, 2 kiló kenyeret vesz mert a férje megeszik azokból másfél kilót! akár nutellával akár sonkával vagy isten tudja mivel.

Nem értem hogy miért csinálják ezt az orvosok még ha nem is a konkrét szakterületük, de onkológus és tudja jól hogy a dohányzás okozza leggyakrabban a tüdőrákot és szívja azt a cigit napi 2 doboz megy el. Plusz az alkohol, napi 3-4 üveg sör. De az szerencsére nem mindig. Velünk nem balhézik, meg udvarias is velünk, de ha problémánk van és tőle kérünk tanácsot elzavar minket. Még ha csak arra kérjük meg hogy figyeljen a házra hétvégén ha éppen elutazunk már akkor kiveri a hisztit és mindig a másik szomszédra kell rábízzuk aki szívesen elvállalja.

A másik szomszédunk is régen felnézett rá, de most már szóba se állnak, pedig ő ápoló volt, és mentő autó vezető, plusz betegszállító a nyugdíjig és ő is figyelmeztette már hogy gond lehet, azóta nem állnak szóba egymással.

Egyszerűen tönkreteszi magát ő is mint a te apukád, a gyerekei már nem néznek fel rá, a legkisebb lánya is ezért mondott le az orvosi pályájáról elment tőle a kedve mert fél hogy ő is így jár majd. A középső lánya nem akart orvos lenni, ő inkább sportoló szeretett volna, de a rendőri pálya az ahol kikötött, amit szeret csinálni, és ő is mondta apjának hogy kezdjen magával valamit mert baj lesz. A fia pedig már nem is erőlködik, ő már feladta.

Szóval erre így nem lehet válaszolni, meg ha ők nem kapnak észhez akkor nem is fognak megváltozni.

Sajnálom apukádat hogy ilyen lett, de sajnos így nincs már sok hátra neki.

Ameddig ő nem döbben rá hogy változnia kellene addig hiába beszél neki mindenki, nem fog.

2013. jún. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyim tavaly halt meg a cukor miatt, neki elég volt bekapni azt a kis tablettát, és kutya baja nem volt, de megtudtuk hogy nem szedte, a sarkát feltörte a cipő 1hónapig várt vele hogy majd helyre jön, nem így lett

Orvosi javaslatra a lábába került mert elhalt a keringés benne, és utána amire mi sem számítottunk hogy itt hagy minket

Nagyon szomorúak voltunk/vagyunk hogy ilyen piti kis dologból ez történt, el sem hiszi senki

21/F

2013. jún. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apud miért? Nem tudom. Nekem, cukor, 200 feletti vérnyomás. Sokszor kötelezően néztem orr, gége, száj, tüdőrákról filmeket. Cukorbetedségben szenvedők különböző fokozatait. Ismerősömnek már mindkét lábát csonkolták. Ennek ellenére, most fogok 10 tojást szalonnával, kolbásszal megeni és kb 70-80 deka kenyeret. Napi 3 doboz cigi, plussz 15-18 kávé. Miért? Jövőm nem látom és nem vágyom 80-90 éves lenni, úgy hogy mindig csak vigyázzak magamra. Vagy is, mindent meg kéne vonnom magamtól, amit szeretek. Akkor minek legyek 90 éves?
2013. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetris ***** válasza:

Én se sportoltam soha, mert utálok minden sportot. A kertészkedés oké, a háztartási munka oké, a sétálgatás oké, de a sportot nem bírom.

És a palacsintát is szeretem. A lekvárosat mákkal. Nyami! A tv előtt a legfinomabb.

Igaz, nem bagózok, nem iszom. De nem tudok egészségesen élni. Akkor meg kellene vonnom magamtól minden jót. Ezért valahol megértem apukádat, azért, mert így él. Neki így jó. Az evés egy örömforrás. A tvnézés is egy örömforrás. A lustálkodás is az. Egyszer úgy is meg kell dögleni. Hát akkor legalább addig érezzük jól magunkat. Valszeg apukád is valahogy így gondolkodik, még akkor is, ha nagyons is jól tudja, hogy másképpen kellene.

2013. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt a kiégett dolgot én is érzem nála.

Én régen szintén olyan szakmát akartam választani, ahol felnéznek az emberre (orvos, tanár, állatorvos). de aztán ez megváltozott. Azért is stresszes, mert devizahitelt vett fel a rendelőjére, ahol másodállásban dolgozik, még 2007-ben. Most meg már (megszabadulnék én legszívesebben attól a helytől) nem győzi az adósságokat fizetni. De viszont itt megint azt nem értem, hogy vannak olyan betegei, akik jól élnek, nem rokonok, de ingyen kezel, mert nem fogad el tölük pénzt. Ezt végképp nem értem...

2013. jún. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!