Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyton megcsalja anyát...

Apám folyton megcsalja anyát és bántalmaz de nem válnak el. Nem bírom elviselni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta ver mindenért. 3 évvel ezelőtt rájöttem hogy volt egy nője. Nem mertem elmondani senkinek. Mostanában folyton elmegy itthonról egy nő munkatársával (tudom hogy nem kéne de bele szoktam nézni a telefonjába) Anyukám mikor elutazott 3 napra(rokonhoz ment a kórházba) rögtön elhúzott úgy hogy elvitte a kulcsom és nem tudtam kimenni. Étel alig volt itthon. Folyton erről a nőről beszél hogy ő mit csinál meg egyéb. Anyukám nem akar elválni mert neki nagyon kevés a fizetése és ketten nem tudnánk abból a pénzből megélni. Az utóbbi időben pedig verbálisan is bántalmaz. Hogy ronda és dagadt vagyok meg hogy nincsenek barátaim. Azzal fenyeget ha betöltöm a 18at mehetek el dolgozni és kitesz innen. 10 éves korom óta szorongok és pánik beteg vagyok. Nem bírom tovább. El akarok költözni !!!
2013. jún. 9. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukád mit szól arra, hogy apád ver? Nagyszülők nincsenek, akitől segítséget tudnál kérni?
2013. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt mondja nem tud beleavatkozni. De ő is vert már meg úgy (mert későn jöttem haza. ilyen környezetbe ne csodálkozzon hogy nem akarok hazajönni) hogy nem kaptam levegőt. Nagymamámhoz nem mehetnék lakni.
2013. jún. 9. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem: anyád sem jobb. Örül, hogy nem őt ütik. Beszélj az osztályfőnököddel, kérd egy felnőtt segítségét.

Ha bezárnak, hívd a rendőrséget. Mert ha véletlenül kigyullag a ház (mondjuk egy elektromos tűz bármikor előfordulhat) akkor te abban a házban halsz meg, hiszen nem tudsz kijutni.

2013. jún. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Undorítóan bánnak veled a szüleid, nagyon sajnálom.. Nagyszülők többen vannak, egyikhez sem tudnál menni? Illetve mennyire vagytok jóban velük, ha ilyen eset van, hogy otthon hagynak nem tudod őket felhívni?


Valakit tényleg keress meg suliban, akár valamelyik tanárod, akit szimpatikusnak találsz és kérj segítséget.


Vagy valami kollégiumba nem tudsz menni? Akkor alig lennél otthon..

2013. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon sajnálom hogy ilyenek a szüleid.Hidd el anyukád csak a javadat akarja de lelkileg őt is biztosan bántalmazza apukád egyfajta lelkiismeret furdalást akar benne ébreszteni,hogyha anyukád őt elhagyná.Mivel apukád tudja,hogy anyukád érzelmileg,anyagilag,lelkileg is tőle függ,ezt kihasználva zsarolja anyukádat. Ezt semmiképpen nem lehet annyiba hagyni,mert a gyermekbántalmazás egy nagyon súlyos bűncselekmény,Magyarország 1991-ben emelte a BTK törvénykönyvébe.Te már megtetted az első lépést,hisz ez is nagy dolog hogy kimerted írni erre az oldalra és segítséget kértél.De ha az öngyilkosság is megfordult a fejedben,akkor akár depressziós is lehetsz.Ezért adok Neked egy telefonszámot 0680 505-101,vagy a 06 1 267 4900.Ez a NANE segélyvonala szerda kivételével minden nap 18-22 óráig lehet hívni.Ténylegesen a bántalmazott gyermekek segélyvonala,ahol semmit nem kell magadról megadni,még a nevedet sem,ez egy névtelen lelki segély szolgálat,ahol azonnali segítséget kapsz lelkileg.Ne aggódj ők tudnak Neked biztosan segíteni.A gyermekbántalmazás hátterében legtöbbször az áll hogy apukádék ugyanezt élték át ennyi idősen mint Te,vagy pedig a nehéz anyagi körülmények,és hogy fiatalon ismerték meg egymást.Apukád egyfajta lelki,fizikai és verbális bántalmazást is alkalmaz.Ez a felgyülemlett feszültség miatt van,sajnos egyre több az ilyen eset.Ilyenkor indulatkezelő tréningre kellene járni.Nem tudsz esetleg valakihez(rokonodhoz költözni)?Tudom félsz de kellene szólni valakinek tényleg,mert ennek nagyon súlyos következményei lehetnek.Próbálj meg beszélni valakinek erről vagy az iskola pszichológusának,vagy kérj segítséget az osztályfőnöködtől,ők már tudnak segíteni anyukádon is. Ezenkívül mindenképpen feljelentést kell tennetek apukád ellen.Ennek a legjobb módja lenne a látlelet.Írd be a keresőbe a gyermekbántalmazást és olvasd el a pdf formájú oldalakat.Ha akarsz írhatsz privit,és TUDD AMIT APUKÁD TESZ.AZÉRT SE TE SEM ANYUKÁD NEM HIBÁS.Ha lehet próbálj megfelelni apukádnak amíg nem jön a segítség.Sok szerencsét kívánok Neked,remélem minden rendben lesz.Minden jót,Szia.
2013. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!