Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maximalista és zsarnokoskodó...

Maximalista és zsarnokoskodó szülővel hogy lehet együtt élni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, de még nem érzem magam eléggé érettnek ahhoz, hogy elköltözzek itthonról. Természetesen amyagi hátterem is kevés még ehhez. Tovàbbtanulok, de ugyanabban a városban, ahol jelenleg is lakok. Ez azt jelenti, hogy a szüleimmel kell még egy darabig éljek. Apukám egy tipikus maximalista, az egész gyerekkoromat áthatotta, azaz érzés, hogy soha semmi sem jó amit csinálok, vagy hogy ez nem elég, ennél még több kell. Emellett még rengeteg érzelmi zsarolást is átéltem, ha más volt a véleményem mint nekik akkor azt kaptam, hogy "vajon hol rontottuk el a nevelésed?". A szüleim a régmúlt rabjai, nem engedik, hogy együtt aludjak a baràtommal akivel lassan 3éve együtt vagyok. Pedig bíznak benne, és sueretil is. De nem illik együtt aludni házasság előtt. Szerintük. Én még nem érzem magam házasságra alkalmasnak, temészetesen majd egyszer az egyetem utàn, de előtte még a tanulásra szeretnék koncentrálni. A szüleim szeretnek zsarnokoskodni, megmondtàk, amîg a házukban élek, azt teszem amit ők mondanak. A koleszt vagy albérletet pénzkidobásnak gondoljàk. Ami mondjuk igaz is, de így már megőrülök.18 évesen nem gondolom magam nagylànymak, csak egy kis szabadságot kérek. Olyan nagy baj ez? A szép szó nem segít. Próbálom elmondani nekik mit érzek, hogy gondolom a övetkező pár évet, mi a célom, de a következőket kapom: ha ennyire utálsz itt lakni akkor költözz el, de segíteni nem fogunk, mi úgy neveltünl, hogy szeresd a családodat stb.. Szóval mit tehetnék? Mi a legjobb megoldás?
2013. jún. 16. 09:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Behódoljak, csinàljam amit mondanak, es ne legyek boldog? Vagy álljak ellen és küzdjek, de maradjak boldog?" - Kérdező, szerintem egyértelműen az utóbbi, hisz egy darab életed van, és amit most elvesztesz, azt már soha nem fogod visszakapni senkitől...

Bizony, az ember szabadságát és jogait nem adják ingyért, azért szinte minden gyereknek meg kell vívnia a maga kis harcait a családban is, a legtöbb szülő önmagától nem szokta hajlandó tudomásul venni, hogy a gyereke felnőtt, azt el kell velük fogadtatni. Ez persze hol könnyebb, hol nehezebb, de ritkán megúszható természetes periódusa az ember életének. (a többedik gyerekeknek már általában könnyebb, mert az első már lefolytatja a maga kis szabadságharcát...)

2013. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jártàl és mit dolgoztál mellette? Hogy telt el egy napod? Maradt idő szórakozásra is (barátokkal beülni valahova stb.)?
2013. jún. 16. 10:32
 13/17 anonim ***** válasza:
BGFre jartam, reggel beultem orara, utana elmentem dolgozni, majd visszamentem orakra. Delutan tanultam, este a baratommal talakoztam. De volt olyan nap, hogy csak iskola volt es olyan is, hogy csak dolgoztam. Mindemre jutott ido, tanulni, szorakozni, es a munkara is.
2013. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
BGF? Az se nem erős, se nem egyetem. Tudom, odajártam. Amellett tényleg simán lehet dolgozni.
2013. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Megoszlik a velemenyunk. Nem bufeszakra jartam. A gazdasagi felsooktatasban turizmus es vendeglatoipari szakon a BGF az elso. Te mikor jartal,nmilyen szakra?
2013. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Te ugye egészen pontosan ezt írtad.


"az egyik legerosebb egyetemet vegeztem el"


Először is a BGF nem egyetem. Az ország legerősebb egyetemei a SOTE, a BME, a Corvinus és az ELTE. Persze itt is szaktól függ.

Turizmus es vendeglatoipari szak pedig egy egyáltalán nem vészes szak, amellett simán lehet dolgozni.

Én 3 éve végeztem a BGF-en kereskedelem és marketing szakon, és nem volt igazán megerőltető.

2013. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, már nem azért, de a zasszony amikor betöltötte a 18-at, simán összeköltözött velem, és rá pár évre ugyancsak simán elvégezte az EKFT-t munka mellett földrajz és történelem szakon egyszerre.
2013. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!