Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most mit csináljak anyámmal?

Most mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés
14 vagyok és anyámmal sehogy sem jövök ki. Egyszerűen nem ért meg, nem fogja fel a dolgokat és mindig mindenért ordítozik velem. Nem lehet vele normálisan beszélni mert paranoiás és azt gondolja h mindig mindenki ellene van, és állandóan be akar korlátozni, nem hagy békén, azt gondolja hogy én arra vagyok hogy a két húgomat gondozgassam. A barátaimmal is problemája van, nem bírja őket elviselni, pedig nem is ismeri őket (nem véletlenül), közli hogy amikor itthon vagyok mindig döglök az ágyban (kb este 10től reggel 7ig vagyok itthon), hogy kövér vagyok (165 cm és 47 kg) és hogy nem mehetek sehová. Ezzel most mit csináljak?
2013. jún. 17. 10:42
 1/5 acelsziv ***** válasza:
28%

Apukád? Nagyszülők? Nem igazán lehet vele tenni semmit sajnos. Elég szemét beállítottsága van.

DE!

14 évesen hogyhogy este 10-től reggel 7- ig vagy otthon?

Közben hol vagy?

2013. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Iskolában utána meg lovardában. Most nyáron meg csak lovardaban. Apukamrol jelenleg nem tudok semmit, nem el velunk. Nagszuleim közül apai ágról utálnak, mert anyám összeveszett velük, másik nagymamámat meg lefoglalja az új barátja.
2013. jún. 17. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

A dolog két oldali, ahogy én látom: 14 éves vagy, benne a kamaszkorban. Most keresed saját magadat: nem értenek meg a szüleid, meg a családod, csak a barátaid... de aztán nem.. nem mégsem, ők sem értenek.. na jó mégis, mert 14 évesek ők is, őket sem értik meg a szüleik. Nem értik, hogy te máshogy akarsz, nem úgy mint ők. Anyukád otthon tévézik, te meg lovagolsz, ő ezt nem érti. Nem értheti. Te más vagy. De persze a barátaiddal együtt vagytok mások. ezen minden korodbeli végig megy, hogy úgy érzi a szülei nem értik meg. De hidd el, el fog múlni.

Az, hogy paranoiás meg hasonlók azt nehéz megmondani. Ha tényleg valami pszichés betegsége van, akkor orvosra van szüksége. De az is lehet, hoyg csak magányos, vagy nem tud mit kezdeni azzal, hogy te már nem vagy olyan kis aranyos kisgyerek, mint eddig voltál.

Szerintem próbálj meg beszélgetni vele, hogy miért ilyen. Keress egy tiszta és nyugodt pillanatot, és te is igyekezz nyugodt maradni. Próbáld megértetni vele, hogy te hogy érzel, és hallgasd meg az ő szemszögéből is a dolgokat. Szerintem segíteni fog.

2013. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy nap próbálj neki legalább egy valamiben segíteni neki a háztartásban, mert láthatóan frusztrált. Ezért IS veszekszik veled, úgyhogy, ha segítesz, magaddal is jót teszel.


Az irreális elvárásaival (pl. hogy kövér vagy), nem tudsz mit csinálni, úgyhogy próbáld meg elengedni a füled mellett, és arra koncentrálni, hogy nem vagy az, ha jól látom, sportolsz is (a lovardára gondolok).


Valószínű ezeket is az idegessége miatt mondja, hárman vagytok testvérek, plusz biztos dolgozik valahol, ennyi épp elég egy embernek általában ahhoz, hogy teljesen ki legyen bukva.

2013. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sajnos tényleg vannak ilyen szülők. keresztlányom anya is ezt csinálja. nem mondom hogy ti 13-14 évesek jól csináljátok de van nektek is igazatok. amit a szülőknek meg kéne érteniük vagyis legalább másképp felfogni. sokmindent nem tudsz csinálni. max annyit hogy megkeresed apukádat.
2013. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!