Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel lesz sikeresebb az a...

Mivel lesz sikeresebb az a gyerek, akit a szülei vernek, szidnak, és érzelmileg zsarolnak és a bűnbakot keresik benne?

Figyelt kérdés
Ettől sikeres lesz és az élet minden területén meg fogja állni a helyét?
2013. jún. 17. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem , szerintem pont hogy hátránnyal indulnak mert lelki betegek lesznek, az önértékelésük nulla , és még sorolhatnám. Aki ilyet állít az nem normális. A férjemet gyerekkorában nem verték, nem volt fizikai bántalmazás, csak lelki és évekbe tellett mire eljutottunk arra a szintre, hogy tartja magát valamire, tudja hogy értékes ember, stb...
2013. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ettől senki sem lesz sikeres, hogy a szülei mosogatórongyként bánnak vele. Maximum jellemben elég erős és találékony, hogy felülemelkedjen rajta és kitörjön belőle, de az ilyen ember normális családból is sikeres lenne.

Szerintem a legjobb esélyekkel egy olyan gyerek indul, aki kiegyensúlyozott családi háttérrel rendelkezik, otthon támogatják, segítik, de nem úgy, hogy mindent a segge alá tolnak, hanem normális keretek között.

2013. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

2 lehetősége van. Vagy megnyomorodik lelkiekben és kicsi önbizalommal és még kevesebb önbecsüléssel kezdi a felnőttkort és aztán nem mer majd semmi újba, másba belekezdi és ettől nem lesz sikeres. Vagy megkeményedik lelkiekben és csakazértis minden újba belekezd, hogy ő megmutassa, hogy mire képes. Ezzel a hozzáállással pedig lehet sikeres. De a második variációban is kicsi marad az önbizalma.

De szerintem az lesz tutira sikeres, akinek kellő önbizalma van, nyitott az újra és a szülei támogatnak, harmóniába nevelnek.

2013. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Miért lenne attól sikeres, hogy erőszakba nő fel?
2013. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem lesz sikeres, csak ha nagyon tehetséges és nagyon erős ember és keres időben egy jó pszichiátert. Különben áldozat marad és hamar elpusztul.
2013. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen szülővel nőttem fel (anyám), apám nem foglalkozott velem sosem.

Jókat írtak az előzők. Pontosan ilyen ember lesz abból, akit mindig ok nélkül bántanak gyerekként. Állandóan vert, mindenért elővett, durván ütlegelt tetszőleges eszközökkel, szó szerint féltem a saját anyámtól. Ha rokonokhoz mentünk, szóban szidott, h milyen "rossz" vagyok. Végülis kitűnő tanulóként biztosan rossz voltam.


Semmi önbizalom, állandó negatívkodás, semmi sem sikerül, mert nem bízom magamban. Sz.r ügy. Sosem bocsátom ezt meg anyámnak, hogy így bánt velem, most pedig mosolyog az arcomba az álszent görény.


Valahol bízom benne, hogy az élet mindent visszaad, előbb vagy utóbb.

Tudom, ez sem normális, hogy ilyen indulataim vannak, ez engem is felőröl lelkileg. Anyám gondolkozhatott volna néha.

N24

2013. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
98%

Nálam meg az apám volt ilyen. :) Csak ő nagyon ritkán vert meg, egy kezemen meg tudom számolni. Nálam a lelki terror volt az, ami a mai napig padlóra vág. Ha olyanja volt, asztalt, szekrényt borogatott, tükröt, egyéb tárgyakat tört széjjel és velem takaríttatta fel egytől egyig. Sokszor ivott is.

Alig merek kimenni az utcára, mert megszöktem tőle 17évesen, kétszer felvettük egmással a kapcsolatot, de azóta végképp nem beszélünk. Félek sőt rettegek tőle.

És hát, ja... Önbizalmam az végképp nincs.

Annak örülök egyedül hogy nem engedte hogy elk*rvuljak. Nem engedett bulizni, pasizni. Így kilógtam a sorból az osztályban.

A barátommal 3 és fél éve vagyunk együtt.

2013. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Engem vertek kiskoromban, és őszintén, egy ideig a depresszió határán álltam, aztán jött egy hirtelen hullám, hogy én ezért nem adom fel, és felálltam.

Azt meg, hogy az élet különböző területein hogy fogok remekelni, pár év múlva tudnám csak megmondani.:)

2013. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nem lesz sikeres, miután már szinte belenevelik, hogy ő egy senki. Még ha amúgy tehetséges is lenne, akkor sem fog elérni szinte semmit.
2013. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a gyereket folyton bírálják, a lenézést tanulja. Ha a gyerek állandó gyűlöletben él, a háborút tanulja. Ha a gyereket mindig gúnyolják, a félénkséget tanulja. Ha a gyereket folyton megszégyenítik, a bűntudatot tanulja. Ha a gyereket tolerancia veszi körül, a türelmet tanulja. Ha a gyereket folyvást biztatják, a bizalmat tanulja. Ha a gyereket biztonság veszi körül, a hitet tanulja. Ha a gyerek teljesítményét elismerik, a megbecsülést tanulja. Ha a gyerek jórészt helyesléssel találkozik, önmaga szeretetét tanulja. Ha gyereket elfogadják, és barátságos légkörben él, megtanulja szeretni a világot. A gyerekek azt élik, amit tanulnak!"

Robert Fisher

2013. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!