Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apum mindenbe beleköt. Nem...

Apum mindenbe beleköt. Nem érdemes vitatkozni vele. Tűrjem, vagy lehet bármit csinálni?

Figyelt kérdés

Apukám mindenbe beleköt, de tényleg mindenbe. Például ha annyit mondok, fel kell hívnom valakit, elkezd gúnyolódni, hogy "jaj, te szegény... micsoda gondjaid vannak..." aztán kezdődik az oltogatás, hogy míg nekem ilyen gondjaim vannak, addig inkább csak fogjam be, mert semmit sem tudok az életről. Eddig azért piszkált, hogy dolgozzak, most, hogy van nyári munka, közölte, hogy úgyis elcseszem. Nagyon szeretem, de tényleg minden hülyeségbe beleköt. Ha fél percre nyitvahagyom a hűtőt, percekig képes osztani. Már nagyon unom, mert az ész érvek nem segítenek, végig sem hagyja hogy mondjam, ha azt mondom neki, hogy legalább engedjen már elmondani nekem is egy mondatot, a koromra hivatkozva közli, hogy nekem semmi jogom "pofázni". Egyszerűen sehogy nem tudok vele dűlőre jutni. Mostanában nem veszek róla tudomást, de nagyon rosszul esik, sokszor van emiatt rossz kedvem.

Senki sem segít, mert általában, ha valakit bszogatni kell egy emberként, az én szoktam lenni, így inkább be szoktak szállni :D :S Mit csináljak? El még nem költözhetek, gimis vagyok, és azért is olyan osztást kapnék, ha megpróbálnám..:/

18/L


2013. jún. 18. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen apa, de ő mindenkivel kötekszik. Mindenki máshogy viseli. Anya egész jól, mondjuk őt nem is piszkálja annyit. A húgom visszaszólogat. Én meg nem beszélek vele, nem válaszolok, otthagyom. És tudom, hogy ez esik neki a legrosszabbul. De egyszerűen nem lehet vele beszélni, mert csak felidegesítem magam. (Bár amúgy is.) Csak aztán látom, hogy elkenődik és megsajnálom. Nem tudom mitől ilyen, de nem látja be, hogy hibás lenne. (Vagy jön a dráma, hogy persze, mindenért ő a hibás. Ettől is a falra mászom...) Nem lehet vele beszélni. Sajnálom, de én már beletörődtem.
2013. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen szülővel nem igen lehet közös nevezőre jutni, nekem is hasonló Apám van, de Ő inkább azt tukmálja belém hogy a szememben etalon legyen, ha látja hogy nyugodtan mosom a követ, akkor kiveszi a kezemből közbe ilyeneket mond "Hagyjad mert ha te csinálod sose leszel készen"

Olyanokat is belém magyaráz amiről fogalma sincsen neki se, de szerinte az az igaz amit ki ejt a száján

Bár én 21 vagyok, még mindig jobb így k*csögként élni egy fedél alatt vele, minthogy albérletre szórjam el a vagyonokat

Nekem céljaim vannak, normális lakást akarok majd, és úgy külön költözni

Néha nem gond ha baszogat, mert 1ft-ot nem kérnek a kasszába, szóval mondhatni hasznuk az nincs belőlem

21/F

2013. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ó, akkor nem vagyok ezzel egyedül :D ilyenkor csak tűrni lehet?
2013. jún. 18. 19:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a természete. Majd ha külön életet kezdesz, úgyis elköltözöl otthonról, ritkán fogod látni. Örülj neki, hogy van édesapád.
2013. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy örülök, hisz ezek mellett is nagyon szeretem.
2013. jún. 18. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Én utálom, ha valaki ilyen, apámmal emiatt romlott meg olyan szinten a viszonyom, hogy semmilyen kapcsolat nincs közöttünk.
2013. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!