Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elhozhatom egy-két hetente az...

Elhozhatom egy-két hetente az unokámat pár órára, aki másfél éves? A lányom néha "hargaszomrád"-ot játszik és ilyenkor nem szívesen megyünk hozzájuk. De nagyon hiányzik az én drága kis unokám. Van hozzá jogom?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 16:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha a szülők beleegyeznek akkor igen, egyébként nincs jogod kivenni a gyereket a kezéből és elvinni.
2013. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ilyen drasztikus megoldásra!
2013. jún. 9. 16:47
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Ezt beszéld meg a lányoddal. Ha jó a körítés, megeszi ezt is.

Pl:

"Hétvégén elvihetem a kicsit a játszóházba/játszótérre/sétálni/stb? Addig legalább te is tudsz egy kicsit pihenni/nyugodtan takarítani/befesteni a hajad/stb."

Szerintem nem fogja visszautasítani. :)

És talán hamarabb meg is engesztelődik.


Mondjuk az lenne a legcélszerűbb, ha eleve elkerülnétek az összezördüléseket, mert ok nélkül senki nem viselkedik így. Ehhez kell egy adag kíméletlen önkritika is.

Sok anya (nagymama/anyós, mindegy minek nevezzük) nem veszi észre, ha túlmegy egy bizonyos határon, még ha őt a segítőkészség és jószándék is vezérli.

2013. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Jogod nincs hozza,, a lányodat meg kérheted, hogy engedje el.
2013. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Megpróbálom így. Köszönöm!


Valóban nagy hibát vétettem. Agyon kényeztettem világ életében, most annak iszom a levét.

2013. jún. 9. 16:59
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Különben van nagyszülői láthatási jog is.
2013. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az hogyan működik? Valami szervhez kell fordulni? Az hogy még csak másfél éves, korlátozhat abban, hogy elhozzuk?
2013. jún. 9. 18:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne fordulj semmilen hivatalos szervhez, mert csak sokkal rosszabb lesz. Most gondold el, hogy nézne már ki, hogy bírósági határozattal mész oda, hogy én most igenis elviszem az unokám a játszótérre.

Úgy megromlana a viszony, hogy az nem igaz!

2013. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezt legvégső estben tenném. Tudom, elmérgesedhetne a helyzet. Azt nem szeretném, csak látni a pindurkánkat. Csak jelen helyzetben duzzog , dúl-fúl a gyermekem már több hete, mert nem úgy lett valami ahogyan azt ő elképzelte és ezért "büntetésben" vagyunk. Azzal zsarol/na/ , hogy nem láthatjuk a gyereket.
2013. jún. 9. 19:46
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha meg láthatási izét kérsz, esély se lesz rá, hogy valaha is megbékéljen a lányod. Még ha hülyén is viselkedik, próbáljátok meg békésen, és elsősorban talán a lányoddal kellene a kapcsolatotokat rendbe hozni, utána nézni az unokázás lehetőségét.
2013. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!