Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadható "feláldozni" az...

Elfogadható "feláldozni" az egyik gyerek jövőjét a testvérek és a szülő kénymének az érdekében?

Figyelt kérdés

Most állok a továbbtanulás előtt,úgy volt hogy Pestre fogok járni(bérletek felét magamnak fizettem volna,ha találok más munkát az egészet),viszont anyum beiratkozás előtt kiakadt:közölte hogyha Pestre megyek tanulni nem lesz aki segít neki mert fáradt lennék,ha miattam még volán és bkv bérletet is venni kell akkor ne adj isten a 24éves bátyámnak fel kéne emelnie a seggét és el kéne mennie dolgozni,a másik pedig az hogy nővérem terhes,így anyum közölte hogy nyáron dolgozzak gyárban és adjam oda neki a teljes fizetésemet(??),ezzel viszont az a nagy gond hogy az egyik tanárom meghívott egy teljesen ingyenes táborba ahol tehetségesebb fiatalok előrelépést segítik(írni szoktam,azt mondták hogy nagy eséllyel kiadnák a verseimet,ott mutatnának be személyesen a kiadónak),de ezzel is probléma van mert nem látja az értelmét annak hogy miért írok.

Tudom hogy kell a pénz,de ha egész nyáron dolgoznom kell akkor lemaradok egy nagy lehetőségről,a környéken pedig nincsenek jó iskolák,pedig direkt ezért készültem az érettségire és vettem részt év közben iskolai"képzéseken".

Azt is megértem hogy nem gondolhatok mindig magamra,de nem tartom jogosnak hogy a testvéremnek nem kell dolgoznia,tőlem viszont minden lehetőséget elvennének.



2013. jún. 24. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


1. Bátyád elmegy dolgozni

2. Nővéred gondolom nem anyád nyakára szül, ha igen, akkor oldják meg, ez az ami abszolút nem a Te dolgod

3. Elmész dolgozni, és inkább fizetsz magadnak mindent és tanulsz mellette


Ennyi.

2013. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Egy szülőnek az lenne a dolga, hogy támogassa a gyermekét, nem pedig hátráltatnia. Előtted most nagyon jó lehetőségek állnak. Amint tudsz függetlenedj.
2013. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ó édes, keress melót és lépj le. Mindenki a saját életét alakítja, így a bátyád és a nővéred is. Ha a bátyád nem dolgozik, annyit is egyék, ha a nővéred terhes, hát mit mondjak, tartsa el az apuka. Anyukádnak elhiszem, hogy jól esne a segítség, de nem várhatja el, hogy te áldozd magad fel a testvéreidért. Ez teljesen elfogadhatatlan az én szememben. Minden testvérnek egyenlő esélyeket kell biztosítani. Ha anyukád ezt nem tudja megtenni, akkor ne biztosítson semmit, álljon mindenki a saját lábára.
2013. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én anyám is ilyen volt, és sajnos amikor a továbbtanulás előtt voltam ráhallgattam. Így nagyon sok lehetőségről lecsúsztam és csak felnőttként tudok/tudtam újrakezdeni. Azóta is utálom őket emiatt, és magamat, hogy nem álltam akkor a sarkamra és hogy ők visszatartottak.

Menj el a dolgozni és irány Pestre.

Valóban, írásból nem lehet nagyon megélni, de ettől még lehetsz tehetséges és lehet majd olyan munkád, amihez kell a tehetséged. Jó lehetőségek ezek, amiket anyád korlátoltsága miatt nem kéne elmulasztanod.

Nővérednek, ha kell a pénz, szóljon, ne anyád rendezkedjen, meg ugráltasson téged, hogy neked mit kéne csinálnod. A nővérednek van esze-szája, a gyerekének apja majd szól, ha szeretne valamit. Senki nem várhatja el, hogy te tartsd el őket. Tesód is elmehet dolgozni.

2013. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ide szüli a kicsit,de csak azzal a feltétellel hogy a párja havonta fizet anyumnak 50ezer forintot és anyum nem ad pénzt a kicsinek a dolgaira,ezért sem értem hogy miért lenne akkora kiadás neki a gyerek ami miatt az összes pénzemet neki kéne adnom.

Én is úgy gondoltam hogy adok majd haza,de a teljes fizetés túlzás lenne.

2013. jún. 24. 13:46
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem írásból szeretnék megélni,más téren megyek továbbtanulni,ez csak egy plusz lehetőség.
2013. jún. 24. 13:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
atyaég, és még ők nevezik magukat családnak? menj el szépen a táborba és pestre tanulni. ha ezeket kihagyod, és nagy sz@rban leszel, számíthatsz a bátyád, nővéred, anyád segítségére?
2013. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne hagyd, hogy befolyásoljanak!! Nem értem az ilyen szülőket, mint anyukád.
2013. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Dehogy számíthatok:/

Csak ugye ilyenkor meg jön az érzelmi zsarolás hogy milyen önző vagyok,cserbenhagyom őket stb,ha meg visszaszólok akkor meg hálátlan szemét vagyok,tudom hogy a költözés lenne a legjobb megoldás,de most nincs rá pénzem,alig találok olyan munkát amit suli mellett is lehet csinálni.

2013. jún. 24. 14:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben:

1. Elmennék dolgozni a nyáron és a pénzt elteszed magadnak - fityisz a tesódnak. Ha felcsináltatta magát, akkor oldja meg.

2. Szeptembertol olyan gyorsan elhúznák mint a vadliba.

3. Pesten keresel munkát és iskola mellett tanulsz vagy halasztasz egy évet


Ne legyél szolga, építsd fel a saját életedet.

2013. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!