Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan fontos, hogy mit...

Miért olyan fontos, hogy mit gondolnak rólunk?

Figyelt kérdés

Anyukámnak az a fontos, hogy meglegyen a látszat, hogy milyen tökéletes család vagyunk, meg hogy ő mindent jól csinál. Kis városab élünk, ahol sajnos elég sokan ismernek és visszamondanak dolgokat.

Például nem szereti, ha a barátommal megyek közterületre, mert mit gondolnak, hogy milyen égő, hogy egy olyan "hülyével" vagyok együtt. Vagy például ha nem köszönök egy ismerősének, akirő fogalmam sincs, hogy kicsoda (így elég nehéz lenne). Nem bírja mindig elviselni, ha neki nem tetsző ruhákat veszek fel, mert majd visszahallja, hogy milyen hülyén néztem ki. Azt se szereti, hogyha valamilyen képet töltök fel és valami családtag rajta van (főleg ő), 1x volt ilyen, le is töröltetett velem mindent. ugyanígy ha a házunk latszik a képn, neki az is baj, mert hogy nehogy látszódjon a kert vagy a bútor. És még sok ilyen dolog van! De én szeretném a saját életemet élni, és engem nem nagyon érdekel az, hogy pl juliska néni mit szól hozzá! Szerintetek helyes ez anyukám részéről?



2013. jún. 24. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem helyes anyud részéről.Viszont fogadd el, hogy sajnos vannak ilyen birka, mindenféle egyéniségtől megfosztott emberek.
2013. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád egy elég konzervatív ember lehet.A konzervatív emberek általában törődnek azzal,hogy ki mit mond róluk,kinek mi a véleménye.De ne felejtsük el,hogy már 2013-ban élünk,ahol sok minden furcsaság elfogadott,de hogy ilyen hétköznapi dolog ne lenne elfogadható,azt nem hiszem el.A legházsártosabb vénasszony nem fogja nézni a képeidet a facebookon,mivel nem tud facebookozni,amelyik tud,az már felvilágosultabb egy cseppet.

Nos,a köszönés az egy illendő dolog,ha ismerőssel találkozunk,de a te eseted az más.Ha nem ismersz fel egy adott embert,akit anyud ismert,akkor ez van,nem ismerted fel és kész.Annak idején én sem ismertem fel a vén banyákat,aztán egy-kettőnek nem köszöntem.De amúgy általában köszöntem,csak néha vonta el valami a figyelmem.Most bezzeg!!Már nekem áll a világ.Múltkor tekert egy vénasszony(aki a sarkon lakik a férjével),köszöntem neki egyszer,nem volt hajlandó visszaköszönni,hát köszöntem mégegyszer,hangosabban!Kamatostul visszaadom,amiért engem anyám leszidott annak idején!Ez a nő mondjuk lopott tőlünk annak idején,de egye meg a szégyen a fejét..egyszer képes volt idejönni,hogy mi elloptuk az unokájának a kismacskájátXDD De mi nem járunk gyalog arrafele,maximum én reggelente a buszra megyek,szóval FAIL a vénbanya..A buszon meg csak nem viszem el reggel,sőt amikor jövök hazafele,akkorsem..Nekünk nyitott a ház,mert nincs szomszéd,így felesleges tartani állatot,eddig mindig elszöktek,hiába etettük őket rendesen.


Úgyhogy azt mondom,hogy nem fontos,hogy mit gondolnak rólad,de azért jobb,ha a lakást nem fotózgatod,mert ki tudja,hogy ki veti a tulajdonotokra a szemét..igaz,hogy a mai világban úgyis kirabolnak,ha tetszik,ha nem,SAJNOS..


17/L

2013. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
A saját életedet majd akkor fogod élni, ha lesz saját pénzed. Addig azt csinálod, amit anyád mond. Amúgy teljesen természetes, hogy tudni akarja, milyen képet töltesz fel róla. Valójában neked kellene engedélyt kérned minden esetben, ha más képét nyilvánosságra hozod.
2013. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát szerintem nézesd meg anyuddal az Amerikai szépséget, Kevin Spacey, Annette Bening játszanak benne. Magára fog ismerni.
2013. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajna a legtöbb ember a látszatra ad. Ez van. Kevesen vállalják csak fel önmagukat és az életüket úgy, ahogy van. Ugyanakkor nem jó az sem, ha valaki mindent kitereget a falunak, városnak :)
2013. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ez már beteges a másoknak megfelelni való kényszere nem is értem az ilyen embereket miért akarnak mindenkinek megfelelni
2013. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem helyes, de nem tudsz mit tenni, nem igazán lehet embereket alapvetően megváltoztatni. Tekints rá ellenpéldaként, és te majd ne kövesd el szülőként, emberként ugyanezeket a hibákat. Szerintem egy életen át nagyon nehezen tartható fenn a látszat, megviseli az embereket a folytonos tettetés. Nem mondom, hogy egyáltalán nem számít a "közvélemény", de azért elsődlegesen nem ez kellene, hogy meghatározza az életünket. Sajnos az idősebb korosztályokban ez a megfelelési kényszer nagyon erős, és ez nem feltétlenül a saját hibájuk, ők ebben nőttek fel.
2013. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

"Valójában neked kellene engedélyt kérned minden esetben, ha más képét nyilvánosságra hozod."


Kivéve ha az ex-barátnő, és a pucér képét közlöd megalázásból, igaz?

2013. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

23.28

Nincs kivétel. Csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy az illetőt nem zavarja a dolog. Aki viszont érzékeny erre, attól engedélyt kell kérni. Sok múlhat egy rosszul sikerült fotón, esetleg éppen egy állás elnyerése. Persze ezt 13 éves korban még nem érti az ember...

2013. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, de mindegy. És lécci ne a kép témán pörögjetek, ilyen egyszer fodult elő.

Am meg volt h facebookra kiírtam valamit, és akkor ez ment, hogy minek adom ki magam, meg hogy minek irkálok oda, pedig csak egy ártalmatlan mondat volt! Azóta nem merek önmagam lenni sehol, mert mindenütt megtalálnak, és akkor "csalódnak" bennem .

2013. jún. 24. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!