Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnénk, ha a párom...

Mit tehetnénk, ha a párom gyermekét veri az anyja?

Figyelt kérdés
A minap szereztünk róla tudomást a nő exétől, hogy a párom fiár veri az anyja. Szájba rúgja, földhöz vágja, rátérdel és úgy üti minden semmiségért. Az exét is verte és anno a párom is. Nem tudjuk mit tehetnénk, de az anyjánál nem maradhat mi viszont nem tudjuk magunkhoz venni a munka körünk miatt is, szinte egymásra sincs időnk, még a szüleimnél élünk és egy darabig míg nem lesz önerőnk házat se tudunk venni, az pedig minimum még 1-másfél év. Egy hónap múlva lesz az esküvőnk, elmegy rá az összes keretünk, nem tudjuk mit tegyünk. Féel az anyjával beszélnénk, csak jól összevágná megint a kisfiút (5 éves). Ha a bíróságra mennénk, nem tudom többet ártana-e a gyereknek mint használna? És ha páromnak ítélnék, nem tudnánk vállalni sem pénzügyileg sem időben sem helyhiány miatt. Mi lenne vele? És így mi lesz? Mit tegyünk? Tanácstalanak vagyunk, félünk.
2013. jún. 25. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha az én párom gyermekét verné az anyja (szintén 5 éves, kislány), akkor én inkább lemondanék az esküvőről, és magunkhoz vennénk, helyhiány, időhiány ide vagy oda. De ez az én véleményem, számomra az esküvő nem olyan fontos dolog.

Amúgy a gyámügyhöz tudtok fordulni. Ők bővebb felvilágosítást tudnak adni. Ha bebizonyosodik, hogy tényleg veri az anyja, sztem akkor elveszik tőle, és intézetbe kerül.

2013. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

semmi mást nem tehetsz. bejelented a gyámügynél, ők kivizsgálják az ügyet, ha beigazolódik a gyanú, és az derül ki, hogy a gyerek veszélyben van az anyjánál akkor elveszik a gyereket tőle.


de én úgy tudom, hogy nem fogják megkérdezni az apát, hogy akarja-e a gyereket, hanem automatikusan ha el tudja tartani, illetve úgy látják, hogy nincs veszélyben az apánál a gyerek akkor ő lesz automatikusan a gyámja, hiszen ő az apja kötelessége eltartani a gyereket.

2013. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Az az egy megoldás van, ha a párod elmegy albérletbe és magához veszi a gyereket, hiszen a gyerek fontosabb mint egy esküvő. Már anyuka, apuka is meg tudja oldani mind időben, mind pénzben, mind helyileg a gyerek eltartását. Így a férjjelölted is ugyanolyan bűnrészes a gyerek bántalmazásában hiszen tud a dologról de nem tesz semmit sem.
2013. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj az intézetben gyakran hasonló megy. A nagyobbak terrorizálják a kicsiket, a "nevelők" többsége megélhetési munkát végez, azért kerül oda mert máshova nem veszik fel, valamennyi pénzt kell neki de amit ott keres abból nem él meg rendesen. Ergó hivatástudat helyett frusztrált. Tehát tudni kéne pontosabban mennyire súlyos a helyzet mert nyilván ha olyan helyre kerül a gyerek ahol jobban verik az nem megoldás.

Nem lenne szép dolog bőszen beavatkozni, majd miután az a vége hogy rosszabb helyre kerül a gyerek a beavatkozó buszkén hátradől saját magát fényezve, a gyerek pedig még jobban szopik.


Szóval szerintem is be kell avatkozni, de ésszel!!!

2013. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tegnap este tudtuk meg, szóval a párom nem hibás benne. Külön albérletbe rossz ötlet, a párom 3 műszakban doldozik, havi 29-30 napot!!! Nagyon ritkán délelőttös, kb 2-3 havonta, nélkülem meg biztos nem menne hisz egy pár vagyunk. Én is rengeteget túlórázok, oviba se tudna egyikőnk sem érte menni és a többi. Az esküvő fele már ki van fizetve, lemondani nem fogjuk, de nem is akarjuk a kettőt egy lapra venni, hisz amit mit fizetünk, az csak töredéke annak amit a szülők adnak bele. Mi is szeretnénk majd gyermeket, de ilyen körülmények között nem tudnánk vállalni. Kocsihitel és még egy jópár hitel a nyakunkon van, ha külön költöznénk, nem tudnánk magunkat sem eltartani.
2013. jún. 25. 08:27
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
És nincs senki más a családban aki magához venné? Nagynéni, nagymama vagy valaki?
2013. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Márpedig csak az apának kell magához venni te ebben a történetben másodrangú vagy, egy esküvő elhalasztása nem a világ vége, vagy megtartani az esküvőt az apa meg megoldja valahogy hiszen ez neki kötelessége.
2013. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ahhoz szülői beleegyezés szükséges, párom szüleinél el lehetne helyezni, de ez a nő nem menne bele. Nekem is ez jutott eszembe, bár ha az anyja ilyen típus, szerintem nem kellene a beleegyezése, attól függetlenül, hogy mégis csak az anyja.
2013. jún. 25. 08:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek a gyámügyre, kérjétek, hogy nálatok helyezzék el a gyereket az apuka meg ideiglenesen lakhatna a gyerekkel a nagyszülőknél ha neked nem jut ott hely, aztán később össze tudtok költözni. Mindenképpen a gyerek jóléte a legfontosabb. Sajnos ez benne volt a pakliban, hiszen tudtad, hogy van gyereke. Nem szabad senkit se egy gyerek elé helyezni hiszen kiszolgáltatott, nem tud gondoskodni magáról. Te tudsz magadnak kenyeret venni ő nem. Nem tehet arról hogy ilyen az "anyja". Minél előbb ki kell szakítani abból a közegből, ez a párodnak kötelessége, hiszen az ő gyereke. Ilyen esetben nincsenek kifogások. Meg kell oldani, nem egy cserép kaktuszról beszélünk, hanem a gyerekéről.
2013. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg ez a helyzet, hogy veri a gyereket, ami kiskorú veszélyeztetése, akkor nem fogják ám megkérdezni, hogy el-e vehetik, és hova szeretné, ha elhelyeznék.


1. körben: másik szülő

2. ha annak nem jó, akkor tágabb rokonság: nagyszülő, nagynéni, nagybácsi.

3. ha senki, akkor intézet.

2013. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!