Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közös háztartásban való...

Közös háztartásban való együtt élés? Mit jelent?

Figyelt kérdés

A fiam 30 éves.Sajnos a vele együtt élés elég nehézkes..Iskolát nem végzett,csak 8 általánosa van meg,tartós munkahelye nem volt,néha,néha dolgozott,de pénz sosem adott haza,inkább csak vitt:(Elég viharos életet élt..Rendörségi ügyek,otthoni lopás,kábítószer.(Két gyermekem van mindkettő egyforma nevelést kapott,mielött valaki a nevelésre fogná ezt a kialakult életformát..a két gyermek tüz és viz.)..minden követ megmozgattam ennek megváltoztatására.2012-ben fordult az élete...sajnos gerinc daganatot találtak nála,müteni kellett...maximálisan mellette álltunk...ugy nézett ki Ő is változik...de...megint süllyed...dolgozni nem tud(most már van kifogás)..teljesen befordult...iszik,füvezik..gyógyszert szed(sanax)..miből?Kétes barátaitól,és ha nem vigyázzunk értékeinkre tölünk...

A fizetésem nem sok,férjem munkanélküli...a fiam TB-ét szerettem volna intézni...legalább...mivel semmilyen támogatásra nem jogosult..mert közös háztartásban van velünk.... az én fizetésem ami 99eFt a hatóság szerint elegendő hármunk megélhetéséhez.Köteles vagyok eltartani magamon kivül két személyt?Ez nagyon,nagyon csúnyán hangzik,de egyszerüen csak igy tudom leirni..


2013. jún. 25. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy köteles. Erre nem lehet senkit sem kötelezni, nem hallottam, hogy lenne ilyen törvény. Más tészta, hogy a saját gyermeked.DE! Úgy gondolom, mindennek van egy határa. Agy anya próbál a végsőkig erőn felül teljesíteni, de ha egyszer nem megy, akkor nem. Hogyan is lehetne ezt megoldani? Nem írod, hogy egyáltalán tudna-e valamilyen munkát vállalni, de gondolom, igen, ha mást nem ,valami otthonit, amivel ha csak egy pár forint erejéig is, de besegítene a háztartásba. Viszont pénze most is van valahonnan, ha tud füvezni, meg gyógyszerezni, mert a legjobb barát sem adja ezt ingyen.

Ha semelyik verzió nem teljesíthető, akkor valami rehabilitációs intézményt keresnék Neki egy időre, amíg leszokik, és megtanítják egy kicsit szocializálódni.

Tudom, keményen hangzik, de ha nincsen más lehetőség, akkor ezt kell tenni.Különben tönkreteszi az egész családot, úgy lelkileg, mint anyagilag.

2013. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl jó anya vagy. Ha nekem ilyen gyerekem lenne kidobnám a házból zárat cseréltetnék, és ha megpróbálna betörni ráhívnám a rendőrséget. EZ egyszerűen UNDORÍTÓ. Hova lett a méltóságod?
2013. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Probáltam keresni segítséget...intézmények...drogambulancia...körzeti orvos...hiába...30éves..már nem gyerek csak akkor segítenek,ha Ő is akarja...Munka...tény hogy fáj a háta,de....akkor a barátaival,hogy tud csavarogni?Én tudom,hogy lelkileg megviselte ez a betegség,de nem fogadja el a segítséget..amikor iszik,vagy füvezik...agressziv...nehéz ilyet leirni...de már..már félek tőle ilyenkor..mit csináljak???Jelentsem fel a saját fiam????Nagyon elegem van az "ugymond"vigyáz állásból...és az állandó érték dugdosástól...mert sajnos mindent visz...amikor kell neki a pénz.Ha más mesélné ezt nekem ,hogy igy él....hát...tudnák tanácsot adni...kirugni....elfelejteni...stb..de igy nem megy...valahol a fiam...
2013. jún. 25. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veled történik. Nálunk is hasonló a szituáció, az öcsém sajnos hasonló ember, mint a fiad. Nekem egyetemi végzettségem van, neki meg semmi. Anyám özvegyen nevelt fel bennünket, egészségügyi nővér, egész életében dolgozott mint egy állat. Jelen pillanatban az öcsém anyámmal él, 32 éves, anyám tartja el még mindig. Egyszerűen bármit csináltunk vele nem hajlandó semmire sem, se dolgozni se semmi. Ül otthon, nézi a tévét, netezik meg iszik. Esetleg a barátokkal csavarog.
2013. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom...ezek szerint nem egyedi ez a probléma..csak borzasztó igy élni...ha egyáltalán ezt életnek lehet nevezni...állandóan félni...mit csinál kábultan otthon...ha elmegy...mi történik vele..mi tűnik el megint...és a legborzasztobb hogy nincs segítség...ha Ő nem akarja...visszakanyarodva a TB-hez..mert azt szeretném intézni valahogy...mit tegyek??
2013. jún. 25. 10:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Először is szerintem nem Neked, hanem Neki kell ezt intézni, csak úgy fog sikerülni.Be kell mennie a polgármesteri hivatalba, és ott mondja meg, hogy Ő teljesen külön él tőletek, attól még, hogy egy helyen lakotok.

Ha Te mész be, és Te intézed, akkor persze, hogy azt mondják, hogy közös háztartásban vagytok.

Menjen Ő, mondja meg, hogy nincsen semmilyen jövedelme, Tőletek nem kap egy fillért sem, csak szállást adtok Neki, és kéri szociális alapon a TB finanszírozását.

Na már most, hogy hogy működik ez konkrétan nem tudom, 2-3 éve még volt ilyen, de mintha azt hallottam volna, hogy most már nincsen, de járjon a fiatal Úr utána!

Valami szoc. segély, vagy valami, semmi nem jár Neki?

2013. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az ilyen nem fog utánamenni. Az anyának kell sajnos. Vay pedig kényszerkijelentés a lakásból. Egyébként vedd fel a kapcsolatot a helyi szociális munkással. Hátha többet tud mondani.
2013. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen...kényszer kijelentés...DE!!mégis csak a fiam...

meg az nem megy szerintem olyan egyszerüen...hogy bemegyek és kijelentem...kész tortura ..

2013. jún. 25. 13:03
 9/9 kovpet ***** válasza:

"Jelentsem fel a saját fiam?"


Ne.

Viszont egy ingyenélő drogos tolvajt mindenképpen! Főleg, ha a fizikai biztonságod sem érzed biztosítottnak miatta.

2013. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!