Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha az apám...

Mit csináljak ha az apám terrorizál? Már nem bírom tovább (többi lent)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy apukám teljesen terrorba tart. Nem tud velem, se anyukámmal normálisan beszélni, csak odítani. Nem enged el sehova, utálja ha elmegyek valahova itthonról, még azért is ordít ha a barátnőimmel megyek el bárhova. Van barátom, és már szinte nem is merem megmondani neki, hogy találkozok vele mert rögtön ordít, dühöng, kiakad... az az igazság, hogy már félek tőle. Végülis köze nincs hozzá, hogy mikor hol vagyok, mert már nem lakik velünk, és anyukám mindig el enged, ha elkéreszkedek, hogy találkozzak a barátommal, aki egyébként velem egyidős. Szerinte még korai az, hogy van. De szerelmes vagyok, és ő ezt nem érti meg :'( Lehet, hogy még nem vagyok olyan idős, de már 14 évesen el tudom dönteni, hogy kivel barátkozzak, és hogy nekem mi a jó... mert hát ugye még azt is megmondja, hogy kivel barátkozzak meg kivel ne. ELEGEM VAN. És most nem arról van szó, hogy lázadok, mert nem.! Anyukám életét már tönkretette, mivel eladósodott miatta, nem dolgozott és 10 évig itt lakott velünk úgy, hogy nem dolgozott. Ha valami nem tetszett neki, megütötte. A batyám az egyetemi pénzéből segít anyának, ami nem túl sok. Születésnapomra kaptam apukámtól 15.000 Ft-ot, amit 2 hónappal utánna visszakért. Anyukám ott tart, hogy rendőrséghez fog fordulni mert ez így nem mehet tovább. Soha nem vett nekem semmit, csak úgy csinál mintha venne, mert egyébként azt az anya pénzéből veszi. Valószínüleg az én életemet is tönkre akarja tenni, mert odáig jutottam, hogy 14 évesen az idegeim tönkrementek. Már nem bíroam. Minden nap sírva alszok el. Régebben nagyon erős voltam és mindig ki tartottam.. Ez mára megváltozott, egy rossz szótól is padlón vagyok. :( Nagyon nagy szükségem van válaszokra!

14/L


2013. jún. 25. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Most az a bajod, hogy apád nevel és nem akarja, hogy egy olcsó ri..nc legyél?
2013. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Mikor ordítozik veled az apád? Ha nála vagy? Fizet gyerektartást? Ha nem fizet anyád jelentse fel. Te pedig ne menj el láthatásra.
2013. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Manapság a lelki terrorizálás is bűntény és fel lehet jelenteni ezért apádat,csak tanú kell hozzá(anyád,testvéred).Ha már nem lakik ott hogy ordít veled? akár még távolságtartási végzést is lehet kérni ha csak azért hív fel hogy ordibáljon veled.
2013. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, hogy anyukád melletted áll! Tartsatok össze, beszéljétek meg mi legyen, ő tud segíteni szerintem!
2013. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Első: fogyatékos vagy.


Jogotok van feljelenteni az apádat, semmi oka , sem joga nincs ezekhez a dolgokhoz. Anyud a gyámod, ha ő tart el, ő a felelős érted elsősorban. Továbbá aki eddig lesz*rta a gyerekét, az ne 14-15 évesen akarja elkezdeni nevelni. Az én apám is ezt csinálta.

2013. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen azt én sem értem, ha nem laktok együtt, nagyon egyszerű, szüntesd meg vele a kapcsolatot. És akkor megoldódik minden. Anyukád meg hagyja a francba a gyerektartást, mert akkor viszont a láthatásra kötelezhetnek téged.
2013. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

"14 évesen el tudom dönteni, hogy kivel barátkozzak, és hogy nekem mi a jó..."


Nem, nem tudod eldönteni, csak azt hiszed, hogy el tudod dönteni. Teljesen egyetértek azzal, hogy neked még nem kéne "kapcsolat", a 14 az 14, még kislány vagy.

2013. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetik láthatásra a 14 éves gyereket. Elég nagy tévedésben éltek... Megvonhatják a láthatást, ha indokol, pl ebben az esetben, de gyerektartást köteles fizetni, ez alól semmi nem mentesíti, még az sem ha munkanélküli. Nem megveszi a láthatást... a gyerektartás meg a láthatás két külön kategória.
2013. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.! a távoltartási végzés lehet, hogy nem lenne olyan jó ötlet, mert tuti nem értené meg... pl. anyukám megtiltotta neki hogy bejöjjön a lakásba, de ha nincs itthon nyugodtan bejön.. visszaszólni meg az a baj, hogy sose merek neki, mert mégjobban elkezd ordítani és tényleg félek tőle.
2013. jún. 26. 10:34
 10/13 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

nem hozzá szoktam menni hanem ő jön amikor akar....... és akkor szokott ordítani, ha elmondom, hogy találkozok vagy 2 óra hosszára a barátommal. Meg mindenért. Gyerektartást ahogy leírtam, csak akkor fizet, amikor kedve van. Leszarja, hogy a gyerekének van-e mit enni.

2013. jún. 26. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!