Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rám eröltetik a külföldi...

Rám eröltetik a külföldi életet és iskolát, mit cináljak?

Figyelt kérdés
2 éve lakunk Hollandiában, eleinte gondoltam jó lesz, jól kijöttem a mostohaapámmal, és egyszerüen azt néztem hogy megtudnak élni stb.. de nekem akkor i hiányzott minden. Viszont úgy 1 éve mégjobban megerősödött bennem ez a vágy, hogy nem akarok itt élni, itt tanulni.. a nyelv már jól megy, B1-es szintem van, úgy fogom fel hogy a nyelvért érdemes, meg anyuék boldogok, de ez igy már 2 év után kjött belőlem, elmondtam anyunak úgy 1 hónapja, de nem érdekli.. 1 óra múlva indulunk felvételire, de NEM AKAROK ! Nem ezt a sulit nem akarok, hanem egyiket se.. én otthon akarok egészségügyibe menni.. otthon akarok lakni.. Mit csináljak? Most is ideges vagyok, sirok órák óta, anyum észre se veszi.. ő boldog hogy a lánya jól tanul külföldön.. ezt a sorsot szánják nekem de nekem ez nem tetszik, nem ezt szeretném. Haza akarok menni.. ez nem lázadás, csak vagyok elég idős ahoz hogy eltudjam dönteni mire vágyok, és az nem az itteni élet.. de nem érdekli őket.. 16 évesen, még rájuk vagyok utalva, nem tudnákl haza menni egyedül, de szivesebben velük mennék haza.. Mit tegyek hogy ne eröltessék rám? :( Nekik jó itt, de nekem nem..

2013. jún. 25. 13:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
34%
Ne cinálj szemmit!=D
2013. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
71%
Akkor szaladj haza ehenhalni vagy tescoba dolgozni.
2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Fogalmad sincs, itthon milyen élet várna rád. Inkább használd ki a lehetőséget és tanulj. Ha már a saját lábadon meg fogsz tudni állni felnőtten, jöhetsz haza is.
2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj de eszedbe ne jusson hazajönni a magyar egészségügybe, mert ezt itthon nem igazán fizetik meg. Hosszú távon sokkal jobban jársz kint. Szerezz barátokat stb..16 évesen igaz hogy már elég idős vagy, de nem elég idős ahhoz hogy tudd hogy itthon milyen az egészségügy helyzete. Vedd fel a kapcsolatot neten egészségügyi dolgozókkal, kérdezd őket a fizetésről, a megélhetésről, mire elég ez a pénz, hasonlók. Akkor majd megérted miért beszélnek így a szüleid , ahogy.
2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a jövődet nézve jobbat nem is kaphatnál, mint egy ottani életet. Megértem a honvágyadat, majd ha elvégezted azt a sulit, akkor hazajössz, elvégzed itt az egészségügyit, és aztán majd rájössz, ez itt mennyire lóf**zt sem ér, és majd látni fogod a különbséget. Egyelőre sokat nem tudsz tenni.
2013. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Első kettő.. haha :D Köszi.. ha rátok is olyat eröltetnétek amit nem akartok nem röhögnétek igy..

Három és négy.. tisztába vagyok ezekkel, de aki akar igenis megtud élni otthon is.. nem olyan szakmát kell választani amire soha nem lesz szükség, hanem olyat ami mindig is keresett lett.. mellesleg az egészségügyben dolgozók fizetését pontoan a kivándorlások miattmost emelték, és még fogják is.

2013. jún. 25. 13:26
 7/38 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudom hogy ajándék, de nekem erre nem lenne szükségem.. szeretem a nyelveket, angol,német,hollandot tanulok, de nekem ez az egész tényleg csak nyelvtanulás szempontjából hasznos.. mióta itt vagyok csak tönkretettem magam.. óriási hülyeségekbe mentem bele, szerencsére sikerült változtatnom mióta ismerem a páromat. De egy életre meglettem bélyegezve azokkal amiket tettem, és nagyon bánom.. nekem csak rossz itt lenni, rossz hatással van rám, és hogy változzon a helyzet csak az segitrene hogy otthon legyek..
2013. jún. 25. 13:31
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mozdulni még két évig. Rajtad múlik, hogyan töltöd el. Nagykorúan hazahúzol , de ajánlom, hagyd meg a visszaút lehetőségét a szüleidnél. Én a helyükben hazaengednélek. Nem árt néha senkinek egy kis gyakorlati tapasztalat az elméleti elképzelések helyett.
2013. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha te egészségügyben szeretnél dolgozni,akkor te még nem voltál itthoni kórházban.A dokik,ápolók egész nap ugrálnak,a belüket kidolgozzák,és hidd el,nem olyan jó a fizetésük ezért a sok melóért.

Gondolj bele,hogy mennyi ember lenne szívesen a te helyedben.Nem tudom a részleteket,miért lettél megbélyegezve,de még csak 16 vagy,simán tudsz változtatni az életeden (és ehhez nem kell hazajönnöd...).Nekem is voltak,sőt,szerintem sok embernek voltak nagy baklövései az életben,de muszáj felállni és folytatni az életet (esetleg nulláról újra építkezni),nem menekülhetünk el csakúgy.

2013. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
75%

"aki akar igenis megtud élni otthon is"

Ilyet ne mondj, vagy írd mellé azt is, hány évig és hogyan éltél meg te a saját lábadon itthon.

A legnagyobb gond az, hogy a gondolattól nem tudsz szabadulni, hogy itthon, itthon... és ez mindenben teljesen lekorlátol téged. Ha változtatnál a gondolkodásodon, sokkal könnyebben át tudnád vészelni az ott töltött időt, és sokat segítenél magadon. De amíg ez a vesszőparipád, addig nem változik semmi. Ez egy átmeneti dolog, pár év és a saját lábadra állsz, és azt csinálsz, amit akarsz. Addig meg fel kell nőni, és még előtted lesz az élet. A feladataidra koncentrálni most kifizetődőbb, mint arra gondolni folyton, hogy máshol akarsz lenni, mert per pillanat szerintem ez nem vezet sehová.

2013. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!