Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülő mellett...

Alkoholista szülő mellett felnövők! Milyen negatívumát éreztétek ennek a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a későbbiekben, amikor már külön éltetek vagy saját családotok lett milyen hátrányát, vagy negatív hatását érztétek annak, hogy alkholista szülő mellett nőtttek fel?
2013. jún. 27. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
nem én, de a párom így nőtt fel. Kiszakadt az otthoni környezetből, egyetemet végett, most a szakmájában elimert emberként keményen dolgozik és sikeres. Van egy egy éves fiúnk, boldog kapcsolatunk. Mindig büszke volt arra, hi sikerült onnan kiszakadnia és sikeres, normális élett élnie. 28 éves, egy éve egyre többet és egyre durvábban iszik. Aggódom, próbálok rá hatni, segíteni, de lehet h a gyerekkora így nyomta rá a bélyeget az életére, nem sikerült mégsem teljesen elszkadni.
2013. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Én pl undorodom a részeg emberek látványától, partikra sem járok, ami az én korosztályomban nagyon gáznak számít, emiatt sokan lenéznek és unalmasnak tartanak, ezért nincsenek is nagyon barátaim.

A másik hátrány, h a leendő pasimtól is elvárnám, h egy kortyot se igyon, úgyhogy a mai fiúkat elnézve valószínűleg szüzen fogok meghalni:-)

2013. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Negatív hatása annyi hogy tönkrementem testileg lelkileg! Egy önbizalom hiányos állandó rettegésben élő gyerek/kamasz voltam,nem voltak barátaim.:((( Soha semmihez nem kaptam támogatást,mindenem ami van saját magam majd később a párommal értem el!


Sajnos sokszor vagyok feleslegesen idegbeteg,de ezt próbálom nem a családomon levezetni! Mai napig élénken élnek bennem a rossz emlékek.

Gyűlölöm az alkoholistákat,számomra nem emberek!!! Én nem iszom utálom az alkoholt,és a párom sem.

2013. jún. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es!

Vannak korty alkoholt nem ivó emberek.

De hidd el, azok is normális, értékes emberek, akik néha lerészegednek, vagy isznak, csak nem részegségig.

Gondolj bele. Egy mondjuk kerti grillezés közben megismersz egy kedves, normális fiút. Beszélgettek mondjuk egy órát, jól érzed magad vele, minden oké. Aztán ő elmegy és kibont magának egy sört. Te ebben a pillanatban felállsz mellőel és se szó se beszéd otthagyod? Attól ő még ugyanaz a normális ember maradt, hogy iszogat!

Ugyanez van dohányzással. Dohányzom én is, ezért nehezményezem a dolgot. Beszélgetek valakivel, jól megértjük egymást. Rágyújtok. Erre teljesen lesokkolódik, hogy te dohányzol? Ki nem néztem volna belőled. Mit? Azt, hogy tudok használni egy öngyújtót, vagy mi?:D Mondtak már olyat, hogy "mert olyan normális fejed van". Mert mondom normális emberek nem dohányozhatnak? Vagy attól, hogy rágyújtottam 60 alá csökkent az IQ-m?

Ugyan már...

Szóval egy szónak is száz a vége: ne arról ítéld meg a másik ember kettes, hogy iszik-e sört egy buliban, vagy nem.


Kérdezőtől elnézést kérek, hogy nem tudok érdemben a kérdéséhez hozzászólni, de nekem nem alkoholisták a szüleim - szerencsére.

2013. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4! Írtózom ettől a szótól, h " iszogat". Minden alkoholista ezt a szót használja. És ha egy kerti partin egy kedves srác akivel beszélgetek elkezd inni, akkor nem tehetek róla, de nagyon antipatikussá válik a szememben, mert egyrészt nem értem miért kell innia h jól érezze magát, másrészt minden alkesz így kezdte. Lehet h túlreagálom, dehát ilyen az amikor 10 év egy alkoholista szadista apa mellett rányomja a bélyegét az ember gondolkodására.
2013. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez benne van a mai fiatalságban, hogy iszik, mert szerintük ettől lesznek faz@gyerekek.

Én pl nem iszok, apám meghalt mert piált és dohányzott és tönkretette magát, és úgyszintén nem dohányzom sem mert anyám rákban halt meg és így hajlamos vagyok rá.

Persze egy kerti partyn egy sör megivásában nincs semmi rossz én ezért nem nézek le senkit, de ha már tényleg vedeli és az egyik után issza a másikat az már undorító.

18/F

2013. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös, téged teljes mértékben megértelek. Ilyen élmények mellett nem csodálom, hogy nehezen bízol meg abban, aki iszik.

Az is igaz, hogy minden alkoholista ezt a szót használja. De a buliban ivó ember is ezt használja. A különbség, hogy az egyik hazudik (az alkesz), a másik viszont nem.

Ha barátokkal találkozom, az esetek 90%-ban valaki iszik valamilyen alkoholos italt. Nem mindenki, mert esetleg egyikünk vezet, a másik gyógyszert szed és arra nem lehet, a harmadiknak meg éppen nincs kedve. Nyilván a munkaközi ebédszünetben senki nem iszik egy kortyot sem :)

De egyéb bográcsozáskor, ilyen esetekben iszunk alkoholt.

DE! Karácsony óta ott vannak a spájzban a családi vacsira vett, és megmaradt sörök. Eszembe sem jut meginni, mert nincs igényem rá. Ha nincs rá alkalom, akkor hetekig nem iszok egy korty alkoholt sem.

Ezek fényében szerintem jogos, ha kikérem magamnak: ne vegyél egy kalap alá az alkoholistákkal!

2013. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!