Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiben nem hitt az anyja,...

Akiben nem hitt az anyja, annak hogyan lehet egészséges önbecsülése?

Figyelt kérdés

Bennem sosem hitt az anyukám. Pedig általános iskolában kiváló tanuló volta, sportversenyeket is nyertem.


Tudom, már felnőtt vagyok, de valahogy annyira belém égett, hogy kiskoromtól úgy voltam nevelve, ami azt sugallta "te erre nem vagy képes". Mindezt persze nem rosszallóan, hiszen Ő így is elfogadott és szeretett.


2013. jún. 28. 09:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Bennem sem hitt, de legalább hitt más. És aki támogat, aki hisz bennem, ahhoz kezdek el ragaszkodni, az ő véleményére adok utána. Igen, fáj most felnőttként is, hogy ezt nem az anyukámtól kaptam meg, de másnak köszönhetően már én is hiszek magamban. Kell valaki, egy társ, egy nagyszülő stb., aki ebben segít. Legalább egy ember kell, hogy legyen a környezetedben, aki hiteles neked. Néha egy jó főnök is tud ilyen lenni.
2013. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy apukánk nem velünk él, és ugyanígy nem hitt (nem is nagyon foglalkozott velem) Nekem nem volt más, aki hitt volna bennem.

Párom persze nem lett... ez hosszú sztori.

2013. jún. 28. 09:28
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet önbecsülése?Úgy, ha ellentmond az anyjának és mégy úgyis nehezen, mert amire szüksége lenne, azt akkor sem kapja meg.Az én anyám ilyen.Folyamatosan érezteti, hogy hülye vagyok, untatom, nyűg vagyok a nyakán, semmire nem vittem és nem is fogom, stb..Felsorolni is lehetetlen.Persze ő állítja, hogy nagyon szeret és feláldozta az életét értem.Valójában az az igazság, hogy nem sok türelme volt hozzám, egyszerűbb volt neki odacsapni a tankönyvet fél perc után, mondván hogy én még a kérdést sem fogom fel és inkább hívott korrepetálót, így megnyugtatta magát, hogy ő minden tőle telhetőt megtett, én vagyok a rossz meg a hülye.Szóval én nem lettem kitűnő tanuló.Viszont van pár dolog, amihez különös tehetségem van, de ezek neki nem nagyon számítottak, a negatívumokkal egyszerűbb volt foglalkozni.Van önbecsülésem, én építgettem fel magamnak.De ez nem az a fajta igazi, örömteli, amit mások pozitív visszajelzése adhat.Gyanakvó vagyok, nagyon kevés embert kedvelek, nem bízom senkiben.
2013. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ja, engem is egyedül nevelt anyám, nekem sem volt más, aki hinne bennem.Életem során néha összetalálkoztam jó emberekkel, akik pozitívan álltak hozzám, de ez nem ugyan az.Van, amit az ember csak az anyjától-apjától kaphat meg és az sem mindegy, melyik életkorban, mert vannak dolgok, amik ha kisgyermekként nem szilárdulnak meg az emberben, nem is fognak soha.Ilyen az önbizalom is.
2013. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Én is hasonló vagyok: gyanakvó, kevés emberben bízom, mindig "résen vagyok".
2013. jún. 28. 09:37
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

"Akiben nem hitt az anyja, annak hogyan lehet egészséges önbecsülése?"


Ne masban, hanem magadban keresd a problemat!

Ha egyaltalan letezik problema!?


Es tanulj meg donteni.

2013. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
így pl. komoly kapcsolatra esélyem sincs.
2013. jún. 28. 09:37
 8/29 A kérdező kommentje:

6os: gondolom te nem így nőttél fel. itt 2 ember is írt, akinek hasonló gyermekkora volt.


És mind a kettő tudja, hogy vannak dolgok, amik bizony gyerekkorban szilárdulnak meg az emberben. Ha akkor elmarad bepótolni, nem lehet, csak látszólag helyettesíteni valamivel.

2013. jún. 28. 09:39
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját gyermekemet tanulván anyám hibájából, rengeteget dicsértem, minden szabadidőmet vele töltöttem, még középiskolás korában is türelemmel segítettem neki a tanulásban, ha kérte.Sosem voltam rest türelmesen meghallgatni és igyekezni jó választ adni a kérdéseire.Neki is, mint mindenkinek, volt olyan dolog az életében, ami nem ment neki.Nos, azt mondtam, akkor azt próbáljuk kitörölni az életéből(így például matekból fel lett mentve), nem baj, attól még sok mindenben kiemelkedő.Én a pozitívumokat figyelem a gyermekemben, és a legapróbb sikereire is büszke vagyok.

Nos, szépen halad előre az életben:)

2013. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelési kényszert és korlátokat ültetett beléd, ami csak bizonyos szintig egészséges.

Én leváltam anyámról, és egy idő után feltettem magamnak a kérdést, attól, hogy ő azt mondja, végülis miért NE tudnám megcsinálni? Ő persze mindig ellenezte, én meg csakazértis. És megtettem. Persze, nem olyan dolgokat, hogy mondjuk helikopterpilótaként elvezettem egy óceánjárót, de voltak életvitellel, foglalkozással, élethelyzettel kapcsolatos döntések, amiknek volt súlya is. És mindig el kellett mondjam, anya, nekem elég annyi, ha hibát is követek el, hogy azt mondod, a lányod vagyok, mellettem állsz.

Egyébként érdekes, mert a háttérben valójában a félelem áll, és az, hogy önmagából indul ki, mint mindenki általában. És ha ő azt gondolja, nem tudja megcsinálni, más is biztos képtelen rá. Ők is ilyenben nőttek fel, anyukám is ezt hallgatta nagyanyámtól világéletében. Ő is, a húga is, van állásuk, többgyerekes családot rendeznek, élik az életet tisztességes, normális módon, anyukámnak jó szakmája van, nénémnek diplomája, nagyanyám szemében mégis semmire nem vitték.

Tudod, az az érdekes, hogy azzal, amiket, és ahogyan én tettem, inspiráltam anyukámat arra, hogy ő is merjen megtenni dolgokat. Sokszor szembe kellett mennem vele, a véleményével, nehezen fogadta el, hogy már nem tud befolyásolni, sokat veszekedtünk, nagy harc volt. Neki azt kellett megértenie, hogy én értem, tudom, hogy féltésből korlátoz, nem is kell mondania, de ez az én életem, lesznek jó döntéseim, és lesz, aminek iszom a levét, de mindenki élete ilyen, nincs különbség. Egy ponton túl belátja, hogy jó döntések voltak a negatív következményeikkel együtt is, és ő is bátrabb lett.

2013. jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!