Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hosszabb munkanélküliség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszabb munkanélküliség tönkretehet egy jól működő házasságot a kilátástalanság miatt, vagy aki igazán szereti a másikat türelmesen viseli, ha évek óta nincs a párjának csak ritka alkalmi munkája és csakis ő a biztos kereső?

Figyelt kérdés
A feleség aki dolgozik és a férj aki másfél éve munkanéküli és csak ritka alkalmi munkái adódnak ,de minimálbérért robotolni nem hajlandó Magyarországon elmenni,hanem mindig hónapokig hagyja hitegetni magát külföldi munka lehetőségével amiből legtöbbször nem lesz kiutazás,majd ha ki is jut nem fizetik ki ,vagy csak pár hétre sikerül kijutnia úgy,hogy valóban kifizessék a munkáját .
2013. jún. 27. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Megértem, hogy nem akar robotmunkát csinálni. Én is megtehetném, hogy elmegyek gyárba robotolni, de nem, azt soha, inkább megyek túrni a földet és foglalkozok a tanulással, az sokkal jobb. Ha magamból indulok ki, ha a férjed találna egy jó munkát, amit szeret csinálni, akkor biztos elvállalná. Csak nem könnyű jó munkát találni, olyat, ami emberséges és valamennyire normálisan fizet és még szereted is. Van ismerősöm, aki egy évig tepert, hogy bekerüljön egy helyre és még az utolsó pillanatban sem volt biztos.
2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Igen ha a minimálbért elfogadnék. Ma több diplomás emberek is dolgoznak minimálbérért, nem hogy otthon vannak évekig.
2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Mert ha a feleség robotol helyette az sokkal könnyebb, lusta a férj.
2013. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkanélküliséggel lenne bajom, hanem a hozzáállásával, hogy nem tart ki mellettem a bajban.


Ha a másik fél sem keres valami nagyon jól, ráadásul nem álmai munkáját végzi, akkor milyen alapon finnyáskodik, és hagyja egyedül küzdeni a megélhetésért? Nem azért kell ilyen helyzetben elvállalni a minimálbért, mert az hú de jó, hanem azért, mert nem hagyom szarban azt, akinek örök hűséget esküdtem!


A másik fontos szempont, hogy ha egyszer netán adódna egy jó lehetőség, baromi rosszul néz ki egy önéletrajzban, ha kimarad több év munka nélkül. Ráadásul egy minimálbéres munkából is előre lehet lépni, ha jól csinálja az ember. (Egy ismerősöm árufeltöltőként kezdte az egyik hiperben, de mivel megbízhatóan dolgozott, hamarosan raktári feladatokat kapott, fizette a cég a targoncás és a többi képzést stb., az igyekezetével elég jó állást és fizetést küzdött ki magának mára.)

2013. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az egyik fél válogat, akkor nem hiszem, hogy sokan évekig tűrnék a munkanélküliséget.
2013. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

hát persze, hogy tönkre tehet, de ez a felektől is függ, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz, az élethez, mennyire segítik, szeretik egymást, mennyire türelmesek, stb. Ezért csak így nehéz rá válaszolni.

Mi külföldön élünk a férjemmel és mikor babás lettem, ő elvesztette az állását. Ráadásul a nyelvet is elég gyengén beszéli és hónapokig nem talált munkát. akkor mi is nagyon sokat veszekedtünk, én főleg amiatt stresszeltem mert hiszen babát vártam és féltem, hogy nem fog munkát találni. Most, hogy visszagondolok, hogyan viselkedtem vele, nagyon szégyenlem magam, mert amellett, hogy folyamatosan munkát kerestünk neki, minden - tényleg - minden házimunkát elvégzett, főzött, bevásárolt, takarított, nekem annyi dolgom volt, hogy hetente egyszer kitakarítottam a fürdőt - 30 perc max. Bár az is igaz, ő bármit elvállalt volna, volt hogy el is ment dolgozni, de sajnos átverték és utána ki sem fizették azt a két napot neki. Most szerencsére lett egy nagyon jó munkája és nagyon büszke vagyok rá. Ha fontos neked a kapcsolatod vele, akkor nem fog rámenni, persze ehhez nagyon nagy lelki erő is kell...

2013. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

hát, én elmentem gyárba is dolgozni, mert úgy voltam vele, hogy addig is kapok fizetést, még ha minimálbért. Még mindig több mint a semmi. Utána már könnyebb volt munkahelyet váltanom, mert optimista voltam.

Az aki nem tesz semmit, de a kifogásokat tudja gyártani az nem érdemli meg, hogy támogassák.

2013. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy rövidebb is. Ha a dolgozó fél részéről nincs empátia, lelki segítség, megroggyanhat a házasság éppen úgy, mint más nehezségek miatt.
2013. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a szerlem, szeretet, amivel egy életen át tudsz támogatni egy lusta férjet. Tehát idővel tönkreteszi a házasságot. Egyénfüggő, kinél mennyi idő alatt.
2013. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azóta sem oldódott meg a kérdés? Párszor már feltetted ide ezt a kérdést, legutoljára leírtam az egyik válaszban, hogy a válásra ne itt keresd az önigazolást, ha nem tudsz így élni akkor inkább válj el.
2013. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!