Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem ebből elég, tudom...

Nekem ebből elég, tudom vannak nagyobb problémák is de ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs itthon soha értelmes kaja,ha főz valaki az is csak egy összecsapott tészta mondjuk de már ez is ritka régen legalább ez volt. A kaják: ropi,keksz,puding,csoki, hamburger,müzliszelet,kóla. Ezekkel ki lakik jól? Normális ez? Én mostmár főzni akarok de nem engednek mert úgyis elb.zom hát náluk értelmesebbet kihoznék ez biztos. Nem akarnak zöldséget vagy csak egy pörköltet enni vagy az sem kell csak ne keksz egyen ..ugyaolyan drága minta zöldség de ezt sem fogják fel. Mit tehetnék a szüleimmel? 17/L
2013. jún. 28. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Főzzél magadnak.
2013. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kérlek értelmes válaszokat leírtam,hogy nem engedik és hogy nem hajlandóak értelmes alapanyagokat vásárolni..Ötletek a megvalósításra?

Gázunk nincs,van egy mikrónk egy rezsónk vagy mi,zendvicsgépünk,habverőnk meg lehet egy csomó dolog még csak lusta és buta itt mindenki. A butaság miatt nem jut pénz semmire persze. Igen dolgozni fogok ha találok munkát de egyenlőre szerettem volna pihenni 1-2 hetet suli után. Esetleg olcsó receptek? Vagy bármi?

2013. jún. 28. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod velük megbeszélni mert könnyen leráznak akkor próbálj másokkal beszélni akik ismerik a szüleidet és talán hallgatnak rájuk. Mert ez így nem egészséges még ha kevés a pénz akkor is kilehet hozni valami normális kaját. Vagy ha ők lusták arra, hogy főzzenek akkor fizessenek be neked valahova.
2013. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegényem!

Ez is elég kellemetlen probléma. Nincs valami rokonod, akinél főzőcskézhetsz?

Férjemnek volt ilyen problémája: hétköznap parizereskenyér, hétvégén vegetás rántottcsirkemell fehér rízzsel. Négy éven keresztül.

Mielőtt összebútoroztunk, az a kikötése volt, hogy soha ne főzzek vegetával, meg natur rízs se legyen. (nem rámparancsolt, mielőtt lepontoznának, hanem inkább megtört, kissé undorodó arccal kérlelt).

Ha beszállsz a költségekbe, nálam főzhetsz!

Mondjuk egy jó borsófőzeléket. Egy kis hamisfasírttal, vagy krumplifánkkal.

2013. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj annak nagyon örülnék,ha megtanítana valaki főzni amúgyis ennyi idősen szerintem illene tudni. Egyedül a nagyszüleimnél tudok a mama megígérte hogy segít de messze laknak ahhoz hogy ottlegyek mindig csak évszakonként 1-1 hetet/pár napot tudok ott lenni. Beszállnék én a költségekbe is.
2013. jún. 28. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne, hogy nyárra lemész a mamához, mondván szeretnél neki segíteni és hasznosnak érezni magad. Megtanítana főzni és segítenél neki, amiben kell, főleg ha kertesházban lakik, akkor meg főleg jó dolog lenne, hogy a zöldség, gyümölcs ott van a kertben. :) Mamádnak is könnyebb lenne és ezek szerint neked is :)
2013. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik megyében laksz? Gyere hozzánk,nekünk meg az a problémánk hogy mindig megmarad egy csomó főtt kaja mert a bátyám állandóan mogyorón,szendvicsen és üdítőn-sörön él,apámmal ketten meg nem bírunk annyit enni amennyit anyám megfőz.

Amúgy vannak nagyon egyszerű receptek amikhez kb. semmi tudás nem kell: bundás kenyér,palacsinta,tejberizs,tejbegríz,krumplisaláta,rétes (előre gyártott réteslapból,kb. 100-200 ft),tojásos zöldség,nokedli - ilyenekkel kellene kezdened. Aztán mikróban tudsz készíteni muffin-szerű sütiket,rántottát,sőt még a húst is meg lehet benne sütni,múltkor kipróbáltam :D Én még javasolnám azt is hogy járj ki néha piacra,nagyon olcsón is lehet találni alapanyagokat,ha meg lealkudod akkor pláne.

2013. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!