Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a szüleimből....

Elegem van a szüleimből. Félbeszakítottam az egyetemet depresszió miatt, és ők, annak ellenére, hogy tudják, hogy beteg vagyok, le se sz*rnak, családi életünk nulla. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

SEMMI családi életünk nincs. Egy nagy házban lakunk hárman (testvérem már elköltözött), mindenki máskor eszik, közös vacsora nálunk sosem volt. Apám "nehéz ember", munkamániás, egy érzelmek nélküli családban nőtt fel, érzelmileg megközelíthetetlen szülőkkel, akik nem kommunikáltak vele, csak megverték, ha valamit nem csinált meg. Anyám túlérzékeny, ő szerette az anyját, de az ő apja is alkoholista volt.


És itt vagyok én, egy életképtelen gyerek, aki sose dolgozott, akit kb. sose neveltek, és egész nap a gyk előtt ül és ilyen kérdéseket ír ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__4..


... illetve más felnőttektől, lelki tanácsadóktól vár segítséget, mert a szüleire nem számíthat. Tele vagyok szorongással, kóros félelmekkel, mert kamaszkoromban csomó megaláztatás ért, de akkor se segített senki. Lelkileg semmit nem kapok a szüleimtől. Anyukám néha sóhajtozik, hogy milyen nehéz apámmal, és hogy ő nem tudja megváltoztatni, meg hogy ő úgy érzi, mindent megtett, de látom, hogy nincs valódi bűntudata és nem érzi igazán, mennyire nem voltak szülők. Félreértés ne essék, külsőleg tényleg mindent megkaptunk, de semmi közös kirándulás, közös vacsora, közös beszélgetés, semmi. Ha egész nap a szobámban vagyok és ki se mozdulok, akkor senki nem fog bejönni megnézni, mi van velem. Ha egy hétig csinálnám ugyanezt, akkor se. Ha most felkötném magam itt a szobámban, egy jó darabig fel se fedezné senki. Tele vagyok kétséggel, gyötrelemmel, bizonytalansággal, és senki nem rakta bennem helyre ezeket, mikor válaszokat kereső kamasz voltam. Ezért olyan barátokat választottam, akik nem valódi barátok és csak színészkedtem nekik, de belül szánalmasan gyenge maradtam.



Elegem van a szüleimből. Meg akarom büntetni őket, hogy észhez térjenek. Hogy felfogják, hogy nem egy növény vagyok, amit csak locsolni kell, vagy egy állat, amit csak etetni kell.



20/F


2013. jún. 29. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel, amivel őket büntetnéd, a későbbiekben magadat fogod büntetni, úgyhogy nem érdemes.

A jelenlegi családi életet szeretnéd megváltoztatni, vagy a saját életedet elkezdeni felépíteni?

2013. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok rá. Mindenkiben ellenséget látok, összeveszek emberekkel, vagy nem magamat adom.
2013. jún. 29. 10:00
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Ők ilyenek ezzel nem tudsz mit kezdeni. Sajnállak a családod miatt, az én fiam pont annyi idős mint Te, de mi teljesen máshogy élünk.

Próbálj találni magadnak célokat, hobbit, munkát, ami kimozdít otthonról, ha nem foglalkoznak veled, Te se foglalkozz velük. Itt a nyár, ha van pénzed menj strandra, barátkozz, ha nincs pénzed, akkor valami munka, és máris másképpen fogod látni a világot.

2013. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Sajnálom, hogy ilyen életed volt eddig.. felnőtt vagy, rájöttél, hogy ez szörnyű, és ha elég kitartó vagy, minden rendbe fog jönni :) Én szurkolok neked!
2013. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért pszichiáternek is gratulálok. Ne dolgozz (nem pénzkeresés értelemben, hanem értékteremtés értelemben, tehát a tanulást is ide számítom), ne legyenek sikerélményeid, inkább ülj otthon egy évet és kattogj tovább, amíg teljesen magadba nem borulsz. Nagyon jó szakember lehet....


Önkéntes munkát próbálj ki, nagyszerű terápiás hatása van. Budapesten élsz, itt könnyedén találsz szervezeteket, akik örömmel veszik a csatlakozókat. Addig se otthon ülsz, a sebeidet nyalogatva - mert ez mélyebbre ránt, nem visz előrébb - gondolom ezzel te is tisztában vagy.

2013. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondta, hogy üljek otthon, hanem azt, hogy jöjjek haza, mert az egyetemen is csak agyonstresszelném magam, és dolgozzak, vagy foglalkozzak önfejlesztéssel.
2013. jún. 29. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Keres munkat, költözz el, eld a saját életed. Egyszer mindenért mást hibáztatni ahelyett, hogy tennél valamit magadert. 20 eves vagy, nem kisgyerek.
2013. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Mit vársz egyébként a kérdésedtől? Vállveregetést, hogy bezony, szegény pára, hogy megnyomorítottak a szüleid?

Útmutatást, hogymiként tudod megváltoztatni ezt az állapotot?

2013. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez első lépés, hoogy fejezd be a nyávogást mint egy óvodás kislány. Sz.r az éelted? Elárulok egy titkot, csak te változtathatsz rajta. Kirándulás kell? Szervezz. Társaság kell? Keress hobbit. Szerete kell? Találj barátnőt. Stb.
2013. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lassan olyan korba jutsz , hogy komoly párt kereshetsz, családod lehet, ehez viszont össze kell szedned magad. Sajnos sokan ettől rosszabb körülmények közül indulnak. Tanulnod kell a szüleid hibáiból , mire te odajutsz másképp csináld. Ahoz viszont, h most odajuss fel kell állj. Észrevedd, hogy neked már saját életed van.Ne a sebeid nyalogasd hanem tűzz magad elé egy célt, amit elérhetsz és a sok kis cél elérése boldogsághoz vezet. A szüleid nagy valószínűséggel már nem változnak. Viszont a depresszió kezelését vedd komolyan! Fel a fejjel! Esetleg ha lenne egy kutyád pl akit naponta sétáltatsz,aki örül ha hazajösz stb az szerintem jót tenne!
2013. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!