Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteg lennék? Talán depresszió?

Beteg lennék? Talán depresszió?

Figyelt kérdés

Tisztázzunk valamit. Igen, kamaszodom, de ez szerintem durvább.

Vannak napok, mikor boldogabb vagyok (az, hogy ugrálok örömömben, eléggé túlzás), de úgy pont jól érzem magam. De a napjaim többségében szomorúnak és *kitaszítottnak", különcnek (zenei stílusom miatt) érzem magam. Ilyenkor öngyilkossági hajlamaim is vannak. SZOMBATON MEGPRÓBÁLTAM FELAKASZTANI MAGAM.

Osztálytársaim nem látják, elég jól tudom tettetni, hogy normális vagyok. Semmi önbizalmam nincs.

Tanácsokat szeretnék kérni...


2013. máj. 7. 01:16
 1/7 A kérdező kommentje:
júliusban leszek 14....
2013. máj. 7. 01:21
 2/7 A kérdező kommentje:
az ereimet is vágtam már fel...
2013. máj. 7. 01:22
 3/7 anonim válasza:
Jezusom... Ajanlanam a pszichologust, attol fuggetlenul hogy zarkozott tipus vagy. talan keresd fel, minden iskolanak van egy. de ezeket verd ki nagyon gyorsan a fejedbol. probald megvalositani onmagad. keress olyan elfoglaltsagot, hobbit, ami TE vagy, es nem masnak akarsz megfelelni. mindenkeppen beszeld meg valakivel. ne zarkozz magadba, soha nem vezet johoz..(ugye az elobb leirt kiserleteid) teged is van aki szeret, es elviselhetetlen lenne szamara a hianyod. tenyleg verd ki a fejedbol ez eleg morbid. probalj mindig a jo dolgokra koncentralni, mindenben van valami, ha nem is nagy, egy pici jo dolog. probald feldobni a napjaid. probalj baratkozni. majd ertesits azert :) gondolkozz el rajta. olyan szep az elet.. es meg mennyi idod van belole ,csupa csupa jo dolgok varnak rad, ha egy ket akadallyal megkuzdesz megapod a jutalmad az elettol :)
2013. máj. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem még nagyon fiatal vagy az efféle kamaszos depresszióhoz, szóval én is a pszichológust javaslom, főleg ha már tényleg próbálkoztál az öngyilkossággal. Ilyen problémáim nekem 16-17 évesen voltak, és nem 13. Szóval ez szerintem sem kamasz-panasz nálad. Ebben igazad lehet.


Van olyan "felnőtt" a környezetedben, aki nem a szülőd, vagy a tanárod, és szívesen beszélsz vele?

2013. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha magamat hallanám. Pont ilyen vagyok én is. Csak én kicsit fiatalabb vaygok mint te: decemberben leszek 14. Egyszer megpróbáltam felvágni az ereimet (azóta rendszeresen vagdosom magam), meg egyszer úgy húztak vissza a szakadék széléröl. És én is ki vagyok útálva a zenei ízlésem miatt. Mit hallgatsz?

2013. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha gondolod, írhatsz privit, szívesen beszélgetek Veled!
2013. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is hasonló problémákkal küzdök, bár még nem jutottam el odáig hogy bármi hülyeséget csináljak.

Egy dologban biztos vagyok: kezdj el gyúrni, (nem kondiban), saját testsúllyal, (fekvő, guggolás, húzódzkodás, tolódzkodás)+ súlyzós edzés; bordásfal húzódzkodókerettel nem árt.

Szedjél mellé esetleg valami fehérjét is, ha van rá pénzed, ez még bőven egészséges és naturál.

Eredmény: fejlődni fogsz, és visszajön az önbizalmad is. Talán még valaki fel is néz rád, és a csajoknál is sikeresebb lehetsz.

Nekem, mióta hasonló gondjaim vannak, ez az egyetlen biztos pont az életemben, nélküle úgy érzem becsavarodnék. És ha eredményt hoz, már tudni fogod mire gondoltam. Egy próbát megér.

(Tudom hogy keveseknek szimpatikus ötlet, dehát haters gonna hate ;)

2013. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!