Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a fiam...

Mit csináljak, ha a fiam gyűlöl és soha nem akar már látni?

Figyelt kérdés

22 éves és fél éve került fel Budapestre pár haverjával. 4-en bérelnek egy lakást és elég gyorsan talált magának munkát is, szóval azóta a saját lábára állt. A fél év alatt csak kétszer volt itthon és tegnap mondtam neki, hogy jöjjön haza, mert szeretném már végre látni, nagyon hiányzik, de ő azt mondta, hogy menjek a francba, soha többé nem akar minket látni és soha többé nem akar hazajönni. Mondta, hogy pokollá tettük az egész gyerekkorát, hogy mennyi mindenből kimaradt, amiből nem kellett volna és mindenről mi tehetünk. Mindig is egy itthonülős típus volt, alig járt el a barátaival szórakozni, szinte havonta csak egyszer és mindig a számítógépet bújta.

Még meg is értem, hogy haragszik a férjemre, tényleg egy elég agresszív alak és mindig is keményen és igazságtalanul bánt vele, de akkor velem mi a baja? :(

Mondta, hogy az apját legszívesebben kikötözné és halálra kínozná és közben nevetne rajta ahogy ordít, annyira gyűlöli őt és ez engem nagyon megijesztett, nem jutottam szóhoz. Egy megoldást javasolt, hogy ha elköltözök az apjától és elválunk, akkor velem hajlandó szóba állni és hajlandó találkozni velem. Teljesen tanácstalan vagyok, segítsenek. :(


Egy 46 éves nő.



2013. júl. 3. 12:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

"22 éves és fél éve került fel Budapestre "


utolsó,ezen mit nem értesz?

2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
vagyis már nem utolsó,csak sokan írtak azóta
2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
22 éves ÉS fél éve került fel. Mit nem értetek ezen a mondaton? Nyelvtan egyes.
2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem legyél türelmes, változni fog. Most minden nyavalyáját a nyakatokba varrja, majd egyszer megérti, felnőtt: ő felelős a saját dolgaiért. " mennyi mindenből kimaradt" -hát nem kellett volna annyit kockulni a gép előtt.

Ilyen ultimátumokba ne menj bele "válj és költözz el" akkor majd így-úgy... Te úgy tegyél, ahogy Te jónak látod, és nem kell alkudozásokba belemenni. Lehet (nem tudjuk innen a messzeségből) lehet, hogy neked a férjed mellett a dolgod, helyed. Alakítsd az életed, figyelj mindig, mi a legjobb, amit tehetsz.

2013. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
Félreolvastam, előfordul. Na, lehet megkövezni. :D
2013. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a szülő aki nem szereti a saját gyerekét a szememben egy rakás szar.Nem csodálom ha így érez a fiad.Az italozás csak a lelki gyengeséget tükrözi.Utálom az alkoholistákat.Sok gyenge jellemű ember,kicsit küzdeni kéne és egyből az alkoholba meg a drogba menekülnek...
2013. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

Jogos ahogy a gyerek reagál Mért szerinted jópófát kéne vágni ahhoz amit tett vele az apja meg a néma cinkos (te)???


Az megijesztett hogy az apjával mit tenne? DE AZ NEM HOGY AZ APJA MIT TETT A GYEREKÉVEL?????

2013. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

hát ezt még olvasni is fájdalmas volt.

Én azt nem értem,hogy hogy hagyhattad,hogy ez idáig fajuljon?? miért nem váltál el már réges rég?

2013. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj... nekem anyám az agresszív, az egész gyerekkorunkat próbálta megkeseríteni, egy szem négyesért a gimiben képes volt órákig üvöltözni velem, elvette a számítógépem is nem egyszer egy ilyen "rossz" jegyért vagy egy erélyesebb kiállásomért (magyarán ha meg mertem védeni magam, amikor pl felolvasta a naplómat az egész család előtt és azon röhögtek). De! Apámra is ugyanúgy haragszom, nem csak anyámra, és már ki is fejtettem neki, miért. Azért, mert HAGYTA, hogy ez elmebeteg anyám folyamatosan üvöltözzön velem, hogy kígyót-békát összehordjon rám, sőt azt is, hogy nem egyszer fizikailag is bántalmazni próbált. Apám mindezt végig nézte és egyszer sem szólt rá anyámra, hogy állítsa le magát, egyszerűen ült a gépe előtt és sz*rt bele mindenbe, nem érdekelte, hogy tőle 2 méterre a felesége épp a lányát próbálja az őrületbe kergetni. Úgyhogy megértem a fiad, mert tényleg te is hibás vagy.
2013. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

Az nem mentség semmire, hogy elismered,hogy gyenge vagy és gyűlölöd magad.Attól még sikerült megnyomorítani a gyereketeket lelkileg (az,hogy ennyi düh van benne,nem egy mentálisan rendbe lévő emberre utal),de ilyen környezetben felnőve nem is csoda,hogy ilyen érzései vannak.Lehet,hogy ez az egész további életére kihat majd.

Ti tehetettek róla(és nem csak a férjed,Te is, bármennyire is szeretnéd magad ártatlannak beállítani)

Most eljött az a pillanat amikor választanod kell, a párod és a gyereked között.Vagy az agresszív,állat pároddal maradsz a gyereked pedig talán soha nem látod többé,vagy végre új életet kezdesz, kiállsz a fiad mellett és talán rendbe tudjátok hozni a kapcsolatotokat.

Rajtad áll...

2013. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!