Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom fia féltékeny rám és...

A párom fia féltékeny rám és el akar marni az apjától! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom első házasságából van egy fia, aki borzalmasan el lett kényeztetve, első szóra mindent megkap és mindig ő az ügyes, a tökéletes gyerek. 9 évesen még mindig nem fogadta el a szabályokat, pl. egy társasjáték közben átírja a játékszabályokat, hogy ő nyerjen. Az apja meg hagyja, én nem.

A párom első házassága azért ment tönkre, mert a gyerek születése után a felesége, mint nő megszűnt számára létezni, és csak a gyerekkel volt elfoglalva. Beköltözött a gyerek szobájába, a feleséget meg magára hagyta. Igen, a férfi csinálta ezt.

Amikor már másfél éve külön éltek, jöttem a kapcsolatba, az elején a gyerek normálisan viselkedett velem, persze kifejezetten akkor, ha az ő szája íze szerint alakultak a dolgok, elvárta, hogy költsek rá vagyonokat, ilyen Lego, olyan játék, ez meg az. Addig aranyos voltam. Aztán mondtam, hogy én nem akarom megvenni senki szeretetét, nem akarom ezt a kapcsolatot szorosra fűzni a gyerekkel. Ettől függetlenül itt van nálunk egy héten 3-4-szer, plusz egész nyáron. Most rájött, hogy ki tudja kezdeni a mi kapcsolatunkat is, ha közelítek a páromhoz, akkor beugrik közénk és az apját nyalogatja, simogatja (fiú a gyerek!!!), a nyakába mászik, és visit mint egy majom. Ugyanez történik akkor is, amikor az apja ölelne át engem, mire a karja körém érne, már ott a gyerek, akit addig a géptől semmivel sem lehetett elszakítani, és beékelődik és sértődött pofát vág, közben: ajjaj, ajjaj, ajjaj, ezt hajtogatja. Többször kértem a páromat, szóljon a gyerekre, de ő inkább engem támad. Már odáig jutottunk, hogy inkább hazajövök az én apámhoz és nem megyek haza, amikor itt a gyerek, mert nem bírom már elviselni, a kapcsolatunk totál kihűlt, nem tudok közeledni a páromhoz, ő sem hozzám. Mit tegyek? Segítsetek! A legutóbbi húzása az volt, hogy éjjel a szívrohamot hozta rám, mert arra keltem fel, hogy a fejem felett áll paplannal a kezében és iszonyat gyűlölet volt az arcán. Az apja persze engem támad, hogy biztos nem akart megijeszteni a gyerek, csak bejött. 9 éves a gyerek és ez egyre rosszabb.



2013. jún. 25. 12:05
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%

Ugye közös gyereketek nincs?


Menekülj ettől a pasitól.

2013. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Hú, ez nagyon kemény, én is azt mondom, hogy menekülj a pasitól, mert nem normális, ahogy a gyereke se.
2013. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Nincs, de szeretnénk, csak nem jön össze lassan egy éve. Mondjuk hogy is jöhetne össze, ha mindig itt a gyerek és képtelenség normális párkapcsolatot így ápolni, a havi 1, és akkor már sokat mondtam...
2013. jún. 25. 12:13
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Az első bekezdésben leírtál mindent; tudtad, hogy milyen mégis kezdtél vele, gondolom remélted, hogy itt majd te leszel az első.

Együtt éltek amúgy?


A legutóbbi húzása az volt, hogy éjjel a szívrohamot hozta rám, mert arra keltem fel, hogy a fejem felett áll paplannal a kezében és iszonyat gyűlölet volt az arcán. - Kis kezdő pszichopata ez a gyerek! Persze apuka szerint te vagy a hibás, nem? Vagy megvárod még nagyobb lesz és esetleg bánt?

2013. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Közös gyereket ilyen kapcsolatban nem vállalnék, gondolj bele, még a kicsit is félteni kéne a nagytól, mert hogy nem százas a gyerek, az tuti.
2013. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%
Utolsónak igaza van: gondolj bele téged mennyire nem szeret és te felnőtt vagy, egy ártatlan kisbabával ki tudja mit csinálna!!!
2013. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Igen, együtt élünk, közösen vettünk lakást, együtt tervezzük/terveztük az életünket.

Nem tudtam arról, miért ment tönkre a kapcsolata, ez menet közben derült ki.

2013. jún. 25. 12:17
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
Még a közös gyerekre mennyire féltékeny lenne. Nem nem normális ez az apa fia kapcsolat.
2013. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Igen, a párom engem hibáztat. Én is ettől rettegek, hogy mi van, ha összejön a gyerek és a párom fia egész egyszerűen ráteszi a párnát, vagy mit tudom én.

Próbáltam már mindent, tanácsadóval beszélni, beszélgetni a gyerekkel. Az az érdekes, hogy ha az apja nincs jelen és csak ketten vagyok a gyerekkel, teljesen más a viselkedése, felszabadult, közlékeny, nem tikkel (mert egyébként egyfolytában a fejét simogatja), lelazul.

Az anyjával borzalmas a kapcsolata, legalábbis ahogy a gyerek az anyjához áll: rugdossa... Ezért az apja nem a gyereket veszi elő, hanem biztos a gyerek anyja volt a hibás...

Nem tudom hová tenni a gyereket, ha választania kell, hogy kivel legyen (velem, vagy az anyjával), akkor engem választ, de ha jelen van az apja, mégis így viselkedik.

2013. jún. 25. 12:22
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nagyon gyorsan zárd le a kapcsolatot. A te gyerekedet is így tönkre fogja tenni. Itt nem a gyerek a ludas hanem a férjed! Gondolj bele, kizárta az előző feleséget is az életéből! Veled is ezt tenné. Ne legyél h.lye!
2013. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!