Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a fiam...

Mit csináljak, ha a fiam gyűlöl és soha nem akar már látni?

Figyelt kérdés

22 éves és fél éve került fel Budapestre pár haverjával. 4-en bérelnek egy lakást és elég gyorsan talált magának munkát is, szóval azóta a saját lábára állt. A fél év alatt csak kétszer volt itthon és tegnap mondtam neki, hogy jöjjön haza, mert szeretném már végre látni, nagyon hiányzik, de ő azt mondta, hogy menjek a francba, soha többé nem akar minket látni és soha többé nem akar hazajönni. Mondta, hogy pokollá tettük az egész gyerekkorát, hogy mennyi mindenből kimaradt, amiből nem kellett volna és mindenről mi tehetünk. Mindig is egy itthonülős típus volt, alig járt el a barátaival szórakozni, szinte havonta csak egyszer és mindig a számítógépet bújta.

Még meg is értem, hogy haragszik a férjemre, tényleg egy elég agresszív alak és mindig is keményen és igazságtalanul bánt vele, de akkor velem mi a baja? :(

Mondta, hogy az apját legszívesebben kikötözné és halálra kínozná és közben nevetne rajta ahogy ordít, annyira gyűlöli őt és ez engem nagyon megijesztett, nem jutottam szóhoz. Egy megoldást javasolt, hogy ha elköltözök az apjától és elválunk, akkor velem hajlandó szóba állni és hajlandó találkozni velem. Teljesen tanácstalan vagyok, segítsenek. :(


Egy 46 éves nő.



2013. júl. 3. 12:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%
Utolsóval értek egyet. Az kevés, hogy tudod, hogy gyenge vagy, ez még nem mentesít attól, hogy amíg lélegzel, próbálj változtatni azon amit felismertél, hogy nem jó. Persze bátorság kell hozzá. Azt már megmutattad, hogy gyáva tudsz lenni, most mutasd meg azt is, hogy képes vagy változtatni bátran. Soha nem késő. Amúgy maximálisan megérem a fiadat, és nem értem, hogy tudtál együtt maradni egy pszichopatával. Mert aki meg akarja mérgezni a saját gyerekét, az beteg.
2013. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%

hello

bocs lehet bunkónak fogok tűnni de, ebben a fél évben azért változott meg szerintem a fiad, mert rájött, hogy a folytonos üvöltözés meg egyéb családon belül hát..atrocitás nélkül milyen jól el tud lenni, mint írod van munkája, fönn tudja magát tartani, vannak barátai. Amíg otthon volt meglehet nem volt neki túl sok..

Mindenesetre azzal hogy "megszabadult tőletek", különösen az apjától, azzal kifejezetten jól járt szerintem.

Mit csinálj? 1. ne ostorozd magad, most már "mindegy", ami történt megtörtént. inkább gondolkodj azon hogy nyerd vissza a bizalmát.

2013. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
45%

Te ugyanolyan hibás vagy , mit a "férjed"!!!

Ebből a két-három mondatból is látszik, a fiad identitását nem alakítottátok ki! Ti ketten a férjeddel. Gondolom, nem ő a gyerek apja, mert akkor azt írtad volna. Azt tanulta meg otthon, amit most is lát!


Ha el lett szúrva valahol, a megoldások keresése előtt a legfontosabb, rámutatni arra, hogy nem mi vagyunk a hibásak, és egyből megtalálni a bűnbakot. Már nem abban a korban élünk, hogy: "Elvtársak, én kitaláltam, megpróbáltam, elrontottuk, te rosszul csináltad, én igyekszem helyrehozni..."


Ha nem ő a gyermeked apja, akkor azért! Ha ő, akkor meg vállald! Bárkit képes vagy az utolsó pillanatban is eltaposni, egy homályos cél érdekében? Gyermeked eddig is ezt látta, ezt tanulta...

2013. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
25%

Valószínűleg nem teszem zsebre, amit kapni fogok, de nem tudom elhallgatni a véleményemet.

A gyerek kikerült a szülők védőszárnya alól. Felnőtt. Jól, rosszul, de felnőtt, és lehetőséget kapott az életre. Mostantól az a dolga, hogy irányítsa saját sorsát, nem pedig az, hogy ítélkezzen szülei fölött. Ez nem egyéb, mint bűnbakgyártás. Ahhoz meg aztán végképp nincs joga, hogy megtagadja az őt 22 évig nevelő szülőket.

2013. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hagyd el a párod, ha aggódsz, hogy nem talál rád a szerelem, anyukám is ilyen idősen vált el apukámtól(megcsalta anyukámat, de nekem jó viszonyom van mindkettővel), és most 53 évesen boldog párkapcsolatban él már több éve
2013. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 ekeke ***** válasza:

A mindig mást okoló, családját terrorizáló, gyerekét szeretettelenül "nevelő" apa mellett csak egy meghúzódó, beletörődő, gyerekét szeretni és óvni próbáló anya bírja ki. Ebben a levegőben a gyerek elfojtott, motiválatlan, bátortalan, önbizalomhiányos, majom-szeretetkapcsolatban marad az anyával, aki tetézi a bajt (önhibáján kívül) azzal, hogy védőpajzsot épít a gyereke köré. Eközben arra is szoktatja, hogy ne foglalkozzon semmivel, amiből kiderülne, mekkora baj van, beszoktatja egy művilágba. Amikor ez a gyerek kirepül, vonzó, szabad, korlátlan fiatalok közé, úgy érzi, egy borzalmas börtönt építettek neki a szülei. Természetes, hogy megveti az egész múltját, megveti az összes tényezőt, ami boldogtalanságban tartotta. Az, hogy egyértelműen megkülönböztet téged, az édesanyját, és alkalmasnak talál téged arra, hogy jó kapcsolatotok legyen, jó dolog, jelzi, hogy valóban szeret. DE most még az újdonsággal van elfoglalva, még viszi, adj időt neki és MAGADNAK hogy ne ostorozd magad a hibákért. Ez egy ilyen képlet, az idő begyógyítja a sebeket. Ahogy más is írja, nem dönthettél másképp, nem maradhattál egyedül, nem válhattál el, nem tudtál más megoldást. A fiú felé azt kell sugározni, hogy ugyanúgy szereted és érte élsz, semmiképp sem bántani. Azt, hogy idővel meglátja, az élet senkinek sem habostorta, , később belátja. Most épp nagyon könnyű neki, de amint azon gondolkozik, hogy saját lakásra gyűjtsön, feleséget tartson el, neveljen gyerekeket, máris be fogja látni, hogy anyagi-lelki kényszerpályán mozogtál.


IDŐ, szeretet, ÖNBIZALOM.


Amit nem szabad: összeköltözni, ismét anyukája lenni. Fel kell nőjön, és akkor már ő sem másokat okol, hanem döntéseket hoz és viseli a következményeiket.

2017. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!