Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tanácsolnátok? Hogy...

Ti mit tanácsolnátok? Hogy lehet ezt megemészteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 19 éves lány vagyok.18 évesen elköltöztem otthonról mert hatalmas lelki terrorban éltem,depressziósan.Apám alkoholista, sokszor bántotta anyámat szóval,néha tettel is.Anyám sosem változtatott a helyzeten még mindig tűri a dolgokat sokszor volt hogy apám elé álltam az ő védelmében.Sajnos adósságuk is van rendesen. Van egy hugom is ő 16 éves apám imádja engem meg sosem szeretett igazán.Ebből elegem lett a páromhoz költöztem 3 éve vagyunk együtt tul.képpen ő tart el de őt ez nem zavarja sőt az eljegyzést tervezgeti.Apám a hátam mögött anyámmal együtt sokszor hord el nagyon sok mindennek nekem viszont a szememben aranyos és kedves képet mutatnak.Anyám mindig kihasznált.Mindent nekem kellett otthon csinálnom ha nem volt jó ahogy tettem megvert érte.Tartom velük a kapcsolatot de egyre nehezebb megemésztenem hogy amióta elköltöztem anyám és apám egymással is jobban viselkednek,nyaralni mennek nélkülem mert apám közölte hogy én már nem lakom ott nem érdemlem meg hogy magukkal vigyenek.ISZONYATOSAN FÁJ EZ!!! Tesómnak minden ruhát ami megtetszik megvesz,ami kell megkapja én sosem kaphattam meg.Amúgy nagyon sok problémával küszködöm.barátaim nincsenek,önbizalmam a 0 alatt van.Már kértem időpontot pszichológushoz de még nem szólt vissza hogy mikorra kapok időpontot. Éjjelente nem alszom,ha hajnal 3 kor el tudok aludni akkor alva járok,iszonyúan fáj a lelkem. Anyám a 18 szülinapomon öngyilkos akart lenni hogy akkor is e rólam szóljon a nap,tesómnak a ballagása is az nap volt szóval még akkor is nekem kellett lenyelnem ezt.Adjatok tippeket,tanácsokat mert már az őrület határán vagyok!!!!

KÖSZÖNÖM



2013. júl. 4. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

le kell válnod róluk

elköltöztél, de még mindig az ő életükben élsz

kezdj el a saját életeddel foglalkozni és ne velük, így könnyebb lesz és a saját családodban majd másként fogod nevelni, szeretni a gyerekeidet

a szüleidet nem fogod tudni megváltoztatni, ellenben Te rámész erre idegileg

2013. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt egy kicsit erősnek érzem hogy anyád azért akart öngyilkos lenni a szülinapodon hogy ne rólad szóljon a nap.

Ha pedig vertek otthon és egy pokol volt mi a francnak akarsz velük menni nyaralni?

Szerintem is a legjobb megoldás ha beszélgetsz egy szakemberrel.

2013. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus segíteni fog, a szüleiddel emg ne foglalkozz, ha úgy gondolják nem vagy a család tagja és nyaralni se hívnak, ne foglalkozz velük. Lesz neked is családod majd amibe meg ők nem fognak beletartozni. Ilyen szülők miatt nem érdemes stresszelni, ha így viselkednek felnőttként sose fognak megváltozni.
2013. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Megfogadom a tanácsokat!!!

2.válaszoló! Az a baj hogy nekem fontos a család és még ha így is bántak velem akkor is fáj ez a helyzet és vágyom rá hogy valaha talán megváltoznak bár ez nem fog megvalósulni.

Az biztos hogy é nem ilyen leszek a gyerekemmel!!!!!

És igen sajnos tényleg csinálta a balhét a szülinapomon :(

2013. júl. 4. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

lapozz! Felesleges rágódni azon ami volt, mert látod csak a napjaidat teszed tönkre vele.

Nézz előre, dolgozz, éld az életed a pároddal.

A helyzettől függetlenül, nem is értem miért várod, hogy vigyenek magukkal nyaralni, külön mentél, külön életet élsz, menj a pároddal nyaralni.

2013. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a szüleidet a francba, mert csak tönkremész idegileg. Sajnos sok ilyen szülő van, enyémek is ilyenek. Nem kell velük találkozni, beszélni, mindenkinek jobb így. Tanulj belőle és ha lesz gyermeked, akkor majd másképp fogod csinálni, mert ott fog lebegni előtted a rossz példa.
2013. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én sem értem mit várok.Amíg én otthon voltam sehova nem mentünk SOHA! Most meg mennek nélkülem és ezért esik rosszul..... :/
2013. júl. 4. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Dolgoztál mikor a szüleiddel laktál? Nem? Akkor eltartottak. Gondolom már legalább fél éve eljöttél otthonról, 1 fővel kevesebb étel, ital, víz és egyéb fogy összedobtak egy nyaralásra. Az, h Téged kihagytak az azért van, hogy szard már le végre őket! Tojjál rájuk, ahogy Ők tojtak Rád!
2013. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy apádnak nem vagy vér szerinti gyereke, csak a húgod. Anyád botlása miatt születtél és ezért a kivételezés. Nem bántásból írom, nemrég hallottam egy ilyen történetet, hogy a gyerek egészen későn tudta meg a dolgot, sőt még a rokonság sem volt informálva.
2013. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
a te életed NEM RÓLUK szól! Azt megértem, hogy nem "visznek" nyaralni, külön életet élsz... lazíts a köteléken a saját érdekedben. Amúgy meg ne pszichológusra költsd a pénzed, hanem NŐJ FEL!
2013. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!