Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legkisebb fiunkról kiderült,...

A legkisebb fiunkról kiderült, hogy meleg, amit elfogadunk, de teljesen kizár minket az életéből. Hogyan tudnánk ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Három fiunk van, 20, 18 és 17 évesek. A legnagyobbal és a középsővel nagyon jó a viszonyunk, a középsőnek ismerjük a haverjait, gyakran vannak nálunk, van, hogy buli előtt itt gyűjtik össze a társaságot, a haverjai szerint állítólag jó fejek meg fiatalos felfogásúak vagyunk. Volt, hogy egy haverjának mi segítettünk egy családi problémát megoldani. Meg hát így kb. tudunk mindenről, kikkel van, hol, mindent elmesél, ismertük a barátnőit is (volt egy pár...). A legnagyobb nem él ilyen nagy társasági életet, de neki is ismerjük a barátait, meg a barátnőjét is bemutatta elég hamar, sok mindent megbeszélünk, szóval vele is elég jó a kapcsolatunk. A legkisebb ebből a szempontból mindig más volt, eljárkál ő is bulizni, de sosem mesél semmit, úgy kell belőle kihúzni mindent harapófogóval. Eddig úgy voltunk vele, hogy rendben, nem baj, ilyen fajta, vannak ilyen kamaszok.

Viszont vagy 3 hónapja elég csúnyán összeveszett a középső meg a legkisebb (nekik az utóbbi időben sajnos nem túl jó a kapcsolatuk egymással), és elmondta nekünk a középső, hogy a legkisebb meleg. Meg is kérdeztük tőle, hogy ez igaz-e, annyit mondott, hogy igen, de ő erről nem akar beszélni. Nyilván nem örülünk a dolognak, de elfogadjuk, ezt meg is mondtuk neki, hogy nem kell tartania semmitől, viszont ahányszor kérdezünk valamit ezzel kapcsolatban, mindig az a válasz, hogy ő erről nem akar beszélni, ez neki kellemetlen, meg semmi közünk hozzá. És azóta ahányszor elmegy bulizni, vagy egy haverjához, mindig azon aggódunk, hogy hol van, kikkel, mit csinálhat, ez mindkettőnket nagyon zavar, pláne, hogy a másik két fiúnknál nem ezt szoktuk meg. Nem mintha ellenőrizgetni akarnánk, csak azért jó lenne tudni, mégis milyen emberekkel tölti az idejét! Eltiltani viszont nem szeretnénk, mert nem az a könnyen barátkozós típus, és nem akarjuk eltiltani a barátaitól, csak aggódunk érte. Azt is tudjuk, hogy már vagy fél éve együtt van egy 22 éves fiúval, de ez minden, pedig azért szeretnénk tudni, hogy mégis kiféle miféle! Meg erről az egész meleg világról sem tudunk semmit, csak annyit, hogy nem olyan, mint a TV-ben, de fogalmunk sincs róla, hogy mégis akkor milyen. És annyi minden rosszat hall az ember, hogy aggódunk érte. Ő viszont nem akar beszélni róla.

Szerintetek mit tehetnénk ebben a helyzetben? Erőltessük a dolgot, hogy meséljen el mindent, vagy hagyjuk, adjunk neki időt, hátha megváltozik? És ha nem változik meg? Hogyan érhetnénk el, hogy minket is belevonjon az életébe?

42/F és 42/N


2013. júl. 7. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképpen se erőltessétek, annál jobban be fog zárni előttetek. Ha azt látja, hogy nem csináltok belőle ügyet, előbb-utóbb beavat. Tudom, hogy nem könnyű, de bíznotok kell benne.
2013. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem adjatok egy kis időt neki. Nem elég h meleg de kamasz is. Szerintem ha tul jut ezen az időszakon, akkor meg fog nyílni nektek szépen fokozatosan.
2013. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodjatok meg, semmi extra úgymond, nincs abban a meleg világba. :) legyetek vele türelmesek, neki sem könnyű. Ne telepedjetek rá,ne faggassátok, vegyétek ezt természetesnek és érezze, hogy számíthattok rá. Ne akarjátok megváltoztatni és ne hányjátok SOHA ezt a szemére. Minden oké lesz.
2013. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

A helyetekben semmiképpen nem eröltetném, egyelöre valószinüleg elég problémája van a témával (ahogy írod, a középsö "beköpte", ezért valózsinüleg ö elítéli a kisebbet), hagyjátok, hogy saját maga döntse el, hogy mikor fog erröl beszélni. Minél kevesebbet eröltetitek, annál könnyebb neki beleszokni a gondolatba, hogy elfogadjátok öt így, ahogy van.

Az meg, hogy nem ismeritek a partnerét - nem mindenki, akár heretó, akár sem - szereti rövid idö után bemutatni a másikat a családnak. Föként, hogy már most gondolkodtok, hogy ki és milyen valaki lehet. Meg az sem kizárt, hogy a másiknál vagy nem tudnak róla a szülei, vagy negativan állnak hozzá.


Az egyetlen lehetöség, hogy nyiltabb legyen veletek, ha meghagyjátok neki a lehetöséget, hogy akkor és úgy vonjon be benneteket a bizalmába, amikor és ahogy neki megfelel.


56N

2013. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*számithat rátok
2013. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Egy 17 éves fiú már van annyira érett és megbízható,hogy vigyáz magára.Egyébként később tuti,hogy megnyílik felétek,ha látja,hogy nem vagytok erőszakosak.Kérdezhetni kérdezhettek,de erről a "harapófogós" témáról szálljatok le,ez nagyon idegesítő lehet.Úgy gondolhatja szerintem,hogy azért faggatjátok ennyire,mert ő a homoszexuális,ráadásul ő a legkisebb is.Ha most kellemetlen neki beszélni erről az egészről,akkor hagyd.Azért kellemetlen neki ez az egész,mert a testvére mondta el és nem ő.Jó hülye volt,hogy megbízott szegény a testvérében.Az a gyerek elég megbízhatatlan.Amellett nem biztos,hogy mindig igazat mond,én inkább a középső gyereknek néznék utána.Itt valami bűzlik,elég unszimpatikus is lett így leírás alapján..eljátssza az anyuci pici fiát,közben meg a testvérének a legnagyobb titkát is elpofázza..hát én nem is tudom,nem szimpatikus ez a fiad.

Ebben a helyzetben egyenlőre hallgatni kell,meg egy kicsit igazságot tenni a két testvér között és most a kisebbnek is kell kedvezni,mert úgy néz ki,hogy a középsőnél valamit elronthattatok.Ne haragudj,hogy ezt írom,nem bántásból,de azt a gyereket kell helyrerakni.


Amit nagyon boldogan látok,hogy elfogadtátok,hogy homoszexuális a legkisebb.Ez nagyon becsülendő dolog a részetekről.

Nos a meleg világ tényleg nem olyan,mint a tévében.Néhány homoszex fiú normálisabb,mint a heterók.Ők nem bántják egymást,érzelmesebbek,többet jelent nekik az érzelem,mint a testi vágy.Persze a testi vágyak is nagy szerepet játszanak az életükben.Azért tudok erről ennyit,mert én meg biszexuális lány vagyok,és a nőknél is ez a helyzet.Én azonban nem merném elmondani anyának,hogy mi a helyzet velem.Ő nagyon konzervatív,úgyhogy a fiaidnak szerencséje van veled meg az apjukkal..:) Most mondjam,hogy bárcsak te lehetnél az anyám?:O


17/L

2013. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azért zárt ki benneteket,mert bár ti elfogadtátok,de ő még nem tudta elfogadni önmagát,fél a reakcióktól,fél őszinte lenni,mert fél a megbélyegzésektől,gúnyolódásoktól!


20/F meleg

2013. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóról szóra azt gondolom, amit a #7. (40/F)
2013. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a válaszokat! Igen, valószínű igazatok van, még ő sem tudta teljesen elfogadni magát. Megpróbálunk a háttérbe vonulni, bár nehéz, de tényleg, lehet a kérdezgetéssel pont az ellenkezőjét váltjuk ki, mint amit szeretnénk. Csak nem szeretnénk, ha ez az állapot állandósulna.


A középső fiunknak meg persze megvannak a saját hibái, amiért részben mi is felelősek vagyunk. Egyébként egy okos, ambiciózus gyerek kiemelkedő tanulmányi eredményekkel (emiatt itthon sokszor ő volt a „sztár”), meg egy helyes, vagány fiú is (emiatt a haveri körében és a lányok körében is sokszor ő volt a „sztár”), és az utóbbi egy-két évben kicsit elszállt magától. Nem erőssége az empátia, gyakran lenézi azokat, akik valamiben nem olyanok, mint ő (pl. az öccsét is). De ezen rajta vagyunk, és már változott is valamennyire pozitív irányba szerencsére. Ezután az eset után is elbeszélgettünk vele, hogy ha ezt csinálja, soha nem fog benne megbízni senki, meg is értette.

2013. júl. 7. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Tök jófejek vagytok :). Majd megnyílik a kissrác is, pláne ha érzékeli hogy semmi bajotok nincs a melegségével, ez a viselkedésből is biztos lejön, de tehettek néha ilyen elszólásokat amiből látszik hogy támogatjátok a dolgot. (pl. egy melegekről szóló hír kapcsán) Nem kell faggatni, de ha pl. a középső fiútól megkérdezitek hogy van meg a barátnőjével ugyanolyan(!) természetesen a legkisebbtől is meg lehet kérdezni hogy jól megvan-e a barátjával. Én is örülnék ha így viszonyultak volna a szüleim a dologhoz. Van pár ilyen könyv, ajánlok egyet: Fischer Eszter - Melega a gyerekem? című könyv (ha kell e-mailben át is tudom küldeni), sok dolgot olvashattok még pl. a melegvagyok.hu-n, vagy van ilyen "meleg szemmel" című videóblog a youtube-on ami érdekes lehet. Sok sikert!
2013. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!