Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a megoldás ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás ebben az esetben, vagy hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan csak veszekszünk, mindenen felkapja a vizet az élet társam, mindenért engem hibáztat, mindennek én vagyok az oka, és olyan stílust vett fel, hogy nem gondoltam, hogy ilyen lesz! Komolyan már azt várom hogy egy vitánál mikor pofoz fel! Ami a legszörnyűbb hogy a gyerek ezt hallgatja! Állandóan engem ugráltat mindenért,mondván családanya vagyok az a dolgom :D


Nevetséges! Nem mondom hogy nincsenek hibáim, sőt van sok is! De nagyon szomorú vagyok! Mi a megoldás?

Valakinek volt hasonló esete? Mit tett?



2012. okt. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
password: divorce
2012. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Üljetek le beszélgetni. Mondd el őszintén, hogy mennyire rosszul esik a viselkedése, megijeszt. Mondd el, hogy tudod, hogy vannak hibáid, de szeretnéd, ha közösen változtatnátok, meg tudnátok oldani a problémákat.

Kérd meg, hogy mondja el, pontosan mi a problémája, és beszéljétek meg, mi az, amin lehet változtatni annak érdekében, hogy mindkettőtök számára elfogadható módon rendeződjön a helyzet. Lássa az együttműködést, a változtatási hajlandóságot a te részedről is, és mondja ki ő is, hogy mi bántja.

(Sokszor a problémák forrása nem is az, amit gondolunk, hanem egészen más dolgok zajlanak a háttérben, csak nem mondjuk ki.)

Nem baj, ha a beszélgetés békülős szexszel végződik. :)

2012. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 AB.ka ***** válasza:

Szervezzetek külön programot. (pl. vacsora, séta, kirándulás... bármi.) Legyetek kettesben, nyugodt helyen, gyerek nélkül. Jót tesz a környezetváltozás.

Ne várd meg az első pofont! (Már megkaptátok veszekedés formájában.) :-(

Nyomatékosan kérd meg, hogy ha veled van baja, azt ne a gyerek előtt hangoztassa! Igaz, a gyerek a CSÖND-től, és a levegő vibrálásától is megrémül. Ő a legelső, aki megérzi a feszültséget, nem lehet színészkedni. De a veszekedés?! Hallottad veszekedni a szüleidet? Én pár éves voltam, de tisztán, kitörölhetetlenül bevésődött. :-( Ettől próbáljátok megóvni.


A fent leírtakat megpróbáltam. Sok évig naivan reméltem, hogy életem nagy szerelme megváltozik. Esélytelen volt. Lila ködben éltem. Esze ágában sem volt.

Utólag kezdek rájönni a valódi okokra. Az állandó kötözködés sok minden jele lehet. Gondolkodj el ezeken, vagy próbáld kideríteni. Nálunk komoly és súlyos okai voltak, és ugyanilyen következményei lettek. Nem muszáj megvárni, míg elmérgesedik a helyzet.

Ha még menthető a kapcsolat, mindent meg kell próbálni a javítása érdekében.

Én pszichológiai témájú könyveket kezdtem olvasni. Sokat segítettek az okok megértésében. Lelkileg megerősítettek. Rájöttem, hogy a szerelem vak, és érzelmileg SEMMI pozitívat nem kaphatok a kapcsolatunkból.

Hiszen a párom a szülei házasságából merítette a mintát, az meg katasztrófa volt. A könyveket neki is javasoltam, de hozzájuk sem ért. /Pl. Ne válj el, változtass! Szeretetkönyv... stb./

A mai eszemmel már szóba sem állnék ilyen típusú emberrel. De akkor még nagyon fiatal voltam.

Remélem tudtam valamit segíteni?

2012. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte ugyanez van, megfűszerezve részéről enyhe alkoholizmussal. Beszélni sosem sikerült vele, arra sem képes, h a tévéről rám emelje a tekintetét vagy mondat közben lepisszeg. egy idő után nem is próbálkoztam. Ő is kiszolgáltatta magát mindig, terhesen is, az újszülött gyerekkel is neki mászkáltam sörért. jó nagy hülye voltam!!! ráadásul még ő akart válni állandóan. 2 év házasság ilyenné vált, akkor hosszútávon mivé válhatott volna??? Beadtam a válást, most is azt hiszi, h megint megússza, megy minden tovább. most sem vesz komolyan. még az idézést sem bontotta fel. Itt lakik még mindig.

Átérzem a helyzetedet teljesen! Lépj, amíg nem késő. Ha érzel is iránta valamit még, a pici érdekeit kell nézned. És az a te érdeked is. Szinte biztos vagyok ebben. Nem mondom, h könnyű, minden nap el kell sorolnom magamban, h mennyi fájdalmat okozott nekem/nekünk, mert a jobbik énjétől mindig elbizonytalanodom, de muszáj meggyőzni magam, mert ha most is megfutamodnék, akkor már tényleg a cipőjét is belém törölhetné,jogosan, és én egy szót sem szólhatnék. Nekem is vannak hibáim, majd lesz, aki tényleg elfogad és szeret azokkal együtt is. Kitartás!

2012. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!