Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy segítségre van szükségem....

Nagy segítségre van szükségem. Nem Bírom tovább el akarok költözni, de nem tehetem meg mivel nem vagyok még tizennyolc. Hogy bírjam ki felnőtt koromig?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy az egész családommal nem tudok értelmesen beszélni. Hosszú lesz ,amit most írok ,de kérlek olvassátok el és segítsetek nagyon fontos. Többször is öngyilkos akartam lenni a családom miatt..úgy érzem nincs miért élnem álladóan szomorú vagyok és ideges nincs olyan nap ,amikor ne sírnák. Szörnyű itt élnem úgy érzem mintha rab lennék

1. A családom semmit sem enged meg nekem nem járhatok a legjobb barátnőmhöz sehova sem..Nem sminkelhetem magam.. Tízkor aludni kergetnek nem tudom miért még most is nyári szünetben is néha azért van kivétel.. ha elhívnak valahova a barátaim nem mehetek el velük sehova sem elhínak hozzájuk aludni nem engednek.. E miatt a suliban egy picit vissza fogok vagyok vagy is nagyon és ennek hála kiközösítettek a fiúk. Próbáltam a szüleimmel beszélni de nem értenek meg engem egész nyáron otthon kell lennem nem mehetek sehova se nagyon unatkozom

2.Ha nem vagyok időben otthon az anyám "csúnya" üzeneteket ír másolom az egyiket: "Vedd fel azt a kva telefont mert fazolsz.Nekem le ne tedd majom" ezt még ,akkor írta mikor suli volt. Mondtam neki ,hogy ne hívogasson suli közben óra alatt nem szabad telefonálni ,de megint én lettem a hibás ..

3.Úgy beszélnek velem mint a kutyával.Ha valamit szépen meg mondok nekik pl:Mindjárt megötözök rögtön ilyet mond vissza az apám vagy az anyám: Velem te ne feleselj mert mindjárt kapsz a szádra. Régebben az anyuval szoktam matekozni mert nem vagyok jó belőle és ,amikor nem értettem 1-1 példát ilyeneket vágott a fejemhez: Te hlye pcsa mit nem értesz? Idóta rbanc. Te kva stb..

4.Többször is meg vertek..Pl: Tavaly januárban az anyu a házimra írta a matek példákat ,amire nagyon kibuktam mert nagyon sokat dolgoztam vele és le hlyéztem ,de bocsánatot kértem erre jött az apám és elkezdett pofozni meg csapkodni ,hogy ,hogy beszélek és levette a papucsát és azzal ütöget..Amikor az orrom elkezdett vérezni abba hagyta elmentem szalvétáért az orromra ,akkor az apám oda jött és ezt mondta: Engem nem érdekel ,hogy ha agyon verlek és börtönbe zárnak ,de akkor is megtanulod a leckét.

5.Ha megyünk a kereszt apámhoz vagy a nagyihoz mindig ezt hallom tőlük: Viselkedj már normálisan. Ezt a viselkedj normálisan dolgot ,akkor is mondják ,mikor meg se szólaltam. Vagy mikor megyünk a keresztapámhoz és az unokatestvéreim kitervelnek valamit ,amikor ott vagyok és amiről nem is tudok ,akkor engem hibáztatnak ilyeneket mondanak nekem: Te már 15 éves vagy legyen eszed és ne legyél benne olyan dolgokba ,amit az 5-6 éves unokatestvéreid kitervelnek. Persze mondom neki nem is tudtam erről és 15 évesen nem fogok gyerekesen viselkedni erre elkezd kiabálni ,hogy mit hazudok.

6.Ma volt életem legrosszabb napja anyám és a nagyi nagyon összeveszett..Anyuék hárman vannak testvérek és az anyu a legidősebb és anyuval már gyerek ként kivételeztek.Mind a ketten sokat dolgoznak ,de nincs nagyon pénzünk és az anyut meg lopták. Négy-öt éve halt meg a Dédi és Anyu és a testvérei örökölték a a földet ,amit eladtak és az anyut kihagyták az osztozkodásból (ezt még a Dédi is meg mondta neki ,hogy meg fogják őt lopni és így lett..) Az anyám helyett a Nagyi-é lett a pénz ,aki fel újította rajta a házát..És az anyu ezen nagyon kiakadt ,mivel nagyon kellett volna a pénz neki vissza fizetni a kölcsönt stb..És ,amint hazaértünk elkezdett kezdegetni és inni..Amikor már rendesen berúgott elkezdett velem kezdegetni..Hogy én is olyan vagyok...És ,hogy kivány ,hogy mit fogok elfogadni a születésnapomra (Július 14. lesz) tőlük ,hogy 3garázsér én is elárulom őt és ,hogy én leszek Júdás..stb..

Kérlek segítsetek én már nem bírom ki itt..Beszélni nem tudok velük nem hallgatnak rám.. Napi szinten vannak veszekedések stb..Totál depressziós vagyok e miatt az életem sem kívánom már se semmi úgy érzem magam mintha rab lennék mintha nem lenne saját akaratom vagy...Nem tudom azt csinálni ,amit akarok barátokkal találkozni stb...Elakarok költözni jó messzire..De még nem vagyok nagykorú. Tegnap az anyuval nagyon összevesztem és megmondtam neki ,hogy ,amit felnőtt leszek elmegyek. Később elkezdett könyörögni ,hogy ne menjek el nem akar majd egyedül lenni ...és nem lesz senkije stb... Nekem meg az a legnagyobb álmom ,hogy végre mikor felnőtt leszek és leérettségizek elmenjek..Szerintetek mit tegyek? Nem szeretnék itt maradni nagyon rossz nekem itt nem bírom tovább már korábban öngyilkos akartam lenni ezért úgy érzem nem vagyok semmire se jó nem kellek senkinek sem nincs miért élnem nem kívánom az életet stb.. Az orvosomnak elmondtam ,aki szerint szeretet hiányom van ezt még hozzá tenném..Igaza is van ,de nem tudok velük beszélni számtalanszor próbáltam már ,de mindig az jött ki ,hogy én vagyok a hibás én menekülnék ,de nem lehet még kiskorú vagyok...Ti mit javasoltok?

Ha elmennék kollégiumba az jobb lenne nem? Mivel jól tanulok van ösztöndíjam és az telne a kolira és valamivel jobb lenne nem? és ha végeztem elköltöznék. Kérlek segítsetek mit csináljak ,hogyan üssem el az időt mert nem bírom már a kolival kapcsolatban is írjatok kérlek.

L/16



2013. júl. 10. 22:51
 1/10 anonim válasza:
23%

Én úgy gondolom, hogy csak egyszerűen nem akarják hogy elkalászkodj mint a mai fiatalok. A verést nem szipatizálom és a csúnya beszédet sem , de szerintem ők így mutatják ki, hogy szeretnek. És ne csodálkoz ha megütnek, ha azt mondod az anyádnak hogy hulye. Próbálj leülni velük és mond nekik hogy megváltozol és lehet ennek hatására ők is megfognak.

De szerintem ők csak szigorű szülők.

2013. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 x) ***** válasza:
100%

A kollégium mindenképpen megoldás lehetne. De ha a szüleid nem engednek, és továbbra is bántalmaznak, akkor mindenképpen szólnod kéne valamilyen gyermekvédelmi szervnek.

Ezt egyáltalán nem tanácsként mondom, de én régebben ilyen nagyobb veszekedések után mindig eltűntem pár napra (hasonló gyerekkorom volt, mindig én voltam a hibás mindenért) és hagytam egy cetlit, hogy "nem tudok itthon lenni többé, nevetségesek vagytok" vagy valami hasonló. De nyilván nem kóboroltam egyedül az utcán, én keresztapámhoz "menekültem", ő az egyetlen a mai napig is aki megért a családomból. De neked ezt semmiképpen nem ajánlom, mert azok alapján amit leírtál inkább megvernének, minthogy elgondolkozzanak azon, ahogy viselkedtek. Egyébként ha nem hallgatnak végig, akkor írj nekik leveleket. Hagyd nekik a levelet az asztalon, vagy csúsztasd be az ajtó alatt. Jobban elgondolkoznak a dolgokon, ha van idejük végiggondolni amit írtál, és te is jobban össze tudod szedni a gondolataidat. (Mellesleg így nem lesz kiabálás és egymás szavába vágás.)

2013. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Pff, első..már ne is haragudj, de az, hogy lehülyézte az anyját még nem ok arra, hogy addig verjék, hogy eleredjen az orra vére!!!
2013. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
20%
Most mivan? Régen ha ilyet szólt volna valamelyik gyerek az anyjának apjának utána szolni se mert volna.
2013. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kollégium megoldás lenne, esetedben egy nagyon jó megoldás. Pontosabban talán az egyetlen.

De a szüleid hozzájárulása is kell, szóval valamivel meg kell győznöd őket. Ha nincs pénzetek, akkor lehet az anyagiakkal, ugyanis kollégistaként sokkal kevesebbe kerülsz nekik, mert a középiskolás kollégium nagyon olcsó.

2013. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van tényleg nem volt szép ,hogy azt mondtam rá véletlen volt és csak egyszer történt meg és bocsánatot kértem tőle de már annyira elegem van ,hogy folyton én vagyok a rossz még akkor is ha nem is tudom ,hogy ez nem mentség de ti mit csinálnátok ha keményen dolgoznátok a házi feladaton és és a lapok másik felére valaki rá írna, össze firkálna valamit ráadásul azzal a feladattal nem egy órát dolgoztam, kiszaladt a szamon bocsánatot kértem.


Ezeket is próbáltam írtam nekik ilyen levelet apám annyiszor oda csapot nekem ,hogy vérzett a szám. Beszélni meg nem tudok veluü mindig az jön ki ,hogy én vagyok a hibás pedig nem amit mondanak, mindent meg teszek, jól tanulok, segítek otthon stb..

2013. júl. 10. 23:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom kollégiumi szobatársam sztoriját: hasonló helyzetből keveredett ki ő is. (Ez nem szeretet! Az szeretet, hogy leri bancozzák a gyereket?)

Mikor az apjára rájött a dilihopp, kihívta a rendőrséget. Gyorsan elhadarta a diszpécsernek, hogy mi körtént. Aznap este már nem lakott otthon.

2013. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudok mit írni.


Kollégium jó lehet, de ok nélkül ezért biztos nem vesznek fel, ha helyben tanulsz, vagy közel. Mellesleg a kaját ugyanúgy fizetned kell, vagyis ha senki nem támogat (mondjuk mert elköltözésnek veszik), akkor éhen halsz.


Kellene találnod valakit. Barátnőt vagy pasit, akihez költözhetnél. Csak itt meg attól félek, hogy ha utóbbira esik a választás, és valahogy sikerül is, szeretethiányodból adódóan naivan kihasználnának.

2013. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mellesleg kiskorú tanuló esetén is kell a kollégiumhoz szülői beleegyezés.
2013. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, latom eleg regi mar a bejegyzes. Erdekelne, hogy megoldodott-e a dolog, hogy vagy?
2014. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!