Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg lehet ezeket bocsátani...

Meg lehet ezeket bocsátani egy anyukának? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

35 éves koromra gyűlt bennem össze annyi fájdalom, hogy már hetek óta képtelen vagyok felhívni anyámat telefonon, úgy érzem, nem tudok már megbocsátani neki többé.


- Sajnos anyám állandóan hazudik, még jelentéktelen dolgokat is elferdít, kiszínez. Amikor szembesítem a valósággal, úgy elhord mindennek, hogy napokig aludni sem tudok.


- Képtelen beismerni a hibáit, még soha nem kért bocsánatot semmiért. Csak hálát adok a sorsnak, hogy ilyen példa után még csak kicsit sem hasonlítok rá.


- Nem tartja tiszteletben mások kérését, nem lehet megbízni benne a sok hazugság miatt. A családban van például egy rokon, aki alkoholproblémákkal küzd, régóta nem ivott már. Kérte a felesége anyámat, nehogy adjon neki inni, erre amint kitette a lábát, már öntötte neki a pálinkát, mert az milyen már, hogy nem kínálja meg a vendégét és még rengeteg hasonló történetem van.


- Soha nem adott nekem igazat semmiben, soha nem védett meg, nem állt ki mellettem. Amikor 22 évesen egy fájdalmas szakításon voltam túl (megcsaltak), akkor is engem hibáztatott, mert biztos úgy viselkedtem...


Olyan mély fájdalom van bennem és annyira hiányzik az anyai törődés és szeretet, hogy hetek óta mosolyogni sem tudok. Van vajon megoldás? Sajnos a leülünk és beszéljük meg nálunk nem működik, számtalanszor próbáltam már, de mindig ordibálás lett a vége.



2013. júl. 11. 09:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

*akkor lehet, hogy nem fog hazudozni. és légy vele türelmes, szeresd őt, ez a lényeg:)

ne szomorkodj, szeret ő, csak biztosan nem úgy mutatja ki, ahogyan te szeretnéd.

remélem segítettem:)

2013. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ja és én azt nem látom jó dolognak, ha megszakítod vele a kapcsolatot, később nagyon megbánhatnád. mivel te ismered igazán a "hibái", ezért szerintem az is jó lenne, ha mondjuk írtad, hogy nem bíznád rá a gyereked, nos, akkor mivel ismered, ne bízd rá, vagy ha nagyon nem bízol benne, akkor ne beszélj vele olyanról, amit nem szeretnél, hogy kiderüljön rólad, vagy nem szeretnéd ha elmondaná akárkinek.

és ha megvannak ezek a dolgok, hogy mi az, ami miatt kétségeid vannak, akkor azokat elkerülve, lehet jó kapcsolatot vele.

szóval szerintem így is jó lenne és akkor lehet, hogy nem lennének veszekedések sem.

na de mivel te tudod ezt igazán, te ismered, neked kell döntened.

azt viszont továbbra is írom, hogy egy édesanyának mindig meg kell bocsájtani, el kell nézni a hibáit, megoldást találni a veszekedés elkerülésére, megtalálni az összhangot, és lehet, hogy így könnyebb lenne.

sok vidámságot küldök, és mosolyogj:)

2013. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy édesanyának miért kellene mindig megbocsátani? Ne haragudj meg, de csak azért mert képes volt testi kapcsolatot létesíteni egy férfival, aztán megszülni engem még nem fogok hanyatt esni. Erre fizikailag képes minden nő, de ha emellé olyan anya, aki rajtam éli ki minden elmeháborodását, akkor csak azért mert megszült nem fogom tisztelni, ne haragudj.
2013. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!