Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is rosszul nevelem...

Szerintetek is rosszul nevelem kamaszlányom? Barátnőm azt mondja teljesen elrontom!

Figyelt kérdés

15 éves múlt a lányom,a húga 8 éves.Barátnőm szerint,aki gyermekpszichológus teljesen elrontom a nevelését.

-Nem "kötelezem" arra,hogy a húgára vigyázzon,maximum néha-néha,de igyekszem megoldani magam.Jó a kapcsolatuk,sokat játszik vele a nagy.A barátnőm azt mondja így nem alakul ki benne semmiféle kötelességtudat,én azt gondolom nem erőltetek semmit.

-Nem tanulok vele,nem nézem át a leckéit,bízom benne.A 8 általános iskolai éve alatt nem okozott csalódást.Nem szidom meg egy rosszabb jegyért,bár nem gyakori.Barátnőm szerint így nagyon hamar elkanászodhat,és én még csak észre se veszem,de én azon az állásponton vagyok,hogy ha már a második-harmadik rossz jegyet hozza haza,akkor sem megszidom,inkább az okára vagyok kíváncsi (ilyenre még nem volt példa),egy nem jól sikerült doga még nem a világ,de a barátnőm még azt is mondja,hogyha "minden" felett szemet hunyok,akkor nem tanulja meg,hogy igenis vannak elvárások az életben,amiket teljesíteni kell (munkahely stb.)

-Barátnőm múltkor látta,a két lánykámat a villamoson,és a nagyobbik-állítólag-zenét hallgatott fél füllel.Barátnőm tajtékozva hívott fel,hogy hogy engedhetem,ez micsoda bunkóság a kicsivel szemben,nem félek-e,hogy elütik őket.Én azt mondtam,hogy amíg a kicsi és a nagy között ez nem jelent problémát nem szólok bele,ahhoz,hogy hallja,amit a a húga beszél halkan kell hallgassa,és ha fél füllel,pláne nem érdekel.Ismerem,és tudom,hogy nagyon vigyáz a húgára-még talán aggósósabb,mint én,konkrétan rajong érte,akkor minek szóljak bele?Barátnőm szerint nem jó ez a feltétel nélküli bizalom.

-Engedem,hogy igyon.Persze mértékkel,és ritkán,nem pálinka,hanem egy kicsi krémlikőr,bacardi,somersby,szerintem ebből nincs baj,örökké úgyse tilthatom,barátnőm azt mondja így szokik hozzá.

-Nem kérdezősködöm,amit akar úgyis elmond,a lényeg,hogy tudja bármivel fordulhat hozzám.Barátnőm szerint így kimaradok a fontos dolgokból,én meg amellett vagyok,hogyha valamit el akar mondani elmond,ha kérdezősködök,ha nem.

-Nincs konkrét zsebpénze,ha el akar menni valahová kér,a szükségeseket meg megvesszük mi.Barátnőm szerint így sohasem tanulja meg a pénz értékét,nem tudja majd beosztani,én meg azt mondom,hogy 15 évesen nehogy már most a pénzzel kelljen foglalkoznia,ne ez vigye el a fiatalságát,lesz még elég gondja a pénzzel/pénzből :)

-Nem határozom meg a körömlakkja színét,sminkelést,ha túl extrém úgyis látom,akkor meg minek fektessem le előre a szabályokat?Barátnőm szerint ez egy tök jó trükk,hogy egyre erősebb,én majd csak egy utcalány kinézetet fogok észrevenni és kezében a lehetőség,hogy a fejemhez vágja "miért,eddig nem érdekelt?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe,amiket beszélgettünk.Ti mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 11. 22:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem neveled rosszul. Jól teszed, hogy egy bizalmon alapuló kapcsolatot próbálsz kialakítani vele. A tiltással csak az ellenkezőjét érnéd el.

Egyébként a gyermekpszichológus barátnőd honnan szerezte a diplomáját?! Nálunk ilyeneket nem tanítottak...

2013. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
86%
Hogy nincs elege abbol hogy mindenbe beleszol?uljon le vele es beszeljek meg hogy maga gyermeke es ne szoljon bele a nevelesbe..hisz a maga dolga.enis 15 eves vagyok es engem ugyanigy nevelnek mint ahogy maga es higyje el nincs kedvem lazadni..van egy mondas: minnel jobban tiltanak valamit annal jobban akarom:) semmi baj sincs a nevelesevel a velunk egyidosek buliznak cigiznek reszegek es szexelnek szoval teljesen minimalis dolgot enged..remelem tudtam segiteni:) barmi kerdese van irjon!
2013. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%
Jó hogy nem az anyósod, így leépítheted.
2013. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
92%

Egyedül a piával nem értek egyet.


Azon megakadt a szemem, hogy ha a nagylány nem vigyáz a kicsire, akkor nem lesz felelősségtudata... tehát akkor akinek nincs fiatalabb testvére, az mind felelőtlen?

2013. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
59%
szakmai ártalom.
2013. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
61%

hát én valahol középen vagyok


gyerekvigyázás -- ebben egyetértek nem azért van a nagy h ö legyen a bébiszitter - ált megoldom én is


tanulás -- eddig kitűnő tanuló úgy h nem tanultam vele - bent megtanulnak itthon max vers tanulás van, mondjuk azért én néha átnézem hol tartanak beszélgetünk róla


alkoholt nem adnék neki ennyi idősen -- bőven fog inni eleget ha olyan társaságba kerül, feleslegesnek érzem ezt


a kérdezést fontosnak tartom, de csak mértékkel - h érezze h érdekel az ami van vele ami történik vele, nem erőszak ha nem akar nem mesél


zsebpénz -- heti van elsős kora óta nagyon ügyesen osztja be más jó sok összegyült neki :-) -- ennek spec örülök mert nekem nem volt csak ha konkrétan kellet valamira és nem is tanultam meg kezelni a pénzt -- szerintem ez nagyon fontos ! ez vonatkozik a telefonra is meg kell tanulnia h a telefonálás az pénzbe kerül !


hál isten nem festi magát, a suliban amúgy sem lehet

talán ha 3x volt egy kis spirál rajta ...


elrontani nem rontottad el de egy tininek is kellenek szabályok és pár dolog amivel felkészül a felnőtt életre

nem kell olyan mértékkel mint a barátnőd mondta de azért gondold át mert elég sok igazság van benne !!

2013. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
10%
sok szempontból a barátnődnek van igaza
2013. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem, ne haragudj, de a barátnőd nem normális. Hogy lehet ilyen "tudással" pszichológus?

Azonban egy dologgal egyet kell értsek vele: nem jó, ha nincs zsebpénze. Én tudom milyen az, mert nekem sem volt! Mai napig szenvedek miatta, nem tudok bánni a pénzzel és semmit sem tudok róla.

2013. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%

szerintem túlreagálja a barátnőd a dolgokat. sorban haladok a példáiddal, hogy miért is.

-én és a tesóm közt 2 év van. soha nem volt jó a kapcsolatunk, voltak időszakok amikor nem is beszéltünk egymással csak a legszükségesebbeket. ez nem az együtt játszáson múlik.


-velem se tanult soha senki, nem volt gondom az iskolában. ami volt azt meg megoldottam. a matek soha nem volt az erősségem, ha fejre állok se lettem volna 3-asnál jobb tanuló(érettségizni is úgy mentem, hogy félévkor buktam de az évvégi jegyem 1,6 lett, amire a tanár jószívűen megadta a kettest, mert teljesítettem a feltételeit).


-a füleses részből már egyszer volt itt egy kérdés. ezzel úgy vagyok, hogy amíg nincs baleset nem gond ha fél füllel zenét hallgat.


-az ivásról annyit, hogy mi már ovisként is ittuk a sör habját, 15 évesen meg ugyan ezeket ihattuk mi is(persze szülői felügyelet mellett), mégse vagyunk alkeszok(csak egy kicsit :D ). néha jól esik egy hideg sör ebben a melegben, ill buliban 1-2 koktél. legalább tudni fogja a mértéket. én egyszer ennyi idősen véletlenül hányásig ittam magam és megfogadtam hogy ezt soha többet. nem is volt ahhoz hasonló eset.(amúgy vizipipáztam és boroztam)


-tőlem se kérdezte anya, hogy mi volt, ha volt valami elmondtam. néha volt, hogy szóltam is ezért, hogy nem kérdezősködik, de aztán az lett a vége, hogy nem mondtam semmit, így semmis lett ez is.


-nem volt nekem se zsebpénzem, ha kellett kértem. így is jobban beosztom azt a keveset ami van, mint anyám és a tesóm a fizuját.


-15 évesen én is a szolidtól a sötétkék körömlakkig mindent használtam, csak mostanra kikopott a stílusomból. mikor próbálja ki ha nem most? elvégre nyári szünet is van, nem szólhat érte senki. a sminkről meg annyit, hogy 2x voltam full sminkben 13 évesen esküvő miatt(ez is szolid volt, nem kell füstös sminkre gondolni) és a ballagásomra festettem ki még magam 14 évesen. utána 9.ben csak 1-1 napon, amikor olyan kedvem volt, és 10-14-ig volt az h nem indultam el itthonról smint nélkül, de most már, főleg hogy nyár van nem sminkelek annyit.


21 éves leszek nemsokára, és kb ugyanígy lettem nevelve. megvan az érettségim, és egy elég jó ojs-szakmám. semmivel se vagyok kevesebb mint a kortáram, sőt.

2013. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%
A piát nem nagyon engedném, de neked van igazad.:)
2013. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!