Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek meg semmit...

Miért nem engednek meg semmit a szüleim? 14/L

Figyelt kérdés
Kiskorom óta visszahúzódó tipus voltam, csendes, szótlan. Soha nem csináltam rosszat, de tényleg nem. Egyedüli gyerek vagyok, és a szüleim, hát nem igazán foglalkoztak velem. Mindig egyedül kellett játszanom, soha nem vittek magukkal sehova, amikor elmentek mindig egy fiatal lány vigyázott rám, de olyan szinten hogy már anyának szólitottam. Tehát, hogymondjam nem igazán törődtek velem. Aztán amikor elkezdtem serdülni akkor már nagyon rosszul esett hogy soha nem volt kivel beszélgetnem, nem érdekelte őket hogy mit csinálok. De valamiért nem mehettem soha sehova, és mindig jó jegyeket kellett hazahoznom, amivel nem volt, és nincs is baj mert kitünő tanuló vagyok. De rengeteg dolgot nem engedtek,de közben leszarták a fejem. És most hogy nagyobb vagyok (majdnem 15), szeretnék sminkelni, szeretnék pár festett tincset a hajamba, és szeretnék néha elmenni a barátaimmal de nem engednek meg semmit, csak leordítanak hogy mit képzelek magamról és stb. És ez elég rosszul esik mert nem vagyok már olyan kicsi és szeretnék egy kis magánéletet. Ez az én hibám ? vagy valami olyat tettem ami miatt nem szeretnek? miért csinálják ezt? Annyira rossz hogy ha szólnak hozzám akkor csak kiabálnak, és soha nincs egy szép szavuk hozzám :S Mit tehetnék?
2013. júl. 12. 23:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Azért kissé túlzás, hogy a barátaiddal nem mehetsz el. Mondjuk a hajfestés ráér még, de ülj le beszélgetni velük azért a témáról. 15/L
2013. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid féltenek téged de ezt be kell látniuk, a sors ellen nem tehetnek!
2013. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A hajfestés meg a sminkelést én sem ajánlom, de jobb ha elbeszélgetsz a szüleiddel. Ebben a korban (serdülôkor) alakul ki legjobban a személyiséged és az teljesen normális dolog hogy szeretnél egy kis magánéletet meg a barátaiddal néha lógni és szocializálódj. Jobb ha komolyan elbeszélgetsz velük és elmondod hogy mi nyomja a lelkedet az ô bánásmódjuk miatt.
2013. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
hát ha ismernétek őket akkor biztosan tudnátok hogy nem féltésből teszik, mert soha de soha nem foglalkoztak velem. És tényleg nem mehetek sehova sem, még ilyenkor nyáron is úgy érzem magam mint valami rab. Abból áll a napom hogy felkelek, grafikázok, zongorázom, játszok a kutyámmal és gépezek. Ennyi, nem mehetek sehova. És ha már egy csepp szemfestéket meglátnak rajtam akkor képesek 2 órán keresztül ordítozni velem. Aztán egyszer vettem ilyen színes hajfestékkrétát , kimoshatót, és itthon kipróbáltam, erre megint kaptam, és az apám fel is pofozott és a fejemhez vágta hogy egy szajha leszek és ilyeneket. Pedig én csak egy kis személyiséget szerettem volna. És köszönöm a válaszokat <3 :)
2013. júl. 12. 23:44
 5/24 anonim válasza:

Nyugodj meg, nem vagy te semmiért hibás. Ők megpróbálnak mindent úgy intézni, hogy "tökéletessé" formáljanak (iskolai jegyek, szigorúság stb.). Ráadásul egyedüli gyermekük vagy, próbálnak mindentől óvni. Mikor kisebb voltam, 14-15 körül, szerettem volna piercinget, festett hajtincset, szerettem volna bulizni menni, mint más tinik. Persze semmit sem szabadott. Most, hogy 18 múltam és a családi helyzetünk is annyit változott, mégsem vágyom se festett tincsre, a piercinget elítélem, bulizni pedig mehetnék minden hétvégén, de valahogy nem jön.


Az én szüleim egyenesen rettenetesek, pszichiátriai esetek, apám miatt sosem lehetett nekem a barátaimmal sem lenni, mindig hazugsággal oldottam meg (másképp sajnos csak ordítozás lett volna). De ha a te szüleid rendes emberek, próbálj meg egy este leülni és beszélni velük az érzéseidről, azokról a dolgokról, amit szeretnél, és próbáld megértetni velük, hogy szükséged van több térre, s hogy telnek az évek, már nem vagy az a kicsi lány, akit minden percben ellenőrizni kell.


Sok sikert! :)

2013. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

5-ös vagyok újra


A szemfesték ügy nálam is ez volt, hál'isten apám elkezdett külföldön dolgozni, aztán már nem engedtem, hogy lek*rvázzon emiatt. Mondd neki azt, hogy az ember nem a külső miatt válik szajhává.

2013. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó válaszoló <3 de velük nem lehet beszélni, maximum annyit szólnak hozzám hogy " Liza b*zdmeg mosogass el" és ennyi. Már nem is merek hozzájukszólni sem.:/
2013. júl. 12. 23:50
 8/24 anonim ***** válasza:

Elég durva amit apud csinált. Velem se foglalkoznak mamánál lakok itt sincs sok minden megengedve. Átérzem a helyzeted! Én is grafikázok ;)

Megmondom őszintén,hogy nem tudom,hogy ilyenkor mit érdemes csinálni. Szerintem menj el úgy,hogy 'elmegyek boltba' vagy 'elugrok mamához' stb. Légy kreatív. Hazudni nem szép dolog,de nem lehetsz börtönben..

15/Lány

2013. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

#5 újra

Milyennek látod a szüleidet?

2013. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
és neked is kedves második utolsó válaszoló :D <3
2013. júl. 12. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!