Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek meg semmit...

Miért nem engednek meg semmit a szüleim? 14/L

Figyelt kérdés
Kiskorom óta visszahúzódó tipus voltam, csendes, szótlan. Soha nem csináltam rosszat, de tényleg nem. Egyedüli gyerek vagyok, és a szüleim, hát nem igazán foglalkoztak velem. Mindig egyedül kellett játszanom, soha nem vittek magukkal sehova, amikor elmentek mindig egy fiatal lány vigyázott rám, de olyan szinten hogy már anyának szólitottam. Tehát, hogymondjam nem igazán törődtek velem. Aztán amikor elkezdtem serdülni akkor már nagyon rosszul esett hogy soha nem volt kivel beszélgetnem, nem érdekelte őket hogy mit csinálok. De valamiért nem mehettem soha sehova, és mindig jó jegyeket kellett hazahoznom, amivel nem volt, és nincs is baj mert kitünő tanuló vagyok. De rengeteg dolgot nem engedtek,de közben leszarták a fejem. És most hogy nagyobb vagyok (majdnem 15), szeretnék sminkelni, szeretnék pár festett tincset a hajamba, és szeretnék néha elmenni a barátaimmal de nem engednek meg semmit, csak leordítanak hogy mit képzelek magamról és stb. És ez elég rosszul esik mert nem vagyok már olyan kicsi és szeretnék egy kis magánéletet. Ez az én hibám ? vagy valami olyat tettem ami miatt nem szeretnek? miért csinálják ezt? Annyira rossz hogy ha szólnak hozzám akkor csak kiabálnak, és soha nincs egy szép szavuk hozzám :S Mit tehetnék?
2013. júl. 12. 23:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Elég kilátástalan a helyzet. Erôt kell gyűjted é szembeszállnod, nem lesz könnyű de ha nem szeretnéd így leélni az életed nagy részét tenni kell. Hazugsággal sok mindent el lehet érni, alkalmazd bátran. Ha túlzásba viszed és rájönnek csak újabb ordibálás lesz de te csak sz.rd le. Meglehet hogy még megfognak ütni, de sztem a rendôrségen vagy a gyámügynél nem fognak örülni majd ha jössz h vernek otthon.
2013. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Már nincs sok hátra szeptemberig! Hidd el, akkor minden más lesz, és csak olyan gyakran járj haza, amennyire muszáj. Valószínűleg nem lehetsz velük őszinte, sulis kifogásokat érdemes lesz majd kitalálni. Nem fognak tudni sok mindent tenni, esetleg zsarolnak, hogy nem finanszíroznak tovább, ezért gondolkozz el rajta, hogy hogyan kereshetnél majd egy kis pénzt (korrepetálás, diákmunka stb).
2013. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

A hazugság nem megoldás, tiszteld a szüleid, akkor is, ha ők nem tisztelnek téged. Borzalmas lehet, de biztos vagyok benne, hogy ha egyik napról a másikra eltűnnének, rosszabbul éreznéd magad. Igazából szeretnek, bármi is történjen.


A hajfestésről, sminkről és egyebekről annyit, hogy nekem is van egy 15 éves húgom, és ha rajtam múlik ilyeneket soha nem tesz magával az hótziher. Erkölcstelen és hivalkodó, főleg egy ilyen fiatal lánynál. Nem az tesz naggyá, ha ilyeneket csinálsz magaddal ;)

2013. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem azért ordibálnak vele annyit, meg nem azért pofozták meg mert annyira szeretik. Még ez a beteges féltés sem ok arra h egy szülô megüsse a gyerekét (,vagy a feleségét... stb.) és ez így nem megoldás. Az igaz hogy tisztelned kell ôket, elfojtani az érzéseket elôlük. Hazugsággal sokmindent el lehet érni de azért ne lépd túl a határokat és nem lesz baj.
2013. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!