Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te agyonféltett, széltől is...

Te agyonféltett, széltől is óvott gyerek voltál, vagy inkább hagyták a szüleid, hogy nyugodtan törd csak össze magad, úgy tanulsz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 09:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szüleimmel éltem, addig a második. Amikor összeköltöztünk a nagyszüleimmel, az első. Most, hogy szinte felnőtt vagyok és mindkettőt megtapasztaltam, azt tanácsolom, hogy a második szerint neveld a gyereked. De csak akkor, ha nem találod meg az arany középutat!
2013. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

valahol a kettő között

de több volt a szabadság

2013. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Agyonféltett voltam. Mai napig ügyetlennek érzem magam,és sok mindentől félek is,pl biciklire ülni.
2013. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan burokban nevelt gyerek voltam... Meg is lett az eredménye, elég ügyetlen vagyok, rengeteg allergiával, szóval semmiképp sem fogom ezt alkalmazni a saját gyerekemnél! Ugyanakkor kell lennie aranyközépútnak is, fára mászhat, villanypóznára kevésbé :D
2013. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy nekem a mai napig mondják,hogy ügyetlen vagyok (közel 30 évesen). És addig tudom,hogy nem voltam az,de ahogy ezt kimondják nekem otthon,egyből elejtek mindent,és jön a 'na látod,ilyen voltál mindig'.
2013. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Agyonféltett voltam sehova sem mehettem el stb soha... és amikor elkerültem akkor akartam "bepótolni" az éveket és csináltam sok hülyeséget. még szerencse hogy az önbizalmam jött magától még túl sok is és egy vadbarommá váltam így utólag visszagondolva. Szóval ettől a második nevelési mód is jobb persze ha nem sikerül megtalálni az arany középutat!
2013. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
A kettő közt én is. Anyukám csodálatos anya.
2013. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

Oh, mi nyaranta és hétvégente kint voltunk a tanyán, mentünk be az erdőbe a tesómmal, az unkatestvérekkel, nagy botokat fogtunk, rókára, fácánra vadásztunk. Mindenkivel összebarátkoztunk, vadászokkal is. Lány létemre 8 évesen már nyuszit lőttem. Hazavittük, Apa megnyúzta, az mondta, hogy ne mondjuk meg Anyának, hogy mit főz, mert elájul, hogy mi lőttük. Aztán nem vette észre, amikor eszi a fácánnak a lapockáját, hogy mi is az... Egyszer felgyújtottunk egy elhagyatott górét- véletlen. Pecázni jártunk a közeli patakhoz, térdig a vízben, sokszor abban ülve fogtuk (volna) a halakat... Átgyalogoltunk a másik faluba beszélgetni a papabácsival, adtak nekünk ostyát enni, bodzateát inni, bújócskáztunk a PAPPAL!! :) a templomkertben... Mentünk a dinnyeföldre dinnyét enni, tiszta ragadósak, koszosak voltunk. Sokszor azt se tudták, hogy hol vagyunk. Egy szabály volt, sötétedésre hazaérni. Mindig hazamentünk.

Szóval abszolút az utóbbi. Sajnos mi a belvárosban élünk, a nagyik vidéken vannak, a tanya már nincs meg... Szóval az én gyerekeim már nem törhetik magukat csak úgy össze, nem fedezik fel úgy a világot... Viszont esténként szuper kis meséket hallanak. :)

2013. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
#8 Jobb gyerekkort nem is képzelhettél volna el szerintem! :)
2013. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Esélyük nem volt anyuéknak mindentől megóvni.

Állandóan elestem, mindenem sebes volt...

2013. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!