Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben? Mit...

Mit tennétek a helyemben? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ez a dolog már régebb óta van kibontakozóban, de már nem tudom elviselni. Mindig az volt a panasza szüleimnek, hogy nem segítek be semmit(17 éves fiú), ezért az lett megbeszélve, hogy naponta 1* rendbe teszem a konyhát. Ez ment is egy darabig, ugyan van, hogy kimarad 1-2* de vannak olyan napok mikor 2* is rám kerülhet a sor. Elismerem eléggé képhez kötött vagyok, mert online játékkal játszom, de annyira nem vészesen hogyha megkérnek valamire azt ne teljesítsem azonnal vagy maximum 10-15 percen belül. Ennek ellenére, hogy a konyha az én "dolgom" (mondjuk nem értem miért lenne az én dolgom úgy hogy gyermek vagyok, ők vállaltak/úgy mint 2 kisebb testvéremet is/, ő házuk) így is kapom a megvetést, megszólogatást, hogy semmit nem csinálok. Reggel és este én látom el élelemmel és vízzel kutyáinkat, de ezt is alapnak veszik, tehát semminek. Most nyárra találtam egy melót, ahol 7 órát dolgozom +2*1.5 óra utazás, tehát 10 órát nem vagyok itthon, ennek ellenére a konyhát direkt rendbe teszem napi 1*, hogy ne kapjak megszólogatást... Ennek ellenére megint megkaptam, hogy nem csinálok sehol semmit, nem mozgok(elég vékony vagyok bármennyit eszem nem marad rajtam, ezért nem látom értelmét). Azért hozzá lett téve, hogy "attól h most az 1* az életben csinálsz valamit nem fog így maradni mert lassan vége a munkának". Én kérek elnézést, hogy csak akkor dolgozom, mikor találok munkát. És ha jövőben találnék, természetesen azt is csinálnám, de állandóan csak a megvetést kapom, hogy nem csinálok sehol semmit...persze a megfelelő hangsúllyal tálalva...tehát ordítoznak velem többnyire. Már találtam munkát is 1 hónapra(tisztára örültem h talán most nem fognak beszólogatni, ellátom napi 1* konyhát h úgy nézzen ki itthon is csinálok valamit/ahogy ők kérték anno/ + 7 kutyánkról is reggel, este én gondoskodok/takarítom őket/tenyésztés céljából vannak/) de egyszerűen ennek ellenére is kapom a leszólást, ocsmárolást h mekkora egy szar alak vagyok. Kérlek segítsetek, mit tegyek :(

2013. júl. 10. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ülj le velük és próbáljátok emberi hangon megbeszélni, mit várnak még tőled.
2013. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet...próbáltam, de konkrétumot nem mondanak, mindig csak azt rebesgetik, hogy segítsek be, mozogjak...hát kössz...nem értem miért nem lehet elhinni, hogy ha majd elköltözök(lassan szeretnék) akkor így is úgy is fogok dolgozni, takarítani stb...nem értem addig miért nem lehetnék kicsit pihizősebb(ami feltétlenül nem is igaz mert mikor szólnak, hogy kell segíteni megyek, konyha napi 1 stb...
2013. júl. 10. 09:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Anno gimisként azt csináltam, hogy nem mentem dolgozni (arra a kis pénzre úgyse volt feltétlen szükség), viszont átvállaltam a ház és az udvar rendben tartását, plusz a főzést. Kb. napi 4 órám ment rá (elég nagy a ház), a szüleim meg piszok boldogok voltak, hogy amikor hazajönnek, nem kell semmit csinálniuk. Szerintem ez például jobb megoldás, persze csak ha nem vagytok nagyon rászorulva a pénzre. Neked is jobb, mert sokkal kevesebb munkával jár, és a szüleid is elismerik.
2013. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de apum az itthon dolgozik napi mac 10 körüli órában, anyum meg itthon van gyesem...ha egyedül vagyok akkor szívesebben rakom rendbe konyha/nappali stb...de így képtelenség mellettük, főleg így hogy jön hamarosan még1 kistesóm és anyum nemsok mindent csinálhat így, de mindenhol útban van
2013. júl. 10. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt, édesanyád dolgozik? Vagy miért egy fiú rakja rendbe a konyhát?

Az én édesanyám munka mellett is győzi, hisz mindennap nem kell portalanítani, csak főzni meg elmosogatni azt esetleg bízná egy fiúra!

2013. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk elég rosszul van megoldva ez a rendszer, nálunk nincs elrakva étkezések után tányérok, ételek szemét, semmi, minden ott van hagyva(szerintem egyszerűbb lenne a sok kicsi mint a napi 3-4 nagy). és mosogatógép van is, csak anyum most terhes(mondjuk ha így tud füvet nyírni, ezt is kéne tudnia csinálni). Lényeg, hogy egész nap mindenki otthon van, annyi, hogy apum tényleg elég sokat dolgozik(kb mint most én) és ennek ellenére főleg tőle kapom most a beszólogatást
2013. júl. 10. 09:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért 17 évesen nem kellene attól kétségbe esned, ha elvárják tőled a segítséget a háztartásban. Bizonyára van rá időd, ha arra van, hogy itt írogass napközben, hiába írod, hogy napi 10 órában utazol meg dolgozol.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy akkor is ennyire gyereknek tartod-e magad, amikor arról van szó, hogy elmehetsz-e valahova bulizni, vagy milyen dolgaidba szólnak bele a szüleid. Gondolom akkor meg zat hangoztatod, hogy már mennyire felnőtt vagy. Csak nem szabad elfeledni, hogy a jogok és kötelességek kéz a kézben járnak.

2013. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam segova járni csak felváltva párommal hétvégente. Egyik hétvége nálunk, másik nála... Amúgy ezzel a beosztással nem is lenne bajom.. Csak hogy mindig többet és többet akarnak... Ám időre visszatérve:reggel 10ig vagyok szabad mostantól. És nem vagyok az a hajnal egyig fent levő bulizós páva...
2013. júl. 10. 18:34
 9/11 A kérdező kommentje:
És még nem vagyok otthon.. Fél 8-i fele leszek.. És mielőtt legközelebb elhamarkodottan döntessz.. Legközelebb kérdezd meg h mennyi a szabadidőm
2013. júl. 10. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyi a szabadidőd. 17 évesen igazán nem nagy elvárás, ha a konyhát egy kicsit rendben kell tartanod. Nem szállodában laksz.
2013. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!