Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Törvényszerű, hogy egy idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényszerű, hogy egy idő után minden házasságban, hosszú kapcsolatban elmúlik a szerelem, helyette (jobb esetben) marad a szeretet?

Figyelt kérdés
Van konkrét példa? A legtöbb ember akivel beszélgettem erről, főként aki idősebb és hosszabb ideje van a párjával, azt mondta szinte kivétel nélkül, hogy a szerelem elmúlik, de a szeretet megmarad és így is nagyon boldog kapcsolatban élnek.
2013. júl. 1. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem.Nálunk legalábbis nem. Mi most is szerelmesek vagyunk egymásba, pedig májusban volt a 19. házassági évfordulónk.
2013. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezt már ezer meg ezer kérdésnél kifejtettük itt.


Sokan vannak, akik igazából nem tudják, mit neveznek szerelemnek és szeretetnek. Biológiai, pszichológiai értelemben véve a szerelem épp hogy 1-2 év után KEZDŐDIK, ami előtte van és sokak szerelemnek nevezik, az a bizonyos "rózsaszín köd" egy felfokozott, vonzódási állapot. Ezután alakul ki egy mélyebb kötődés, ez a szerelem.


Személyes véleményem, hogy aki képes azt mondani, hogy ne szerelmes a párjába, az tényleg nem az. A nagyapám 91 éves, és máig azt hajtogatja, hogy ő bizony mennyire imádta a mamát, milyen szép és jó volt. A nagynéném is 30 éve házas, de még mindig odavannak egymásért a férjével.

2013. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
A szerelem az egy hosszabb, rövidebb ideig tartó feltüzelt állapot. Egy idő után nem elmúlik, hanem átalakul szeretetté. Ha ez egy erős toleráns szeretet, akkor az élet végéig fennmarad. Sajnos ez a mai világban már nem általános. Pedig a család megkívánná. Mivel nem általános, így sok a sérült gyerek, akiből felnőtt korában is sérült felnőtt lesz.
2013. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

10:57,


Régen sem volt általános, sőt... Régen sokkalta több volt a kényszerházasság, ahol egyik félnek sem volt választása. Elviselték, lenyelték, rengetegen szenvedtek miatta, de ez volt a "szokás" és azt ügye nem lehet megszegni.


Most inkább pont, hogy több szerelem-házasság van (már amelyik megmarad) mert ahol a felek nem szeretik egymást, az gyorsan felbomlik.


És attól még, hogy a szülők együtt maradnak, de apu időnként elveri anyut, vagy anyu kemény lelkiterror alatt tartja aput (vagy mindenki mindenkit), az miért eredményez egészségesebb gyerekeket? Régen (pl, 1600-as évek) amikor teljesen hétköznapi volt, hogy az iskolában akár szíjjal verték a gyerekeket, mindenki szeme láttára, akár letolt gatyával, akkor az nem okozott lelki törést? Dehogynem, csak akkor senki sem foglalkozott vele, így mindenki kénytelen volt elviselni - és a legtöbb ugyanilyen kemény és kegyetlen lett.

2013. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ahhoz, hogy a szerelem életed végéig megmaradjon ahhoz mind a két félnek tennie kell! Ha az egyik elhanyagolja a dolgot egy idő után elalszik a tűz. De ha nem akkor nagyon sokáig tud lobogni és csak a halállal ér véget, sok esetben, (30-70 éves házasokra gondolok) még akkor sem!
2013. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem törvényszerű, dehogy. Bár amíg az ember nem tapasztalja meg,hogy létezik ilyen is,addig azt hiszi mese habbal. Én is azt hittem ezelőtt,hogy az ilyen az tündérmese,nem a valóság.

Igen van konkrét példa, kettőt is biztosan tudok,ahol maradt a szerelem hosszú évek s megpróbáltatások után is.:)

2013. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A szerelem állandó állapot, csak épp nem mindig ugyanolyan intenzitású. A jó házasság titka, meg nemcsak a szerelem. Amikor a heves szerelem lecsökken az elején, akkor derül ki, hogy mi tartja/tudja összetartani a kapcsolatot. Ha megvan minden más (közös értékrend, tisztelet, jó kommunikáció..stb.) akkor boldog házasság lesz és a szerelem újra meg újra fellobbanhat.
2013. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem törvényszerű. Szüleim 27 éve házasok, és fülig szerelmesek egymásba. Ezt minden nap elmondják egymásnak, és éreztetik is a másikkal.

Szerintem sok házasságban azért múlik el a szerelem, mert a felek elkényelmesednek, és úgy gondolják, hogy mivel már házasságban élnek, nem kell tenniük a kapcsolatért. Ellustulnak.

2013. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
A két ember hozzáállása, viszonyulása határozza meg,hogy kapcsolatuk szerelem évek múlva is, vagy átvált szeretetté. Csupán rajtuk múlik!
2013. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nem gondolom, hogy törvényszerű, de nálunk ez történt, legalább is az én részemről. Szerintem nem vagyok már szerelmes a férjembe, de nem tudnék nélküle élni, hiányzik, ha nincs ott. Pl. elmegy a szüleihez 2-3 napra. Fel szoktuk hívni egymást minden nap, de nincs az, hogy én szeretlek jobban, neeeeeeem, én szeretlek jobban. Meg úgy hiányzol stb. Persze, hiányzik a másik, jó lenne, ha ott lenne, de jól is esik egy pár nap pihi. Viszont, ha 1 hétre ment el, akkor meg már alig vártam, hogy jöjjön haza. Ezért mondtam, hogy szerintem már nem vagyok szerelmes. Lehet, hogy még az vagyok, csak minden nap együtt vagyunk 5,5 éve, nyilván nem lángol már úgy az a bizonyos tűz, mint az elején, de mint mondtam, ettől függetlenül imádom a férjem, nem kell senki más rajta kívül.
2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!