Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert jonnek be csak ugy a...

Miert jonnek be csak ugy a szobamba? Foleg kopogas nelkul.

Figyelt kérdés

Suliba jarok es ev kozben alberletben lakom csak altalaban hetvegere meg szunetekben jovok haza. A szuleim be szoktak jonni csak ugy a szobamba amikor itthon vagyok meg neha a hugom is de mindenki kopogas nelkul. Regebben legalabb kopogtak. Megkerem oket, hogy menjenek ki es ha be akarnak jonni akkor kopogjanak mert rohadt idegesito hogy csak ugy berontanak. A multkor is amikor itt aludt a baratnom eppen egyutt voltunk es rank nyitottak ejszaka. Ejszaka... Nem tudom ejfel utan mit keresnek nalam. Nem ez volt az elso eset, hogy ilyenkor nyitottak rank csak akkor tudtuk alcazni a helyzetet. Sokszor alszik nalam es nem akarom hogy folyton megzavarjanak minket. Az elobb is aludtam es arra keltem fel, hogy a teknoseimet piszkaljak. Mar lebaxtam oket de azt mondjak, hogy az o hazukban menjenek mar oda ahova akarnak. Inkabb anyam jon be allandoan. Ugyis veszek majd kulcsot ha tetszik ha nem de mi lehet az oka? Es hogy szoktassam ra oket megint a kopogasra?

22/F


2013. júl. 18. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A szüleidet sehogy mert ők a ház tulajai ergó azt csinálnak amit akarnak a kulcsot meg nem ajánlom mert kiraknak a házból mint a szar!
2013. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha benn vagy(tok), zárd be az ajtót (vagy ha nincs zár/kulcs, akkor egy széket tegyél oda a kilncs alá támasztva), akkor nem tudnak csak úgy bejönni.


Egyébként valószinüleg megszokták, hogy az a szoba "üres", ezért leszoktak a kopogásról.

2013. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megszokták már hogy nem vagy otthon és hogy akkor kitudja hányszor mentek be abba na szobába. Nálam is ugyanígy volt amikor bent voltam mindig kopogás nélkül jöttek be, mert egyszerűen 3 év külön lét után megszokták hogy az a szoba lakatlan. Anyám sokáig itt netezett mert nagyobb volt a hely, de amikor visszaköltöztem a gépét visszavittem az ő szobájukba. Persze már rászoktak a kopogásra nem kellett nagyon könyörögnöm nekik szerencsére, de baromi idegesítő volt így az elején, szóval megértelek.

Valószínű ez az oka hogy már megszokták hogy nem vagy otthon és szabadon bejárhatnak oda. Vagy amit még eltudok képzelni hogy ismét kisgyereknek néznek és azért csinálják, nem tudják elfogadni hogy már felnőttél és külön létre vágysz.

Nehéz ezt megmondani.

2013. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Netán megbeszélheted a családtagjaiddal, már nem vagy kisgyerek, akit ellenőrizni kell éjjelente. És jelentsd be, hogy a bezárt ajtó azt jelenti, ne zavarjanak. Akár csinálhatsz egy kis táblát az ajtódra, mint amilyent a szállodákban szoktak használni.
2013. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
22 évesen miért nem élsz külön, ha ennyire zavarnak a szüleid? Nyilván ők sem kérik, hogy kopogj, ha belépsz a nappaliba, vagy a konyhába....
2013. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De nem veszik eszre, hogy most itthon vagyok vagy mi?

#5 ha szerzel nekem olyan allast amibol el tudom tartani magam akkor hallgatlak. Amugy meg teljesen mas a nappali es a konyha is. Ez az en reruletem. Mielott bemegyek az o szobajukba en is kopogok mindig.

2013. júl. 18. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Ácsi. Az, hogy te milyen állást szerzel magadnak, az a te ügyed, a te tudásod és ügyességeden múlik. Ha nincs, hát nincs, az kizárólag a te dolgod.

Ha emiatt a szüleidnek kell téged eltartani, 22 évesen én összecsókolnám a kezüket, és nem ilyen bunkó tapír módon viselkednék velük, ahogy te.

Úgyhogy szerintem egy kicsit húzd össze magad.

2013. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Amado atya ***** válasza:
58%

Szerintem pedig nem bunkóság kizavarni azt, aki kopogás nélkül jön be a szobába, ha csukva az ajtó.


Én is nagyon sokszor mantráztam, hogy "Ha az ajtó csukva van, akkor azt szeretném, hogy úgy is maradjon. Ha kopogás nélkül rontasz be, ne csodálkozz, ha kizavarlak."


Hiába "anyuka fia" meg "én lakásom", mindezektől függetlenül kell a gyereknek egy magánszféra, amit mindig is megköveteltem, hogy betartsanak, és én is tiszteletben tartom a gyerekem magánszféráját, tehát igenis kopogok, mielőtt belépnék, ha csukva az ajtó.

2013. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

15:45-ös: "22 évesen miért nem élsz külön, ha ennyire zavarnak a szüleid?"


OLVASD már el a kérdést!!!! A kérdezö most átmenetileg otthon, mert tanul valahol és most szünet van! AZ természetes, hogy ilyenkor hazamegy.


Ugyanígy természetes dolgog(nak kellene lennie), hogy egy családban mindenki tiszteletben tartja a másik magánterületét, és egymás szobájába csak kopogtatás után megy be. Ez természetesen a NAPPALIRA nem vonatkozik, de a gyerek szobájára, a szülök hálószobájára, a fürdöszobára már igen.

2013. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!