Érzelmi terror vagy nem?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni...

kiskoromban nem voltak barátaim (12 körül), mert a szüleimnek egy sem tetszett. Később, mikor már az orvos pszichológushoz utalt, rájöttek hogy változtatni kellene (14), engedékenyebbek lettek, én meg kezdtem helyrejövögetni. Egy éve jött pár probléma, többek között édesanyám betegsége, és szépen lassan, de megint elkezdett szorulni a gyeplő. Most 21 éves vagyok, párkapcsolatba belekezdeni még sose mertem, ez hagyján, de magánéletem is újra kicsúszik a kezeim közül. Konkrétan abból áll az életem, hogy itthon ülök, szorgalmi időszakban eljárok egyetemre, és ennyi. Ha 2-3 havonta összeülhetek a barátaimmal egy teára, az már nagyon jó arány.

Legfőképp a betegséggel zsarolnak, hogy meg hogy halálra aggódtatom az egész családot, ha egyedül elmegyek valahová/egyéb más, nevetséges indok csakhogy a bűntudatnak köszönhetően a szárnyaik alatt tartsanak.

Most egy szerencsés véletlennek köszönhetően sikerült elszabadulnom egyedül egy hétre (család ismerőseivel, így még elviselték a dolgot), és ott szabadon még inkább láttam, hogy konkrétan nincs életem. Vagy engedek nekik és szépen lassan itthon sorvadok el, vagy egyszerűen lelépek, de többszöri megfontolás után még az öngyilkosság is egy ésszerű megoldásnak tűnik.

Vagy egyszerűen csak a sarkamra kellene állok, bár nem tudom hogy legyek bűntudat nélkül határozott.

Te mit tennél a helyemben?


Köszönöm hogy elolvastad kicsit "Nem rinyálhatok senkinek, elmondom hát mindenkinek" bejegyzésre sikeredett :D



2013. júl. 23. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a sarkamra állnék. keresnék egyetem mellé munkát (tudom, hogy nem könnyű, hónapok óta keresgélek) és irány albérlet. ne hagyd, hogy elvegyék tőled a fiatalságod! ha ezek után azt mondják rád, hogy önző vagy, akkor nézzenek magukba.
2013. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen zsarolás, semmi köze apukád betegségéhez.

21 éves vagy, kellene, hogy saját magánéleted legyen.

AHogy az előző írta, keres valami diák munkát, és koncentrálj magadra. Apukád nem attól fog meggyógyulni, hogy a te életedet is tönkre teszik.

2013. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz elmenni pár napra, úgy hogy nem szólsz otthon, hagy izguljanak. Utána megmondod, hogy miért tetted. Vegyék észre magukat. Idősek a szüleid? Amúgy ismerős a helyzet.
2013. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Húhh, köszönöm szépen mindenkinek. Őszintén szólva nem hittem volna, hogy ennyire egyöntetűek lesznek a válaszok.

Ma már egyébként tényleg majdnem kibukott belőlem, "hogy attól még hogy én ki sem teszem a lábam itthonról, senkinek sem lesz jobb", de visszafogtam magam... nem tudom hogyan tudnám megértetni velük hogy nagyon szeretem őket, de nem vagyok már gyerek.

A legjobb megoldás tényleg az önellátás lenne, kérdés hogy így tudom-e vinni normálisan az egyetemet. De ha nem menne így, az én helyzetemben mit akkor is mit veszíthetek, ha legalább megpróbálom? :D


A szüleim 50 körüliek.

2013. júl. 23. 20:30
 5/9 A kérdező kommentje:
"Nem tudsz elmenni pár napra, úgy hogy nem szólsz otthon, hagy izguljanak." gondolkodtam ilyesmin, de (ha a bűntudatot lehagyjuk) ez már tényleg sok lenne nekik (egészségügyileg). Bár lehet hogy hatna, csak nagyon 50-50%. :D
2013. júl. 23. 20:32
 6/9 anonim válasza:
Szerintem mondd meg kerek perec: Vagy hagynak neked teret és magánéletet, vagy lelépsz otthonról és elfelejthetnek. Legyél határozott...nehogy már teljesen tönkretegyék más életét
2013. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a betegségük a szüleidnek?
2013. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Édesanyám tüdőrákos (nem dohányzott), édesapám pedig mióta ez kiderült pánikbeteg.
2013. júl. 24. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát így tényleg nehéz helyzetben vagy. Bár betegséggel zsarolni valakit akkor se helyes. Valamit csak ki kellene találnod, 21 évesen már a saját életedet kell élned.
2013. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!