Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki évekig terrorizálja a családját, és ne emlékezzen rá?

Figyelt kérdés

Apám egy alkoholista, aki ha haza jött a munkából egyből ivott, és részegen kötekedett, üvöltött, ordított, hogy megöl minket.

Anyámmal is így beszélt.

Én 1 év után elköltözhettem, mert az utolsó 1 év iszonyú volt. Minden nap rettegés volt, ha haza jött, mert engem is a semmiért lehordott, üvöltött, hogy mit képzelek meg minden.

De tényleg, semmi rosszat nem csináltam, csak Ő egy agresszív alkoholista állat, aki már azért bele köt másokba, ha rá néznek, és egy gyereknek még ennyit se kell csinálnia, csak legyen balhé...


És elköltöztem 2 éve. És most találkoztam vele.

És mondta hogy nem tudja, miért haragszom rá, nem emlékszik semmi olyan dolgora, amiért haragudhatnék...

És halál komolyan mondta.

1 évig, még előtte is voltak balhézása, csak akkor kb. heti 2x szerencsésebb esetben, de 1 évben minden nap: haza jött, alkohol, ordítás, és alvás.

Így telt egy éve.

És józanon is ordított elég sokat napközben, ha otthon volt.

Arra miért nem emlékszik?


Most komolyan, van olyan, hogy valaki hónapokig terrorizálja a családját, és elfelejti?

Szerintem ez nagyon nagy hazugság!



2013. jún. 19. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván csak adta az ártatlant, és nem akarja beismerni, hogy ő hibás lenne bármiben is.
2013. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Aki erős alkoholista az egy idő után meghülyül, és szó szerint egyik pillanatban jól viselkedik másikba meg ver

Létezik, de ehhez kell egy fajta hajlamosság

2013. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emlékszik ő csak könnyebb azt mondani hogy nem tudom miről beszélsz. Ha bevallaná hogy ő a hibás akkor szembe kéne néznie azzal hogy mit csinált, azt meg nem meri. Valaki kitalál valami indokot, pl azt, hogy megérdemelted, valaki meg csak egyszerűen azt mondja hogy ő ilyenre nem emlékszik. Nehogy higgy neki, nagyon is emlékszik.
2013. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Az alkoholizmus torzítja a személyiséget.Ráadásul, amit totál részegen mondott, csinált azt valóban akár el is felejthette, legtöbb emberre jellemző, hogy nem emlékszik, mit csinált részegen.A józan veszekedéseit sem biztos, hogy ő úgy fogja fel, minta környezete.Ő olyan lehet, akinél ez egy megszokás, hogy talán akkor is ordít, ha nem is haragszik igazán.

Tehát azt gondolom, valóban érezheti úgy, hogy ő nem akart neked rosszat, tehát úgy gondolja, nincs miért haragudnod rá.

2013. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholizmus nélkül is tapasztaltam olyannak bőven aki igy viselkedett majd késöbb játszotta az értetlent.

Különböző fokozatok vannak, van aki csak verbálisan törli bele a másikba a lábit rendszeresen majd értetlenül áll hozzá hogy miért utálják.

Szerintem itt nem az alkohollal van baj hanem egyfajta személyiségzavar ez.

Az alkohol csak jobban kihozza ezt belőle illetve a személyiségzavar az egyik oka annak hogy egyáltalán alkoholista lesz valaki.

Ugyanabban a nehéz helyzetben van aki a kiutat keresi van aki meg a szesz után nyul...


Hazugság de elképzelhető hogy ő maga igaznak hiszi... az emberi elme fura dolgokra képes...


A megoldás pedig valami olyasmi hogy megtanulod élni az életedet nélküle, igyekszel elfelejteni. Tudom sose lehet teljesen elfelejteni, erre mondják hogy mindenkinek megvan a keresztje amit élete végéig cipelni kénytelen...


Nyilván apádnak is megvan a maga keresztje ami túl nehéz neki, s emiatt roppant meg, emiatt vált ilyenné...

2013. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alkoholt ivott, de nagyon is tudatánál volt. Ha mást nem, bocsánatot kért volna.

Én apám is ilyen volt, terrorban tartott minket (de nem voltak szenvedélybetegégei!), üvöltözött, vert minket. 4 évig nem láttuk egymást, majd visszahallottam, hogy milyen hálátlan vagyok, hogy rá sem nézek. Egy évvel később meglátogattam és kérdezte, hogy miért nem látogattam meg "apucit", amikor ő úgy szereti a kicsi lányát és milyen jó életet biztosított nekünk. Kérdeztem, nem emlékszik arra amiket tett? És tettette, hogy nem.. nem kell elhinni nekik...

2013. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ö nem úgy éli meg ahogyan te. Neki ez természetes viselkedés, nem vert meg, nem bántalmazott testileg, azt gondolja ö jól cselekedett.

Valószínü ö is ilyen családi háttérböl jött, az ö szülei is ordítoztak vele.

Szerintem ha már elköltöztél ne haragudj rá, ez van, ezen már nem tudtok javítani, de a kapcsolatot tarthatjátok.

2013. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is emlékszik, csak van olyan gerinctelen és pofátlan, hogy a szemedbe letagadja. Ezt már én is lejátszottam egyszer az én apámmal, aki szintén iszik és amikor mindent tagadott és még engem állítottak be hülyének, aki magába beszéli a dolgokat, akkor nagyon nagyot süllyedt a szememben. Egy józan emberrel is átéltem ugyanezt. Ez nem alkohol, nem személyiség zavar, meg nem torzult emlékezet, hanem gerinctelenség és aki ezt csinálja, azt jó messzire el kell kerülni, mert egy áruló.
2013. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

LÉtezik. Apám évekig verte anyámat,próbált minket is,de anyu közéjük/közénk állt,így ő kapta azt az adagot is. Apám erről leszokott úgy 10 éve,amikor 17 évesen elé álltam a nagykéssel,h adj rá okot...

A mai napig tagadja (bár 3 éve nem beszéltem vele) hogy ő bármi ilyet tett volna,pedig ment ez vagy jó 19-20 évig...

Hogy miért teszi? Nem tudom. Szerintem mert nem AKAR emlékezni rá.

2013. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!