Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érzelmi zsarolás ellen mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi zsarolás ellen mit lehet tenni? Hogyan értessem meg vele, hogy nem bírom, ha lelkileg terrorizál? Ő észre sem veszi.

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. 7 hónapja vagyunk együtt, szeretem őt, de már a szakításon is gondolkoztam, egyszerűen nem bírom ezt tovább.

Folyton zsarol lelkileg... bármilyen vitánk van, ő egyből fenyegetőzni kezd. "Nem mondanál nekem ilyet, ha igazán szeretnél! Egyszerűbb lenne minden, ha leugranék a hídról. Vagy akkor szakítsunk, tessék! Legyen vége! De akkor biztosan kiugrom az ablakon!"

Kb ilyen mondatokat képzeljetek el, ez csak egy pár példa volt arra, miket szokott mondani. És ilyenkor SEMMI nem használ! Mondom neki, hogy szeretem és nem akarom, hogy szakítsunk, akkor elkezd bőgni, hogy de, de, ő igenis látja rajtam, és biztosan van valakim. Győzködöm, hogy nincs senki más, csakis őt szeretem, akkor meg szinte felbátorítva érzi magát, hogy folytassa ezt az önsajnálatot ("Sajnálom, hogy ennyi gondot okozok neked a szerelmemmel, sajnálom, hogy ilyen nagy teher vagyok neked... tényleg mindenkinek csak jobb lenne, ha mennék és most azonnal leugranék a hídról... úgyse hiányoznék senkinek"), ha viszont másik taktikához folyamodom, nem puncsolok, hanem belemegyek a vitába, akkor még rosszabb. Volt már, amikor rávágtam, hogy jó, oké, szakítsunk! Akkor teljesen kiborult, kikelt magából, sírt, zokogott, üvöltözött, fenyegetett, hogy ha szétmegyünk, ő megöli magát. Amikor mondtam neki, hogy dehát te mondtad, te akartál szakítani, mintha csak a falnak beszéltem volna.


A másik, hogy úgy érzem, ő direkt keresi az ilyen alkalmakat, hogy vitatkozhasson velem. Próbáltam már vele megbeszélni kb ezerszer, hogy nekem ez így nem jó, változtasson, én nagyon szeretem és nem esik jól, amikor így viselkedik velem, és mindig megígéri, hogy megváltozik, és oda fog erre figyelni, de közben meg még csak az igyekezetet se látom rajta. Megígéri, esküdözik, hogy megjavul, de soha nem történik semmi sem.

Direkt belém köt, hogy vitatkozni kezdjek vele, és utána előadhassa nekem a hisztit, meg ezt az egész "kiugrom az ablakon" dumát. Egyszerűen már nem tudom, mit csináljak.

Én alapvetően eléggé nyugodt alkat vagyok, nem szoktam beleugrani a vitákba, ha nem muszáj, inkább próbálom elkerülni őket, de ő meg direkt provokál. Pontosan tudja, hogy engem nem igazán tud belekergetni egy vitába, ezért már azt csinálja, hogy direkt olyasmikkel szurkál, amiről nagyon jól tudja, hogy nekem nagyon rosszul esik, vagy fájdalmas dolog a számomra, és ezzel próbálja kiprovokálni, hogy belemenjek a vitákba. Azt se tudom, miért jó ez neki, miért szeret ennyire veszekedni... egyszer azt mondta, mikor megkérdeztem, hogy miért csinálja ezt folyton, hogy ő így vezeti le a feszültséget, és neki erre szüksége van, meg hogy utána mennyire jól esik aztán kibékülni. :S Nem is értem...


Már igazából ott tartok, hogy szakítani se merek vele, mert sajnos egyáltalán nem vagyok már benne biztos, hogy tényleg nem teszi meg, amikkel fenyegetőzik... eléggé labilis érzelmileg, és én őszintén mondom, hogy kinézném belőle... :S

Arra volt már példa, hogy egy ilyen "szakítás" után, amikor rávágtam, hogy jó, oké, legyen vége, a hisztizés befejeztével bezárkózott a szobájába, és onnan kiabált ki, hogy ő most leugrik az emeletről. Nem tudtam vele mit csinálni. Egész éjszaka csak bőgött, és aztán 2 napig nem jött ki a szobájából, csak sírt, meg bömböltette a zenét. Még suliba se ment. Azóta nem merek már ilyet csinálni, hogy azt mondom, "vége"... :S


Kérlek, adjatok valami tanácsot! Mit lehet egy ilyen helyzetben csinálni? Ti mihez kezdenétek egy ilyen lánnyal? Nem merem ott hagyni, mert őszintén mondom, félek, hogy egyszer beváltja valamelyik fenyegetését és tényleg leugrik valahonnan...


22/F (csaj 21/L)


2012. ápr. 1. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ugatós kutya nem harap.. :)
2012. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vagy hagyd ott vagy maradj vele, ez legyen biztos, és te ne játszadozz vele, keríts egy barátot, aki szót ért vele, vagy barátnőt, mindegy...csak beszélgessen vele, többször is. elég beteges lehet.
2012. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mond el a szüleinek vagy vidd el pszichológushoz

Amúgy lehet,hogy meg sem tenné....ha ilyet csinál ráncigáld oda az ablakhoz és mond azt neki,hogy most kilöklek bazz,lehet hogy összefosná magát és észhez térne,kicsit legyél erőszakos

2012. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem bírnám idegileg.Én is nő vagyok,de életemben nem vágtam le ilyen hisztiket.Ő ilyen marad szerintem,ezen nem tudsz változtatni.A kérdés,hogy meddig bírod.
2012. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Kinyitnám az ablakot...

Hagy el. Vannak normális lányok is. Fiatal vagy. Ha találsz egy normális lányt, akkor fogod megérteni, hogy mennyire jó döntés volt dobni őt.

Biztos vagyok benne, hogy már rég nem ezt a lány szereted, hanem a kapcsolathoz ragaszkodsz.

2012. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából csak félek kilépni ebből a kapcsolatból az esetleges következmények miatt. :S Mert mi van akkor, ha szakítok vele és ő tényleg öngyilkos lesz? És akkor még nem leszek ott az ajtajában, hogy győzködjem, hogy ne tegye meg... :S Értitek, hogy mi a gond, ugye? :S

Én is tudom, hogy nem megy, nem működik... de nem merek vele szakítani, mert nem venném a lelkemre, ha aztán tényleg történne vele valami miattam. :S

2012. ápr. 1. 11:25
 7/14 anonim ***** válasza:
el azért elég nehéz helyzet... Mi van, ha TÉNYLEG leugrik... huhh... Hát, szerintem mondd meg neki, hogy nem javult meg. Kezdd el őt bántani, megváltozni, érd el, hogy ő akarjon szakítani. Vagy beszélj a családjával...
2012. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
utolsónak igaza van. beszélj a családjával, hogy ilyeneket mond, ezért megromlott a kapcsolat. és hagyd el. ennek semmi értelme.
2012. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ülj le vele megbeszélni, lehet, hogy most tényleg nem megy, de mindent meg lehet oldani. Az ilyen lányoknak általában a törődés vagy a sok beszélgetés hiányzik, azért veszekednek, hogy "beszélgessetek". Mondd meg neki, hogy nem bírod tovább, vagy végre felnő, és abbahagyja ezt a gyerekes, szánalmas viselkedést vagy viszlát. Egy esélyt megérdemel, biztosan nagyon szeret.

Vagy csináld azt, hogy hagyd ott pár napra, vagy csinálj valami olyat, ami szerinted észheztéríti. Nem fogja megtenni, hiába mondja, ne félj. Tapasztalat..

2012. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Igy akarod leélni az életedet?Ez csak rosszabb lesz..s lassan a szerelmet is megöli.Jobb minél elobb kilépni.Persze nem drasztikusan...kérj tole idot,amikor hisztizik.Hátha átgondolja a viselkedését.Es változik.
2012. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!