Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyük fel, hogy van egy öt...

Tegyük fel, hogy van egy öt hónapos kisfiatok akit születése óta egyedül neveltek. Megismerkedtek egy pasival aki a sajátjaként szereti a gyereketeket. Megengednétek a kicsinek, hogy ha beszélni kezd akkor apának hívja majd a párotokat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 09:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha a párodnak nincs ellenvetése, akkor igen. Mondjuk ez függ attól is, hogy a gyerkőc tudja -e majd, hogy ki a vérszerinti apukája.
2013. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2013. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
igen. főleg, ha a valódi apja nem kíváncsi rá. azt viszont később elmondanám neki, hogy nem ő az igazi apuka.
2013. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Csak akkor, ha komoly a kapcsolatod a pároddal. Azt nem teheted meg a gyerekeddel, hogy az apjaként fogad el egy férfit, aztán egyszer csak meg kell válnia tőle.
2013. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen. De nem rögtön, csak ha már komoly a kapcsolat és együtt is éltek. Az én apukám is a mostohapapám. :)
2013. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a gyerkőc hogyan fogja szólítani a párodat csakis rajtatok múlik. Ha most a keresztnevén szólítod, és a gyermeknek is így említed, akkor az fog rögzülni.

Ha a kapcsolat még pár hónapos, akkor szerintem jobb, ha nem mentek bele abba, hogy apaként tekintetek a férfira. Nem lehet tudni előre, hogy a kapcsolat meddig fog tartani. (Kívánom, hogy nagyon sokáig tartson!) És egy esetleges szakítás nagy trauma lenne a gyerek számára.

Akárhogy szólítja valószínűleg kötődni fog hozzá.

2013. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az anyuka csak az egyik rokonom. Már együtt élnek a pasival és mindenhová viszi a pasi a gyereket magával.
2013. júl. 24. 09:16
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, persze, hogy megengedném! Feltéve, ha tudom, hogy azzal a férfival elég komoly a kapcsolatunk, mert szegény gyerek mivé nőne fel, ha félévente mást kellene apának hívnia.
2013. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd végig, és megérted, hogy miért igen a válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk más a helyzet, mert az fiamnak van apukája, de mi sem voltunk egy pár mikor megszületett. Így alakult sajnos, nem illettünk össze. A kisfiam 3 hónapos volt mikor megismerkedtem a párommal (pedig igazán nem hiányzott és nem kerestem senkit) Ennek 7 éve. Azóta a férjem és imádja a fiam, a fiam viszont. De a keresztnevén hívja. Őt is a mostohaanyját is, akivel szintén ugyanilyen szuper a kapcsolata. De nem keverjük a dolgokat, van apja, anyja, ők "csak" mostohák. Úgy rajonghatnak kölcsönösen egymásért, ha mondjuk Pistinek és Julikának szólítja őket.

Nem tudom nálatok milyen a viszony az apával. Ha tartja vele a kapcsolatot nem kellene szerintem így hívnia párodat. Ha nem látogatja más tészta, de én akkor is várnék még. Emlékszem, hogy egy ideig én is féltem hogy mi lesz ha szakítunk, vagy mi lesz ha az apja szakít a mostohaanyjával, hogy dolgozza ezt fel. Várjatok még egy kicsit a nagy családegyesítéssel, ne a gyerek sérüljön, hogy egyszer csak már nincs ott "Apa"

2013. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!