Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek tényleg eltávolítja...

A gyerek tényleg eltávolítja a házastársakat egymástól?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy onnan ha gyerek van már ő az első és addig, amíg fel nem nő ő lesz a központ és a házastársak eltávolodnak valamilyen szinten egymástól, és akkor találnak újra egymásra, ha a gyerekek már felnőttek. Én ezt nem így gondolom, de a körülöttem levő gyerekesek mind ezt mondják. Ez tényleg így van? :/
2013. júl. 24. 21:14
 1/10 gömbicica ***** válasza:
35%

szerintem nem igaz.

ha eltávolodnak a házastársak az nem a gyerek miatt van.ha már a gyerekek felnőttek, addigra a szülők min. 40-esek. ha addig elrontották, akkor ezután müvészek, ha visszacsinálják.

2013. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Épp ellenkezőleg, egy közös gyerek örökre összeköti őket. Szerintem:)
2013. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem így van. A házaspároknak a gyerek születése után is törekedni kell arra, hogy legyen idő egymás kényeztetésére, boldogságára. A legtöbben ott követik el a hibát, hogy amint megszületik a baba, ő áll a középpontban, és senki nem érdekes onnantól csak a gyerek. Ha sem a feleség sem a férj nem érzi magát elhanyagoltnak, kirekesztetnek akkor nem lesz gond..

Én több mint 25 éve vagyok férjnél. 4 gyermekünk van. Ikrek is vannak. Mi a férjemmel nem távolodtunk el, még 25 év után is megtud kergetni a kertben egy kis etye-petyére..:) Amikor a srácok kisebbek voltak akkor is törődtünk egymással, akkor is fontos volt, hogy szép legyek a férjemnek, és ő is törekedett mindig arra, hogy érezzem fontos vagyok neki. A gyerekek is fontosak voltak, de a szerelem is. Ma már mind a 4 gyerek felnőtt lett így van időnk újra fiatalnak lenni...Újra csak magunkkal foglalkozunk...

Ha valaki csak a baba/gyerek körül forog az később magányos lesz..Legalábbis szerelem terén)

2013. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez pont fodorítva van. Egy gyerek tényleg igazán össze köti a házasokat, sokkal több időt egymással töltenek ilyenkor, kirándulni a picivel, fürdetés, etetés, mindenhol együtt vannak és ez még romantikus is lehet, tolni a babakocsit este a városba, vagy bárhol.Ha kicsit nagyobb lesz fagyizni, parkba menni. És nem kell feltétlenül a babáról szólnia, jó oké persze arról is, de attól a perctől ők már szülők, ez róluk is szól. :) Nem igazán tudom ez hogy van de az első gyerek tuti még jobban összekapcsolja a házastársakat.
2013. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rossz, felületes kapcsolatokat elrontja, a jó, megalapozottakat meg csak még jobban összekovácsolja.
2013. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerek születése után tönkre ment a kapcsolat. De hazudnék ha azt mondanám hogy a gyermekünk születése miatt volt ez. Ez nem így van. Nekünk már a gyerek születése előtt sem volt jó, és mi azt hittük, hogy egy közös gyerek megmentheti a házasságunkat. Voltaképpen még azt se akartuk észrevenni hogy nem vagyunk egymás mellett boldogok.. A gyerek születése döbbentett rá minket, hogy nem fog működni..


Én hiszem hogy ahol a gyerek születése tönkre teszi a kapcsolatot, az eleve nem is volt jó kapcsolat, csak vaksik észrevenni ahogy a mi esetünkben történt..

2013. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:33

Azért egy baba nem csak a közös fürdetésből, sétákból és fagyizásból áll. Ott van a sok havi (esetleg évi) kialvatlanság, a betegségek, a sok pelenkacsere, hányások, balesetek. A dackorszakban az állandó hiszti, és ettől az apának-anyának is cérnaszálú az idegei..

Amikor az apa elmenne kikapcsolódni mert elege van az állandó gyerek sírásból, de az anya sértve érzi magát mert ő is menne, de nincs kire hagyni a gyereket.. Az állandó viták a szülők között...és persze a pénz.. Mert ha nincs pénz, akkor nincsenek közös nyaralások, közös fagyizások..


Ha ezeket egy házaspár együttesen, sikeresen végig tudják csinálni akkor a kapcsolat szoros marad, és lehet akárhány gyerekük ők együtt maradnak.. De ha csak egyik szülő feladja, akkor vége.. Akkor teljesen mindegy hogy van gyerek vagy nincs.. Az egyszer úgyis vége lesz.

2013. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minket nem távolított el egymástól. Természetesen bizonyos értelemben ő az első, de ez nem jelenti azt, hogy a szülők kapcsolata rosszabb lenne, mint a gyerekek előtt. Csak máshogy kell szervezni egy gyerekes család életét, mint egy gyermektelen párét.
2013. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló leírta, amit szerettem volna:) kétségtelenül hatalmas próbatétel ez egy kapcsolatnak, sok lemondással jàr, idő, energia. Türelmet és érettséget követelő kihívás. Minket is majdnem bedarált a gépezet, de idejében kapcsoltunk:) egy hadilábon álló kapcsolat azonban nem bír el egy csöppséget, pláne ha a szülők így akarják megmenteni a kapcsolatukat.
2013. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Hahó, évezredek óta nem távolítja el az embereket egymástól.


Akkor amikor 100 éve megszületett a 9. gyerek, akkor kilencszeresen el voltak távolodva egymástól a házastársak?

2013. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!