Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak rosszat a...

Miért akarnak rosszat a szülők a lányuknak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősről van szó, 38 éves nő már, a szüleivel él együtt, ráadásul a volt házasságából van egy 15 éves fia is.

Azt a nőt kiskora óta hajtja az anyja, ha már le mert ülni olvasni pár percre, egyből rászólt, hogy sok tennivaló van, mosogasson, takarítson, stb...gyakorlatilag egy percet sem pihenhetett. Az apja nem szerette őt, nagyon elnyomták, ami most érződik rajta, saját pénzéből fizette a főiskoláját, a szülei semmiben se támogatták, sőt, kikövetelnek tőle a mai napig mindent, fizetését, stb...

Már nagyon éleződik a feszültség közöttük, fiatalabb korában öngyilkosságon is gondolkodott az anyja miatt.

Elég kis szerencsétlen nő lett belőle, nem is nagyon tud magának társat találni a gyereke miatt(is).

Ez a nő nagyon kedves, segítőkész, egyébként tanár, kisgyerekekkel foglalkozik. Láttam róla gyerekkori képeket, egy nagyon aranyos gyerkőc is volt, olyan kis kedves, visszahúzódó, szerény.

Többször voltam náluk, jól ismerem a családot. Csak sokszor beszélgetek vele, és rengeteget sír emiatt.

Viszont van egy nagyszájú, közönséges húga ennek a nőnek, akit viszont szeretnek, kedvelnek a szülei.

Az anyján látni, hogy sátáni gyönyörként éli meg, hogy a lánya ilyen kis szerencsétlen, nincs senkije, élvezi ezt, de ha lesz valakije, elkezdi fúrni a lányát ő is, meg a nő húga is.

Mintha azt látnám, hogy aki kedves, meg aranyos, jó ember lett, abba rúgnak hatalmasat, aki meg közönséges, műveletlen valaki lett, azt favorizálják.

Ja, ennek a nőnek van diplomája, több oklevele, stb, lehet, ez irritálja őket? Nekik nincs ilyesmi, az apja kifejezetten olyan, ha valaki okosabb mer lenni nála, azt egyszerűen leugatja, semmibe veszi. Egy közönséges bunkó.

Jó látom, hogy ez egy beteg dolog a szülők részéről?

Hogy lehetnek ilyen szülők?



2013. júl. 20. 10:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mielőtt még valaki írná, nem én vagyok akiről szól a történet, csak egy közeli hozzátartozó vagyok, akit nagyon zavar ez az egész, és nagyon sajnálom ezt a nőt. Nem tudom mit tehetnék, csak lelkileg tudom támogatni sajnos.
2013. júl. 20. 10:04
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Egy ismerősről van szó, 38 éves nő már, a szüleivel él együtt,



ez itt a probléma... ha a hölgyet tényleg annyira zavarná ez a dolog akkor már nem lakna otthon (ismerösöm 16 éves volt mikor elege lett az apjából, fogta magát és elköltözött otthonról: egy akkori osztálytársához, akinek a szüleivel is jóba volt)

2013. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tanár, a fizetéséből nem nagyon tud lépni előre, párja nincs. Meg ahogy írtam, nem egy életrevaló valaki lett belőle, nem egy jég hátán is megélő valakit kell elképzelni.
2013. júl. 20. 10:20
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Te azonkívül, hogy együtt sírsz vele, nem tudsz többet tenni. Ő tudna önmagáért tenni, ha jó messzire elköltözne, akár albérletbe. Egy albérlet sokkal jobb hely a kínzókamrához hasonló börtönnél! Tudom mennyi egy pedagógus jövedelme. Azt az időt, amit nyerne a molesztálások elmaradásával, fel tudná használni egy kis fizetéskiegészítésre, magánórákat adhatna. A sírdogáláson kívül, erről lehetne meggyőzni, esetleg...
2013. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Egy tanárnak nem lehetetlen albérletbe költöznie hogy egyedül tartsa fenn magát és a gyerekét.

Én is ismerek egy ilyen nőt, aki a 7 éves lányával él együtt albérletbe. A nő 32 éves nagyon kedves, fiatalos, kinéz vagy 26 évesnek is, de ő is egyedül él albérletbe, tudom mennyi egy tanár fizetése, de mégis elvan ott. Ős a nyári szünet alatt is rengeteg plusz munkát vállal amiből telik extrább dolgokra is nem túl nagy dolgokra de megengedheti magának a kirándulásokat egy laza párnapos hétvégéket időnként. Ő is letudja a munkát az iskolába reggel 8-tól délután 3-4 óráig dolgozik általában aztán vagy addig se, aztán hazamegy foglalkozik a kislányával, időnként tart külön órákat is.

Nem lehetetlen ez az elköltözés csak akarnia kell és már el is mehet onnan.

De ha nem akar tenni ellene akkor meg ne sírjon.

2013. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest hogy nem rólad szól a történet, nagyon foglalkoztat. Ez mar a masodik kérdésed róla.... http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..
2013. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pont ezt a kérdést akartam linkelni, utolsó!
2013. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

utolsó, és ez téged miért zavar?

Ügyes vagy, hogy megtaláltad...

Igen, foglalkoztat, és még mindig nem rólam szól.

De ha csak furkálódni vagy itt, és másnak a magánéletén röhögni, ez is téged minősít...

2013. júl. 20. 10:45
 9/14 A kérdező kommentje:
vagy utolsó előtti, de tökmindegy.
2013. júl. 20. 10:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves Mikulás, először is nem kell privát üzenetet küldeni, másodszor pedig azért zavar, mert a szabályzat szerint nem teszünk fel egy kérdést többször, hanem max kiemeljuk....
2013. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!