Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyakorlatilag tehernek nevelte...

Gyakorlatilag tehernek neveltek, jogosan vagyok rájuk dühös?

Figyelt kérdés

A szüleim semmire sem tanítottak meg,nem adtak feladatot soha,nem állítottak példát semmivel,aboszolút sehogy sem neveltek,minden amit a világról tudok az az iskolából van,más emberektől,vagy magamtól néztem utána.Nem tanították meg hogy illedelmes legyek(a szomszéd bácsi tanította)hogy hogy beszéljek idegenekkel(magamtól)hogy hogy kell munkát keresni(még mindig nem tudom mi fán terem egy önéletrajz)nem motiváltak hogy jó legyek az iskolában vagy akárhol(a tanárok tették helyettük)nem mondták el hogy az én döntésem hogy milyen akarok lenni(most kezdtem el önmagam keresni)nem beszéltek semmi olyan dologról velem ami valamit épített volna a jellememen,nem tanítottak felelősségre.

Semmit sem tanítottak meg,és dühös vagyok rájuk ezért.

Szeretem őket,nagyon is,de borzasztó szülők.Nehéz leírni,de így van,már látom.

Nem tudom nem okolni őket azért ami lettem.Nincsenek barátaim,nem tudom hogy engedjem el magam,fogalmam sincs ki vagyok.

Tudom hogy sokan azt akarják mondani hogy milyen jó nekem,végiglustultam az egész gyerekkorom,de krvára nem jó.Tele vagyok komplexusokkal,gyenge vagyok kívülről,belülről,és fogalmam sincs hogy mit kezdjek az életemmel.

Volt egy idő mikor olyan dühös voltam,hogy azt gondoltam hogy "Ha tehernek neveltek,akkor jól terhükre is leszek,egyék meg amit főztek" szándékosan idegesítettem őket,mindent befaltam a hűtőből,nem pakoltam el semmit magam után,elvégre sose mondták,akkor miért várják el hogy hirtelen tisztaságmániás legyek?

Ez afféle bosszúhadjárat volt,nem tudom milyen reakciót vártam,de már nem is számít.Ha rám szóltak csak még dühösebb lettem és ugyanúgy folytattam a pusztítást.Ha nem,akkor azért csináltam hogy ide figyeljenek végre.

Nem tudom,már lassan mindenért őket kezdem okolni.

Mit gondoltok erről mint szülő,gyerek?


18L


2013. júl. 25. 09:31
 1/5 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, van kedved beszélgetni?

15/L

2013. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már kicsit idősebb vagyok, de én is sokat okoltam a szüleimet a hibáikért, ami volt bőven. De rájöttem, hogy csak azért foglalkoztam velük állandóan, mert nem voltak barátaim és nem volt életem, ezért nem is tudtam nagyon mással foglalkozni. Én meg alapvetően egy kifelé forduló ember vagyok és egyszerűen muszáj másokkal foglalkoznom, nem tudom megállni, hogy ne. És mivel nem volt más, ezért csak a körülöttem lévőkkel tudtam, akik a családom, de velük sose voltam jóban. Szerintem keress barátokat és hagyd a fenébe a szüleidet, ők már nem fognak változni. Már amúgy is 18 vagy, felnőtt, inkább a saját életeddel foglalkozz.
2013. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők jó példát mutattak, Szorgalmasan dolgoznak, illedelmesek? Mert azzal nevel a szülő, nem prédikációval.
2013. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt az energiát, amit arra fordítasz,hogy a szüleidet hibáztatod, inkább fordítsd saját magadra. Hidd el megéri! 30 éves vagyok, 20-on éves koromig egy rántottát nem tudtam volna összerakni, a csekkjeimet apum fizetgette és még sorolhatnám. Anyám erőszakkal akart nevelni, zsarolással, fenyegetőzéssel, tiltással= lett is belőlem egy szánalmas, jellem gyenge idegroncs, aki mindenkitől félt és sosem voltak barátai.Az igazi nagy változást az hozta, hogy az első munkahelyem jó messze volt- hál' Istennek!- így lekerült rólam a póráz. Önállósodtam, egyre talpraesettebb lettem, az emberek megkedveltek... és ami a lényeg: az anyagi függetlenség elhozta a szabadságot. Bár a mai napig is úgy kezelnek, mint egy kis idiótát, (30 elmúltam) és ha hagynám teljesen kontroll alá vonnák az életem. Náluk az állandó téma, hogy mennyit keresek mire költök, miért nem teszek félre többet, mit és mennyit eszek, mifenének járok tornázni stb. Megtanultam, hogy ilyenkor kell szépen mosolyogni és becsukni az ajtót magam mögött. Jah és jó példa nincs előttem; anyám sosem engedett a konyhába- de most elvárná, hogy süssek-főzzek rá, azt akarná, hogy mindig pedáns rend legyen nálam, holott ráborul a kupi, olyan trehány és még sorolhatnám. Szóval a lényeg: próbálj meg függetlenedni, talpra állni, idővel munkát szerezni és hidd el, egy idő után nagy hálával fogsz majd rájuk gondolni, mert önerőből viszed majd valamire, s annál jobb önbizalom növelő pedig nincs is :) Szóval sok sikert az önállósodáshoz!
2013. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit ők tettek, az ő felelősségük. Az amit a saját életeddel kezdesz, a tiéd. Egy ponton túl már nincs értelme okolni őket, mert hamis önáltatás lesz. 18 éves vagy, felnőtt nő. Kezdd el kidolgozni, kigondolni, miylen ember vagy és mivé akarsz válni és tegyél érte! A szomorú gyerekkor, brühühü és harag nem vezet értelmes élet felé. Lehet sajnálni magad a köv. 70 évben, csak miért? Mindennek utána tudsz nézni, utána tudsz járni, szembe tudsz menni félelmekkel és hatalmas erő és potenciál van benned ahhoz, hogy az legyél, aki lenni akarsz. Jah, hogy ez melós? Igen, az. De nem lehetetlen, csak akarni kell és megmozdulni! Ők nem tettek érted semmit, úgy érzed, naés? Te tehetsz saját magadért! Nyomás!
2013. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!