Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám intézetbe akar adni....

Anyám intézetbe akar adni. Választhatok nevelőotthont, vagy attól függően helyeznek el, hogy hova járok iskolába, hol laktam addig?

Figyelt kérdés

Érdekelne még, hogy ott van-e valamilyen rendszer, pl. "takarodó", kötelező napirend az iskolába járáson kívül, zsebpénz, vagy hogy meddig maradhatunk kint, hétvégén el lehet-e menni, stb; vagy ilyesmiről ne is álmodozzak?


15/L



2013. júl. 26. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
12.12 te nem vagynormális.Menj te és add a tested akinek akarod ne egy 15 éves tinit oltogass a hülyeségeddel!!!
2013. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, remélem valamelyik beválik majd és nem kell nevelőotthonba mennem!

A nagyszüleim anyai és apai ágról egyaránt elhunytak még kiskoromban, és csak egy bátyám maradt, aki viszont munkanélküli, és alkoholista. :/

2013. júl. 26. 12:20
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
És nagybácsid/nagynénid sincs? Vagy apukádnak egy jó barátja, akinek a családjánál tudnál lakni?
2013. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
12%

Csak vicc volt na :D Hülyültem.


Egyébként viccet félretéve, ezt a megoldás, mármint összejössz egy sráccal figyelembe veheted pár év múlva.Havert is kivágták otthonról és összejött egy tőle 5 évvel idősebb csajjal hogy legyen hol laknia mert egyelőre ő is egyetemista.

2013. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy működnek ezek a dolgok, de talán jobban járnál, ha felkeresnél egy gyámügyest, hogy segítsen neked abban, hogy ne otthonba kelljen kerülnöd, hanem nevelőszülőkhöz. Mégis csak jobb lenne, ha egy rendes családhoz kerülnél, mint az otthonba. Vagy ha van tanárod, akiben bízol, lehet ő is tudna segíteni, hogy milyen kilátások vannak ilyen helyzetben.
2013. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Apu egyke volt, anyunak egy fiútestvére van, de ő jelenleg rehabilitáción van, mert az egyik lába lebénult. Egyébként ő dolgozik, de nem tudom, hogy el tudna-e tartani.

A tanárommal beszéltem erről, azt mondta, megnézi, hogy mit lehet tenni, de egyelőre ennyi.

2013. júl. 26. 12:35
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyi családsegítőhöz és gyámügyeshez fordulj, meg az iskolapszichológushoz, ha van.
2013. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tudja milyen intèzetben ne irjon már ökörsègeket..

Vam zsebpènz, vesznek ruhát is,iskolán kívül nem kötelező szakköre járni vagy ilyesmi.viszont tanulni kötelező.helyfüggő van ahol minden nap kimehetsz van ahol csak mondjuk h, sz, p plusz a hétvége. Kortól függ me nyi időre.ahol én voltam 16 éves kor után este 7 re kellett visszamenni.ha van plusz kérdésed irj privit. De ne aggodj nem olyan rossz mint mondják.

2013. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a családsegítőhöz. Biztosan vannak olyan nevelőszülők, akik ilyen helyzetben tudnak segíteni, és kapcsolatban vannak a családsegítővel. Szinte biztos, hogy nem az eddigi lakóhelyeden fogsz akkor lakni... Vagy próbáld meg a kollégiumot, beszélj anyáddal, hogy elmennél inkább kollégiumba, és nem nagyon mennél haza. Tanulj egy szakmát egy szakközépiskolában, utána akár dolgozhatsz, akár tovább tanulhatsz, de legalább már meg fogsz tudni állni a lábadon.
2013. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Mi lett a sorsod végül?
2017. dec. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!