Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám egy vadállat, remete...

Anyám egy vadállat, remete módjára akar élni, elege van az életből, miért?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy valamennyi agresszió rám is ragadt anyámról, és a nevelésem során, de én valamennyire tudom kezelni ezt, mivel idejében rájöttem, hogy valami bajom van. A probléma az, hogy egy vadállatként él a családban anyám, itthon botrány, nem hajlandó kommunikálni, csak csinálja saját dolgát (nem, nem szórakozik, dolgozik privátban varr), de akárhányszor megkérdezem tőle, hogy segíthetek-e valamit, ő olyan durván visszatámad rám, amilyen durván csak tud, leszid, trágár szavakat használva rám, lekicsinyít a testvéremhez képest és kiküld a szobából. Tulajdonképpen ezt állandóan ordibálással párosítja, 16 éves vagyok, de még egyetlen alkalomra sem emlékszem, hogy valamit valamelyik családtagommal úgy beszélt volna meg, hogy leülnek az asztalhoz és elkezdenek megoldást találni, állandóan szitkozódik, és ordibál, mert miért nem csináltad meg ezt, azt, erre nem lesz pénzünk, így nem jó, mert megint csak nem lesz pénzünk, és, ha próbálok (még csak én próbálkoztam ilyesmivel, se apám, semelyik családtagom) olyan mondatokkal közeledni felé, hogy figyelj ezt szép szavakkal is meg lehetne oldani üljünk le az asztalhoz beszéljük meg, ő ugyanazt az opciót választja, mint amit az előbb leírtam, leordít, leszid, lekicsinyít, és kiküld a szobából, mert ő egyedül akar lenni. Ha alszik, olyan csendben vagyunk a testvéremmel amilyen csendben csak tudunk lenni, inkább leülünk a gép elé és addig nem jövünk el onnét, amíg fel nem kel, de utána is csak inni megyünk le a konyhába, vagy wc-re. Ha pedig nem veszekedünk a testvéremmel (mert hát testvéri szokás.. :D Persze hozzátenném nem bántom, nem ütöm meg, csak összekapunk néha 10 percre valamin, utána megint szent a béke), akkor miután kibékülünk és elkezdünk beszélni, már rögtön belénk köt anyám, hogy "mi az istenért nem hagyod már békén a kicsit, állandóan, csak marakodtok", de megint kihangsúlyozom BESZÉLGETTÜNK ÉS NEM VESZEKEDTÜNK SEMMIN. Az az egyetlen baja anyámnak, hogy egyszerűen nem akarja értelmezni azt, ami körülötte folyik, nem is vesz tudomást a mondataimról, csak kiválasztja azokat a szavakat, amik őt irritálják és elkezd megint veszekedni... -.-' Azon gondolkodtam egy pszichológus segítségét kérem, aki civilként beszélgetéssel tudakolná meg, hogy mi is a valódi baja anyámnak, mivel mással ismerőssel nem ilyen, csak családtaggal. De ugye nekem nincs pénzem, gyerek vagyok, pszichológust sem fogadhatok... Annyit még, amikor ismerősökkel beszélget és ugyanígy nem tetszik neki valamit elkezd ártatlan hangom (tulajdonképpen, mintha héliumot szívott volna, olyan a hangja ekkor o.O) kommunikálni a többiekkel, mint pl, "drágám te mi a jóistent csináltál, azt nem úgy kellett volna".... Ja és persze gyerekek előtt, tehát trágár szavakat használ 7-8 éves előtt, idegtől alig kap levegőt, de még irritáló hangon meg is célozza a vele kommunikáló fél hibáját és próbálja kimutatni mi is az a szálka... Ő persze nem veszi észre sosem, ha leordít valakit a családban, ha én is felemelem a hangom, akkor pedig elkezdi, hogy vele ne ordibáljak, de kb olyan érzés, hogy már a dobhártyám kilyukad, mert mellettem 1-mel ordibál velem... Szóval tanácsot kérek, mit tehetek, tűrjem 2-3 évig költözzek el innét és szakítsam meg a kommunikációt (gondolkoztam már ezen is)? Illetve még egy tanácskérés, mivel ugye mondtam, hogy rám is ragadt ebből a viselkedésből, néha én is kiakadok rendesen, akkor észre sem veszem, hogy mit csinálok, de még kezdeti stádium, mit tegyek ellene? Sportolok, futok, Judozok, de ennek ellenére is.
2013. júl. 9. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Istenem :( Neharagudj értelmeset nem tudok írni neked,de szeretném megköszönni,hogy ezt leírtad,mert jelen helyzetben nálunk én vagyok ez az idegbajos anya,pedig csak 4 éves a kisfiam,és szeretnék változtatni.Nem szeretném ha lelki beteg lenne :( Én mindenképp felkeresek egy pszichológust,hogy segítsen nekem,mitől vagyok ennyire feszült és megoldani a problémám.Anyukádnak is ezt bekéne látnia,hogy segítségre lenne szüksége :( Talán ezt valaki olyan felhozhatná neki akivel türelmesebb.
2013. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt lehet megérzem én is, hogy kihatott rám, hogy 16 évig katona legyek a saját házamban, de sok sikert, bár nem hiszem, hogy lenne olyan, akivel türelmesebb...
2013. júl. 9. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Próbáld majd őt otthagyni minél előbb és költözz el tőle jó messzire. Ja és ne vállalj majd gyereket, mert ez a dolog öröklődik egyrészt, másrészt a nevelésben az emberek erősen a szüleik példáját követik, szóval valószínűleg nem lenne arany élete a gyerekeidnek melletted. Én sem fogok gyereket vállalni pont ilyen okból kifolyólag, na meg sokkal kényelmesebb nélküle az élet. :)
2013. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Előző, értékelem a válaszod és részben egyet is értek, talán tényleg itt kéne hagynom és csak apámmal foglalkozni, ő nyugodtabb, de egy kérdés még mindig fennáll. Mit kezdjek az ösztönökkel? Ha nem vállalok gyereket előbb-utóbb utol fog érni az apai ösztön, amit már most érzek néha, ha meglátok egy kisebb gyereket rám tör az az érzés, hogy jó lenne egy kicsit dajkálni, babusgatni. Másik dolog meg, akkor a testvéremnek sem kellene gyereket nemeznie, ha már ő is családtag, rá is ragadhatott némi agresszió.
2013. júl. 9. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Ez amúgy igaz, én is hallottam, hogy a gyerek mindig a nagyszüleire hasonlít, tőlük örökli a legtöbb dolgot.
2013. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként biztos, hogy nem szólnék hozzá. De akkor sem, ha ő beszól nekem valamit, elengedném a fülem mellett, valahogy megállnám, hogy ne szóljak vissza valamit. Ha nem beszélsz vele, csak észreveszi, hogy valami nem stimmel. Egyébként az én anyám is hasonló, van, hogy megemlítek valamit, és olyan durván visszaszól, hogy csak lesek. Van kérdezek egy ártalmatlan kis kérdést, és nem válaszol, majd megkérdem még egyszer, és akkor szól vissza durván. Ha elmegyünk nyaralni, akkor viszont mintha kicserélnék.. Ez persze tudom jól, hogy a munka miatt van, hiszen nem bírja szegény, hogy egyedül kell eltartania, és sok neki minden egyszerre. Lehet, hogy anyukádnál is ez a baj. Nem figyelted meg, hogy kikapcsolódáskor hogyan viselkedik? Lehet, hogyha besegítenél neki otthon, és kevesebb baja lenne, akkor nem lenne ilyen agresszív.
2013. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Előző, nem hinném, apám dolgozik, rendőr, nincs túl nagy fizetése, de egy kis odafigyeléssel remekül be lehetne osztani a pénzt, amit egyikük sem akar, papírt elővenni és agyalni azon, hogy hogyan is lehetne félretenni valamennyit...


Anyám dolgozik elég sokat ez tény, olyan 100EU körül még pluszba bejön a kasszába, szal aggódnia nem sokat kéne, amúgy kikapcsolódás nála, délután alszik 6-7 órát, TV-t néz és társalog ha éppen vendég van a háznál. Éjszaka dolgozik és azon van kiakadva, mert ő éjszaka 3-kor feküdt le és 7-kor már kel (pótolja a délutáni alvással -.-'), én meg lefekszem 10 kor kelek 7-8 kor, de nem alszom du, azt észre sem veszi.


Amúgy segíteni akarok én neki, de mindhiába. Főzni nem enged, nehogy valami rosszul süljön el, akkor mondtam neki, hogy tanítson meg mosni és vasalni, megcsinálom én, nem őneki erre nincs ideje... A tányérokat néha sikerül elmosnom mielőtt odaérne evés után, de másban nem nagyon tudok segíteni neki.


Annyi még, hogy van pár háziállatunk, nyúl, papagájok és egy kutya, amit én gondozok, ha apám épp nem ér rá, vagy nincs otthon. Esetleg, ha én sem érnék rá, sem apám, akkor anyám szarik rájuk, úgy érek haza, hogy apu sehol, anyám bent csinál valamit az állatoknak meg vizük nincs, ahogy önteném be nekik a vizet már a kezemből kirágnák a vizesüveget, annyira szomjasak...


Szóval neki nincs más dolga, főzés, mosás, vasalás, néha takarítás, illetve privátban varr. Gyakran a tesóm miatt is fent marad, mert maga nem tud tanulni, velem meg nem hajlandó... Így elmegy az ideje, de egy szóra nem állna meg, hogy legalább értelmezné amit mondok neki. Például, ha mondok neki egy olyat, hogy "holnap reggel elmennék futni", ő azt érti, hogy "vasalj már ki nekem egy pár ruhát holnapra"... -.-'


Nem értem, amikor nyugodt, cigizik, vagy TV-t néz, akkor meg szólni ne merjek hozzá, mert ő most pihen, nem is hajlandó a tanácsaimat megfogadni, pedig néha elég jól meg tudok oldani néhány helyzetet.

2013. júl. 10. 00:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

jaj. ezt máshogy nem lehet, mint hogy kibírod, míg fel nem nősz, és utána amint lehet, elhúzod a csíkot, meg a testvéred is.

az hülyeség, hogy ne vállalj gyereket, nyugodtan vállalj gyereket, hiszen Te tudatában vagy ennek az egésznek, és Te normális vagy. attól, hogy az anyukád nincs valami jól, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy a baja örökletes, sem pedig azt, hogy te is így fogod nevelni a gyerekedet.

Te nagyon is normálisnak tűnsz, ami kész csoda, azután, ahogy felnőttél. Gratulálok neked, hogy ennyire jól bírtad a kiképzést, és drukkolok, hogy sikerüljön minél jobb állapotban átvészelni azt a pár évet, amit még kénytelen vagy otthon tölteni.

2013. júl. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben nőttem fel,ilyen emberekkel ennyi idő után nem lehet változtatni,nagy korodban menekülj el és kész.


Én a saját gyerekemmel olyan ritkán emelem fel a hangom,csak,ha tényleg ráfér,mivel még lelkifurdalásom is lenne,ha a bajaimat rajta vezetném le.


De mind a mai napig el szoktam gondolkodni,hogy az ilyen mit érez,hogy nem sül le a bőr a képéről,mert szerintem rendkívül primitiv ha a legközelebb hozzánk álló,még nekünk kiszolgáltatott gyerekünknek tesszük tönkre a gyerekkorát.


Hozzáteszem ezek után csak a gyerekkorom volt a sötét korszak az életemben,mondjuk az enyém még felnőttkoromban ki akart semmizni a másik ágon örökölt lakásomból felnőttkoromban,hogy felélje,pedig neki sok pénze volt,de hónap végére mind elherdálta,de nem mentem bele a dologba én azóta nem beszélek vele.


Azóta nyugalmam van végre.

2013. júl. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a megértést, próbálok így cselekedni!
2013. júl. 10. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!