Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, akinek szintén...

Van itt valaki, akinek szintén nagyon öreg az apja?

Figyelt kérdés
Még tinédzser vagyok, apukám meg már 70 felett jár. Az elmúlt 1-2 évben kezdett nagyon megváltozni. Eddig sose néztem rá úgy, hogy öreg lenne, mert életvidám, meg jófej. Mostanában viszont sokat sírok, mert ... borzasztóan öreg. Már megszoktam , hogy mindig napszemüveget hord, valamelyik nap hirtelen levette, és akkor is majdnem ott helyben elsírtam magam, annyira sokkolt, mennyire sápadt és ... öreg. Nem akarok előtte sírni, hisz azzal neki is fájdalmat okoznék. Anyunak nem merem mondani. Nem is lehet vele semmi programot csinálni, nagyon berozsdásodott. Tudom, hogy ebben a korban normális, de nem vagyok hozzászokva ehhez, és olyan hirtelen történt az egész. Nem voltam erre felkészülve...olyan hülye vagyok, hisz egyértelmű volt, hogy ez be fog következni. Nem ismertem a nagyszüleimet, és most az apámmal megyek végig azon, amin velük kellett volna... Bele fogok tudni törődni? Vagy megőrülök?

2013. júl. 29. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
változtatni nem tudsz rajt, örülj, hogy még él ... és gondolj bele neki milyen rossz (jó tudom, nem te akartál megszületni, de mégis)
2013. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Erről nem tehet hogy öregszik ! Szeretsd nagyon nem tudhatod meddig teheted . Biztos anyudek is látják hogy öregszik , de ettől meg csináltatok közös programot tolts vele minél tobb időt :)
2013. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48 eves volt apukam amikor en szulettem.
2013. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Fogadd el, ilyen az emberi élet. Egy idő után a legenergikusabb ember is lelassul és elkezd befelé fordulni, önmaga felé figyelni.


Nem Neked szól Kérdező, de akik nagyon későn, vagy idősebben vállalnak gyereket, hasonló problémákkal találhatják szembe magukat.

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

én már nem vagyok tini 26 leszek pár hónap múlva és az apukám is "csak" 60 lesz az idén de nekem is szörnyű érzés hogy így megöregedtünk nála is és én sem viselem jól azt hogy lassan 30 leszek:D


az apukám fiatalos jófej meg halad is a korral:) de kezd "összemenni" egyre többet fáj neki ez vagy az...és olyan rossz érzés fog el ha arra gondolok hogy elveszíthetem:(


szóval szerintem az idő múlásába nem lehet igazából beletörődni de együtt élni vele és kihozni belőle amit még lehet azt igen

2013. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok, apukám most 58 éves, látom hogy öregszik, ráadásul szívbeteg, cukorbeteg is és igazából szinte bármikor megtörténhet az amitől legjobban félek. Persze lehet, hogy még 20 évet is él, de ez egy olyan ismeretlen dolog, amivel nem tudunk mit kezdeni. De szerencsére jól tartja magát, és mindig is egy erős és strapa ember volt.


Lelkiekben én szoktam felkészíteni magam, de ha hirtelen történne valami, biztos hogy sokkolna, és nagyon bízom, hogy még sokáig velünk lesz.

2013. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagyok, apám 86. Autót vezet, vadászni jár, egész nyáron dolgozik a földjén, ha nem ott van, akkor valamelyik hazai gyógyfürdőben. Én büszke vagyok arra, hogy ilyen jól tartja magát. Remélem a géneket örököltem :)
2013. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22 vagyok, apa 72. De nyugodtan letagadhatna 10-15 évet, mai napig dolgozik, sosem hagyta el magát, fiatalos, lehetett vele mindig programokat csinálni. Sajnos most kezdett rajta meglátszani a kor, fizikailag nincs topon, de ez a korral jár, komoly szervi baja szerencsére nincs. Remélem még nagyon sokáig fog élni. Mondjuk én 10 voltam, mikor az anyukája, a nagymamám meghalt, akit imádtam és ő is engem. Örülj, hogy él, hogy szeret.
2013. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt van mellettem egy ilyen kislány, de ő még nem tud ide nyilatkozni.:) Anya sógornőjének a lánya. 4 éves, apukája 76, anyukája 45. Sajnos o még ennyire sem fogja fiatalosnak látni az apját, mint te, már most nagyon le van épülve a sok fizikai munkától, amit vállalt, hogy eltartartsa a családot ilyen öregen.

Ezért nem jó a nagy korkülönbség vagy a nagyon kései gyerekvállalás. Próbáld elfogadni és legyél sokat apukáddal.

2013. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

uh utolsó ez nagyon durva de hát legalább szeretett teljes légkörben nevelkedik ahol mindent megpróbálnak neki megadni ez a lényeg:)

én 21éves vagyok édesapám 60éves édesanyámról nem írok róla nincs most szó és említésre sem méltatom jó okom van rá... na de édesapámon is kezd meglátszani, hogy öregszik bár nem mutatja nagyon inkább próbál fiatalodni tehát halad a korral rendesen:) viszont néha oda kell figyelnem mikor pl: beszélgetünk és szóba jönnek idősebb emberek gondolkodás nélkül le öregezek egy 45-50éves embert utána kapcsolok jé édesapám már 60éves na az kellemetlen szokott lenni:$...

2013. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!