Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, akinek szintén...

Van itt valaki, akinek szintén nagyon öreg az apja?

Figyelt kérdés
Még tinédzser vagyok, apukám meg már 70 felett jár. Az elmúlt 1-2 évben kezdett nagyon megváltozni. Eddig sose néztem rá úgy, hogy öreg lenne, mert életvidám, meg jófej. Mostanában viszont sokat sírok, mert ... borzasztóan öreg. Már megszoktam , hogy mindig napszemüveget hord, valamelyik nap hirtelen levette, és akkor is majdnem ott helyben elsírtam magam, annyira sokkolt, mennyire sápadt és ... öreg. Nem akarok előtte sírni, hisz azzal neki is fájdalmat okoznék. Anyunak nem merem mondani. Nem is lehet vele semmi programot csinálni, nagyon berozsdásodott. Tudom, hogy ebben a korban normális, de nem vagyok hozzászokva ehhez, és olyan hirtelen történt az egész. Nem voltam erre felkészülve...olyan hülye vagyok, hisz egyértelmű volt, hogy ez be fog következni. Nem ismertem a nagyszüleimet, és most az apámmal megyek végig azon, amin velük kellett volna... Bele fogok tudni törődni? Vagy megőrülök?

2013. júl. 29. 10:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ne haragudjatok, de 76 éves embernek 4 éve gyereke van? hogy lehet valaki ilyen önző?
2013. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én 19 éves vagyok édesapám 68 éves. Kisebb koromban még jól tartotta magát, semmi gond nem volt vele, most sincs igazából, csak fárad. És a dereka szokott fájni néha. De ezen kívül amúgy jól elvan. A hallásával vannak még gondok, valamint ő is szemüveges. Még dolgozik, ráadásul elég felelősségteljes munkája van, szóval szellemileg teljesen ép, és igazából fizikailag is, mivel szükséges ahhoz, hogy dolgozhasson. A szívével voltak már gondok, de eddig mindent megúszott. Én is azt látom születésem óta, hogy édesapám öregszik. Megőszült, stb. De ez az élet rendje. Igazából én nem bánom, hogy ennyi idős korában még bevállalt, mert nagyon sokat tanulhattam tőle. Nagyon sokat látott, sokat tapasztalt, eszméletlenül okos és tanult ember, nagyon büszke vagyok rá, hogy a lánya lehetek. Biztos vagyok benne, hogy többet tudott nekem adni, mintha 25 éves korában születtem volna, még akkor is, ha kevesebb időt tudunk így együtt tölteni. Én nem szoktam ezen gondolkodni, hogy milyen lesz elveszíteni őt, mert csak feleslegesen szomorkodnék. Na meg azért se, mert körülöttem látom, hogy sorban halnak meg a 40-50 éves emberek. Ezt a kort már jóval túlélte édesapám, és örülök, hogy ennyit is élt, nem halt meg akkor, mikor 2-3 éves voltam, mivel így ismerhettem őt. Még az is lehet, hogy én megyek el hamarabb, mondjuk egy balesetben. Ezt sosem lehet tudni, de az élet rendje az, hogy a halál jön utána. Nem lehet rá felkészülni, gondolkodni meg nem érdemes rajta, mert csak rossz pillanatokat okoz. Én így gondolom legalábbis.
2013. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok, apukám pedig 54. Amikor a nővérem született, akkor volt 28 éves, és én 12 évvel később született, akkor volt 40 éves, de már egyből a nővérem után terveztek, csak nem sikerült, csak 11 év után. De ahhoz képest hogy 54 éves, simán letagadhatna 10 évet, olyan jól tartja magát. Eljár mindenhová, nem fáj semmije, semmi baja sincsen :)
2016. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az enyém most 59 lenne, ha nem halt volna meg 5 éve betegség miatt (én 23 vagyok).
2016. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"ne haragudjatok, de 76 éves embernek 4 éve gyereke van? hogy lehet valaki ilyen önző?"

Vannak meggondolatlan emberek, nem tudom, miért kell ezen csodálkozni.

2016. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy vannak olyanok, akiknek nincs szerencséje a párkeresésben/nem jött össze időben a gyerek, de szerintem akinek idősebb koráig nem lett gyereke, az inkább mondjon le róla, mert arra is kell gondolni, hogy valakinek fel is kell nevelnie azt a gyereket, ill. 35 év feletti szülésnél egyre nagyobb a veszélye, hogy valamilyen rendellenessége lesz a gyereknek (pl. Down-kór). És a férfiakra is jellemző szerintem, hogy ha idősebben csinál gyereket, nagyobb eséllyel lesz neki valami baja.
2016. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!