Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy anyukám...

Mit csináljak hogy anyukám engedékenyebb legyen?

Figyelt kérdés
Bárhogy próbálom meggyőzni arról hogy bízzon bennem vigyázok magamra kb mintha a falnak beszélnék. Tavasz elején volt egy rossz estém amit nem részleteznék többet ittam a kelleténél...azelőtt sem engedett el úgy nagyon de amit mostanában csinál az kiakaszt...most hogy lett barátüm (aki tényleg vigyáz rám szóval nem kéne féltenie ha vele vagyok) és vele is elszeretnék menni este arra az a válasza hogy miert este kell találkozni vagy hogy 10-kor nagyon max éjfélkor érjek haza ha kések picit akkor már egyből hív hol vagyok érdekes mikor barátnőmmel megyek el akkor nem hivogathogy hol vagyok.legalább nyáron engedne el tovább..segítsetek!16L

2013. júl. 31. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne csodálkozz hogy nem enged el. Én sem engednélek el ha már volt olyan este hogy többet ittál. Csak lassan fog menni a bizalma visszaszerzése.
2013. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azóta már engedett el inni úgy hogy 11re max éjfélre itthon legyek és MINDIG józanul jöttem haza direkt nem iszok annyit hogy baj legyen..
2013. júl. 31. 01:02
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
WTF.. ELENGEDETT INNI?:O
2013. júl. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De gyerekek!Ne vicceljetek már,kéééérlek titeket!Még csak 16 éves vagy!Az előbb egy 14 éves lány csodálkozott a kamaszok témakörbe,hogy miért szólják le,ha ő mindig leissza magát,most meg itt kiderül,hogy téged meg már anyád enged inni??INNI?És tudja,hogy iszol??Neeeeee... ha az én anyám..ha az enyém a tiéd lenne,akkor téged az isten őrizne!Te a saját életedet rontod el!
2013. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már így is az engedékeny szülő kategóriába tartozik, ha egyértelműen piálós buliba elenged éjfélig 16 évesen, kár feszegetni a határait.

Attól meg, hogy nyár van, még nem fog kevésbé félteni téged, vagy jobban bízni benned/a társaságodban.


Én csakazértis-kimaradozós és így saccra nálad jóval zűrösebb kamasz voltam, utólag már elég gáz hogy mennyi fájdalmat, szorongást és aggodalmat okoztam ezzel anyámnak, szerencsére azóta már nagyon megjavult a viszonyunk, bármit meg tudunk beszélni, de azóta is kész horrorként emlegeti a gimis időszakomat.

Szóval érdemes a szülő nézőpontját is figyelembe venni, mégha ez most nehezen is megy.

2013. júl. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

... MINDIG józanul jöttem haza direkt nem iszok annyit hogy baj legyen..

hűha, ez valami érdem, amiért dicséretet érdelemnél? 16 évesen egyáltalán nem kéne innod. Már az is durva, hogy tavaly 15 !! évesen leittad magad. És az is nagyon durva, hogy 16 évesen kell melléd valaki, aki vigyáz rád, hogy ne csinálj hülyeséget.

Na én tuti nem engednélek el!

2013. júl. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az előzőeknek igaza van, már így is elég laza volt az anyukád, látta, hogy ezzel visszaélsz, hát szigorított, jól tette.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: annyit tehetsz, hogy nem nyaggatod, nem szavakkal igyekszel meggyőzni őt, hanem a tetteiddel bizonyítod, mennyivel érettebben gondolkodsz. Figyelj oda, hogy mit tudsz neki segíteni (bevásárlás, házimunka) most nyáron is nekiülhetsz hébe-hóba tanulgatni, ha valamelyik tantárggyal hadilábon állsz, ha mindenből kitűnő vagy, akkor ehelyett valami könnyű diákmunka, esetleg elkezdhetnél egy plusz nyelvtanfolyamot... lássa, hogy felelősen gondolkodsz, teszel a jövődért, gondoskodsz magadról, ez bizonyára többet segít a bizalom újraépítésében, mint az az érv, hogy majd a pasid úgyis vigyáz rád a buliban..

2013. júl. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gömbicica ***** válasza:

Szia. Majd átértékeled a kérdésedet, mikor saját gyereked lesz! A szülő, pl. a Te esetedben is nem azért mond mást, mint ami neked jó (?) lenne, mert Téged bosszantani akar!!!

Van élet az ivászaton meg az éjszakai bulikon tul is!!

Keresd ezt a fajta életet.

Vigyázok magamra!!! Jahhhh! A mai világban ez olyan felesleges dolog.

Mikor én voltam 16-17 éves, barátnőm (pedig nem ittunk!!! és éjszaka sem volt!!) került egy olyan szituba, hogy ha én akkor nem vagyok ott, nem vagyok észnél, akkor lehet, hogy....... (((((

A szülői félelem, sajnos nem alaptalan. Ne vedd Édesanyádat ellenségnek! Örülj, hogy Veled van, és figyelmeztet, és vigyáz Rád.

2013. júl. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok (majdnem 20), mégis mindig hazaérek éjfélre, max ottalvós bulinál nem, esetleg ha külön program van, de ezekre is csak egy-két éve van "engedélyem". És teljesen jogos. Soha nem részegedtem le, mindig annyit ittam, amennyi nem ártott meg. Anya bízik is bennem, a barátaimban is, csak az idegenekben nem, akik bánthatnak. És bizony az idegenek veszélyesek tudnak lenni, azok ellen egy lány kevés... Megértem, hogy félt téged, főleg, ha el is játszottad a bizalmát. 16 vagy, nagyon fiatal, nem csoda, hogy max éjfélig maradhatsz el. Mondjuk azt az furi, hogy a barátoddal kevesebb ideig maradhatsz, mint barátnőiddel, de az más tészta.

Ha mostantól mindig rendesen hazaérsz a megbeszélt időpontra, és sokáig jártok a barátoddal, egy idő után biztos engedékenyebb lesz, ha látja, hogy megbízhat benned, és a barátodban is, a kapcsolatotokban is. Csak így lehet, először te bizonyítasz, aztán várod el, hogy kapj valamit érte. :)

2013. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

15 évesen alkohol közelében nem voltam max úgy hogy családdal valamit ünnepeltünk és egy picit ittam velük..most tavasszal volt ez amikor már jó ideje 16 voltam. Lassan 17 leszek...szereintem bízhatna bennem mert nem csinálok hülyeséget..

Köszönöm a válaszotokat egyébként.örülök hogy nem tegnap beszéltem vele így már jobban látom picivel a dolgokat.

2013. júl. 31. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!