Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne kezdeni anyámmal?...

Mit lehetne kezdeni anyámmal? Már nem bírom elviselni (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Amit fontos tudni, hogy anyám nagyon problémás természetű, ebből ered a legtöbb gond.Amiről az élete szól, az a takarítás, meg a pénz.


Az utóbbi kb 4 -5 évben kezdett el romlani a helyzet, amikor a nővérem és én majdnem évente felváltva vagy épp egyszerre vizsgáztunk(érettségi és OKJ). Akkor az volt a baja, hogy nővérem nem csinál itthon semmit(még a saját szobáját se takarította) és emiatt rám hárult minden(még akkor is amikor én OKJ-ztam, akkor a nővérem már 1 éve dolgozott).


A baszogatásai most már olyan mértéket öltött, hogy már képtelenség vele együtt élni. Én már feladtam, hogy itthon rendet tartsak, mert 2 perc alatt szétpakolnak, és minden ugyan úgy néz ki.


A másik(pénzes rész), hogy én most kezdtem el dolgozni, holnap kapom meg elvileg a segélyt, de ha kell valamire pénz, akkor olyan patáliát képes rendezni, hogy az elképzelhetetlen.

Tegnap pl adott egy ezrest(ez nekem általában 2 napig elég, próbálok a lehető legolcsóbb kaját venni és így napi 500 max a kajám, de ez csak amit viszek a munkahelyemre, itthon már nincs kaja). Ma megint kellett, mert délutánra már nagyon éhes voltam, mert UH-ra kellett mennem és vettem egy gyrost a maradék pénzemből, hogy legalább valami mást is egyek, ne állandóan ugyanazt. És ma megint adott, de sírva mentem el itthonról munkába, mert anyám megint lebaszott, hogy minek már megint pénz. És volt ez még rosszabb is. Fizetős helyre nem is mentem idén nyáron, mert úgy se kaptam volna rá pénzt.


Ráadásul azt mondta, hogy megtarthatom az első(ami félhavi 45-50E körül lesz) fizetésem, abból nem kér, dehát nem költhetem azt se magamra ezek után, pedig kellene vennem azért egy pár dolgot(vinyó a laptopba, ami a nővéremnél ment tönkre, meg szeretnék egy Sennhaiser fülhallgatót ez a kettő a legfontosabb), de ezt se fogom tudni megvenni, csak a következő fizuból.


Már a párommal tervezzük az összeköltözést, de legkorábban szeptember közepén tudunk, mert addigra szabadul fel a földszinti lakásunk amit kiadtunk albérletbe. Ha ide költözünk, akkor gyakorlatilag anyám alatt fogunk lakni. Elvileg 50E-et fogunk neki fizetni(az albérlők 70-et fizettek), de én kétlem hogy békén hagyna minket. Rendes albérletre meg nem biztos, hogy telne, a páromékhoz meg nem tudunk menni, mert ott sokan lennénk és nem tudnán annyira önállóak lenni mintha a fsz-re költözünk.


21L


2013. aug. 1. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért nem költheted magadra az első havi fizetésedet? Miért nem főztök és úgy esztek mindannyian? Sokkal olcsóbb lenne, mint gyrosra, meg ilyenekre költeni.
2013. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
akármit, akármennyit főzök, ránk rohad, mert nem eszik meg. emiatt én már nem is főzök. a fizumat meg pont emiatt nem fogom tudni magamra költeni.
2013. aug. 1. 17:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Kicsit nyavalygás ez amiket itt irkáltál, mi az, hogy fizetős helyre nem mentél, mert nem kaptál volna rá pénzt? Könyörgöm, felnőtt ember vagy, most akarsz a pasiddal összeköltözni. Próbálj meg spórolni, nem mártírkodni, persze, hogy nem mentél, hiszen nem volt rá pénzed.
2013. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De, mi miatt? Mert nem eszik meg a főztödet?
2013. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy rendes albérletre nem telne a fizetésedből. Eddig nem dolgoztál, mert tanultál. Szóval otthon minden fillérre szükség volt-van, hogy anyukád a rezsit és a kaját, valamint a zsebpénzedet biztosítani tudja. Valószínűleg azért van ki idegileg, mert a pénztelenség kicsinálja az embert, mint ahogy most Téged is.

Majd ha a pároddal albérletben laktok, meg fogod tapasztalni, milyen nehéz lesz beosztani a jövedelmeteket.

2013. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és ne azon az egy gyroson lovagoljunk. mert ma pl már nem fogok semmit se enni, csak azért, hogy holnapra még tudjak venni.
2013. aug. 1. 17:50
 7/15 A kérdező kommentje:

annyira azért ő se pénztelen. elvert több millió ft-ot. egyrészt azért, hogy a rezsit befizesse, másrészt mert 6.6 millióból, ő csirkéket vett meg disznókat, ill a világvégén vett egy horgásztanyát, hogy majd felfuttatja. másrészt most szokott le a cigiről-mert ő nemzeti dohányboltban nem vesz inkább cigit.


mellesleg a csirkéket elbaszta, mert idő előtt levágták őket és forrázás címszó alatt babaszták a fórróvízbe és megfőttek.

2013. aug. 1. 17:54
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Senki nem lovagol a gyroson, (szerintem nem is tudod, mit jelen ez a kifejezés), csak nem értem, hogy miért nem tudod magadra költeni fizetésedet, mikor te írod, hogy "Ráadásul azt mondta, hogy megtarthatom az első(ami félhavi 45-50E körül lesz) fizetésem, abból nem kér,". Amiket meg venni akarsz nem létfontosságú dolgok. Majd ha igazi felnőtt életet élsz rájössz a dolgok fontossági sorrendjére.
2013. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne mond mar, hogy 50-bol nem talalnatok masik alberletet. Meg ha esetleg kisebb is lenne, mint a sajatotok...en nem koltoznek be az anyam alatti lakasba. Most meg semmikepp sem. Plane igy, hogy 1000 ft-on kiakad, akkor hidd el a 20 e kulonbseg, amivel kevesebbet fogtok neki adni, miatt is porogni fog. Plusz jarhatsz haza takaritani is. :)

En mindenkepp megprobalnek messzebbre koltozni.

2013. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a lenti lakás 35 nm a fenti 70. Néztem már albikat is de mindenképpen szeretnék egy kis megtakarítást mielőtt véglegesen elmegyek.
2013. aug. 1. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!