Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az apa a nevére veszi a...

Ha az apa a nevére veszi a gyereket akkor köteles gyerektartást fizetni? Ha igen akkor, hogy lehet úgy megoldani, hogy a felesége ne szerezzen tudomást arról, hogy van gyereke egy másik nőtől?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 10:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Férjek gyöngye....
2013. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Akkor is köteles fizetni, ha nem veszi a nevére. Elég, ha a nő megjelöli apaként.

Ha a feleségeddel közös kasszán vagytok, tehát fillérre pontosan tudja mennyi a fizetésed, akkor nem tudod megoldani.

Egyébként az ilyen férjek megérdemlik, hogy a feleségük megtudja.

2013. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Ha megegyeztek, hogy kp-ban fizetsz pl. De egyszerűbb lenne lemondani az új gyerekről, legyen normális élete, ne egy dugdosott kisgyerekként kelljen már élnie! Mennyire megalázó már ez! Akkor hagyd, hátha lesz egy férfi az anyja életében, aki sajátjaként szereti. Nem kéne olyan apa, aki rejteget.


Vagy vállald fel, kockáztatva a válást. A gerinc manapság nem divat?

2013. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem lehet csak ugy lemondani egy gyerekről


Akkor nem sokan fizetnének gyerektartást, nem így működik.


Ha a feleség nem látja sosem a fizetéspapírodat, akkor esetleg el tudod titkolni, persze, ha a bevételcsökkenésről tudsz számot adni....


Ha nem vállalod be az apaságot, és a szeretőd, beperel gyerektartásért (nem kell hogy neveden legyen a gyerek, a kettőnek nincsen köze egymáshoz) akkor a bírósági ügyek miatt esélyteen eltitkolni.


Előbb vagy utóbb, inkább előbb úgyis kiderül, szerintem ha tuti tied a gyerek, akkor most vallj színt...

2013. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő. Szeretném ha a gyerek majd az apja nevét viselné.
2013. aug. 3. 10:39
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Naiv gondolat, hogy ezt el lehet hallgatni a végtelenségig.


Ha tuti ő az apa, és anyuka perli, akár adja a nevét, akár nem, fizetni fog. Ha nem akar, letiltják.


Aki meg letagadja a saját gyerekét, az inkvizíció gondjaira bíznám.

2013. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha az apa nem akarja ,nem köteles a nevére venni....


Ha vállalja az apaságot akkor sem (még házassagon belül sem, kivéve ha a házasságkötésekor az ő vezetéknevét adták meg a leendő gyerek nevének)


Gyerektartást ha ő az apa, akkro köteles fizetni....a fizetéséből a bérszámfejtő intézi, automatiksan utalja neked, ha van róla végzés.


Feleségtől eltitkoni, mint írtam, egy ideig lehet csak

2013. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De ha megegyezünk, hogy pár ezret fizet havonta akkor el tudja titkolni. Nem akarom, hogy elváljon.
2013. aug. 3. 10:50
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Igen, de semmi nem garantálja, hogy fizet, mert nem kötelező....aztán megnézheted magad...

Ezen akkor kellett volna gondlkodnotok (főleg a férjnek) amikor nemi kapcsolatba kerültetek, vagy amikor nem húzott gumit...

2013. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én akartam gyereket.
2013. aug. 3. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!